Dzisiaj jest: 12.7.2020, imieniny: Brunona, Jana, Wery

Jak zachować młody wygląd

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1557 Autor:

Jak zachować młody wygląd – to pytanie zadaje sobie każdy w okolicy lat 30-stu i powyżej.

Jak zachować młody wygląd
Jak zachować młody wygląd – to pytanie zadaje sobie każdy w okolicy lat 30-stu i powyżej. W końcu każdy chciałby wyglądać jak wtedy – gdy miał 20 – 25 lat. Nikomu z nas nie jest specjalnie miło obserwować co chwila pojawiające się nowe zmarszczki na  twarzy.  Szczególnie w okolicach oczu jest ich najwięcej i pojawiają się najszybciej. I nic w tym dziwnego, gdy uzmysłowimy sobie kilka faktów.  Skóra wokół oczu jest znacznie bardziej delikatna i cienka w porównaniu z innymi częściami ciała. Jej grubość wynosi zaledwie 0,5 mm. Jakby tego było mało -  okolica  wokół oczu jest pozbawiona gruczołów łojowych, która zapobiegają nadmiernej utracie wody oraz chronią przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych
Dlatego zmarszczki w postaci kurzych łapek u wielu ludzi pojawiają się już w granicach 25 roku życia. Wszystkiemu winna jest bogata mimika, mrużenie oczu czy ciągły ruch gałek ocznych.

Jak zachować młody wygląd - kosmetyki

Walka ze zmarszczkami  do prostych nie należy . Pewnie z tego powodu aktualnie na rynku znajduje się cała gama produktów do pielęgnacji twarzy. Których głównym zadaniem jest zwiększanie elastyczności skóry, jej wygładzanie i  likwidacja zmarszczek.
Aby wybór kosmetyku był jak najbardziej trafny i odpowiedni dla naszej skóry – warto zapoznać się z tym mini przewodnikiem po rodzajach kosmetyków do pielęgnacji skóry twarzy. Dodatkowo – warto pamiętać, aby wyboru kosmetyku dokonywać pod kątem potrzeb skóry – a nie etykietce na opakowaniu sugerującej używanie produktu ze względu na wiek.

Jak zachować młody wygląd - Podział kosmetyków do pielęgnacji oczu:

KREMY POD OCZY

Charakteryzują się ciężką konsystencją. Mogą zawierać składniki nawilżające, regenerujące i odżywcze takie jak witaminy, kolagen, liposomy, ekstrakty roślinne, proteiny, lipidy.

ŻELE POD OCZY

Od kremów różnią się lżejszą konsystencją. W składzie żeli pod oczy znajdziemy podobne składniki aktywne co kremy. Lepiej się wchłaniają. Ich stosowaniu towarzyszy uczucie napięcia skóry. Stworzone z myślą o młodych osobach.

SERUM POD OCZY

Jak sama nazwa wskazuje - zawierają składniki aktywne w stężeniach wyższych niż kremy. Mogą być przeznaczone do codziennego stosowania – dla skóry dojrzałej i zniszczonej jak i w formie okresowej dla osób młodych. Charakteryzują się konsystencja płynną, półpłynną lub żelową.

KAPSUŁKI

Preparaty stworzone z myślą o przesuszonej skórze. Zawierają oleje bogate w ceramidy, które uszczelniają barierę naskórkową. Mają bardzo silne działanie i nie zawsze są dobrze tolerowane.

MASKI POD OCZY

Działają szybciej od kremu. Są też od niego znacznie silniejsze. Maski nakłada się na 10-15 minut. Po określonym czasie nadmiar resztę kosmetyku usuwa się w twarzy

PŁATKI POD OCZY

Preparaty stworzone z myślą o cienkiej skórze wokół oczu. Wspomagają pielęgnację skóry suchej, przemęczonej. Nawilżają, odżywiają i rozjaśniają skórę wokół oczu. Wygładzają delikatne bruzdy i kurze łapki.

Czy wiesz, że to co jeszc ma duże znaczenie dla powstawania zmarszczek?

Sprawdź co jeść, by cofnąć zegar.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.