Dzisiaj jest: 4.12.2022, imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana

5 sprawdzonych tricków, by uniknąć blizn potrądzikowych

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 1274 Autor:

Wiecie, jak uniknąć blizn potrądzikowych? My mamy dla Was aż 5 sprawdzonych sposobów.

5 sprawdzonych tricków, by uniknąć blizn potrądzikowych
Trądzik sam w sobie jest bardzo uciążliwy. Niektórzy walczą z nim przez długie lata. Co dopiero mówić o plamach, przebarwieniach i bliznach, które po nim pozostają? Koszmar! I wcale nie dlatego, że takie blizny pozostają na całe życie, bo tak nie jest. Chodzi o to, że potwornie trudno jest sobie z nimi poradzić. Leczenie takiej skóry, usuwanie przebarwień i plam, to naprawdę bardzo żmudny proces. Może zatem skorzystacie z moich 5 sprawdzonych tricków, by uniknąć blizn potrądzikowych?

Blizny po trądziku - jak i kiedy się pojawiają?

Najpierw opowiem wam nieco o tym, jak i kiedy powstają blizny potrądzikowe. Sami przyznacie, że to jest ważne. Przede wszystkim musicie wiedzieć, że trądzik może pozostawiać po sobie na skórze różnego rodzaju plamy, przebarwienia i blizny, a to zależy od rodzaju skóry. Wśród tych pozostałości po trądziku możemy wyróżnić:
  • blizny wklęsłe - trądzik jest stanem zapalnym skóry i jeśli nic z nim nie robisz, to stan chorobowy się pogłębia. Kiedy zapalenie skóry jest tak duże, że enzymy zaczynają trawić kolagen i elastynę, to wtedy właśnie powstają blizny wklęsłe. Skóra, chcąc się bronić przed takim stanem zaczyna tworzyć tkankę bliznowatą. Jednak to tylko pogłębia problem.
  • czerwone plamy - w miejscu, gdzie powstaje trądzik, tworzy się również stan zapalny. Organizm w takie miejsce transportuje znacznie więcej krwi, ponieważ jest to normalna jego reakcja na zapalenie. W ten sposób organizm próbuje się samoleczyć, a więc zwalczać stan zapalny i naprawiać wyrządzone szkody. Stąd właśnie po krostach, pryszczach i trądziku pozostają ciemniejsze plamki na skórze. Niestety są one znacznie bardziej widoczne, kiedy masz jasną karnację.
  • hiperpigmentacja - jest to również rodzaj przebarwienia skórnego potrądzikowego. Powstaje wtedy, kiedy stan zapalny skóry wywołany trądzikiem powoduje nadprodukcję melaniny. Wówczas w tym miejscu pojawia się plama koloru brązowego. Najczęściej dotyczy to posiadaczy ciemnej karnacji.
Prawdą jest, że każdy organizm ulega samoleczeniu. Jeśli zatem jesteś zbyt leniwy, by zadbać odpowiednio o swoją skórę i stosować zestawy kosmetyków leczące trądzik i minimalizujące powstawanie blizn potrądzikowych, to i tak skóra sama się wyleczy. Wszelkie zaniedbane plamy, przebarwienia i blizny potrądzikowe kiedyś znikną same. Podkreślam KIEDYŚ! Czyli może to nawet trwać latami! Czy naprawdę chcesz na to czekać?

Blizny po trądziku - 5 sprawdzonych sposobów, by ich uniknąć

  • Nie wyciskaj pryszczy! - to złota zasada numer jeden. Co daje wyciskanie i rozdrapywanie pryszczy? Tylko i wyłącznie satysfakcję! Oprócz tego będą z tego same problemy... naruszona struktura skóry, uszkodzenie mieszka włosowego, wzmożony stan zapalny i przeniesienie zakażenia w inne miejsce na skórze.
  • Idź do specjalisty! - specjalistą od skóry jest dermatolog i skoro ktoś już wymyślił taką instytucję, to warto z niej korzystać, jeśli problem zaczyna nas przerastać. Jeśli dermatolog szybko postawi słuszną diagnozę oraz od razu zaczniemy stosować konkretną kurację trądzikową, to jest duża szansa, że unikniesz blizn i plam powstających w miejscu krost i pryszczy.
  • Delikatnie oczyszczaj! - oczyszczanie skóry zawsze jest wskazane, ale nie pumeksem czy peelingiem gruboziarnistym. Oczyszczona skóra lepiej wchłania kosmetyki pielęgnacyjne, a to dzięki nim możesz skutecznie walczyć z trądzikiem i zmianami powstającymi po nim. Jeśli będziesz silnie oczyszczać skórę wrażliwą, trądzikową to jedyne co zyskasz to zaostrzenie stanu zapalnego i rozniesienie infekcji na większy obszar skóry.
  • Uważaj na słońce! - nie wierz w to, że wystawianie twarzy na słońce jest zawsze korzystne. Najlepiej jest chronić delikatną i wrażliwą skórę twarzy przed silnym działaniem promieni słonecznych. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, to warto korzystać z kremów przeciwsłonecznych z wysokimi filtrami. Opalanie twarzy z bliznami i plamami potrądzikowymi pogarsza wygląd skóry i sprawia, że takie zmiany stają się bardziej widoczne.
  • Nawilżaj skórę! - jeśli masz skórę z tendencją do powstawania trądziku, to nie próbuj się oszukać zwykłymi kosmetykami, bo ich działanie nie będzie dobre dla twojej cery. Kosmetyki zawsze trzeba dopasować do rodzaju skóry i jej wymagań, zatem do cery trądzikowej stosuj kosmetyki na trądzik. Działają one specyficznie, ponieważ nawilżają skórę oraz jednocześnie działają antybakteryjnie. Musisz pamiętać, że kosmetyki zawierające oleje i posiadające tłustą konsystencję pogarszają stan skóry trądzikowej. Lekka konsystencja kosmetyku zapewni nawilżenie, a dobrze nawilżona skóra szybko się regeneruje. Dzięki temu spada ryzyko powstawania blizn i przebarwień.
Źródło: pexels, www.laro-pos.pl
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zostań konsultantką AVON. Zgarnij nawet 45% rabatu i ciesz się najlepszymi kosmetykami! Rejestracja Avonu jest zupełnie niezobowiązująca i gwarantuje Ci niskie ceny oraz dodatkowe bonusy.