Dzisiaj jest: 4.3.2024, imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława

Problem nietrzymania moczu u kobiet

Dodano: rok temu Czytane: 1410 Autor:

Szacunkowe dane mówią o tym, że problem nietrzymania moczu dotyczy co piątej kobiety po 40. roku życia oraz co drugiej po 80. roku życia. Jak sobie z tym radzić, jak poprawić komfort dnia codziennego?

Problem nietrzymania moczu u kobiet
Problem nietrzymania moczu może dotyczyć również młodszych kobiet oraz mężczyzn, choć trzeba przyznać, że w mniejszym stopniu. Jako czynniki warunkujące powstawanie tego problemu specjaliści jednoznacznie wskazują osłabienie mięśni Kegla, otyłość, palenie papierosów, a także menopauzę. Zaczyna się całkiem niepozornie od uczucia ciągłego parcia na pęcherz. Kolejnym etapem jest już mimowolne popuszczanie niewielkich ilości moczu, co może znacząco wpłynąć na codzienną aktywność, zmniejszać poczucie pewności siebie i chęć nawiązywania relacji z innymi ludźmi, a także ograniczać możliwości przebywania poza domem. Czy tak faktycznie musi być?
 

Nietrzymanie moczu – przyczyny


Wiele przyczyn warunkuje wystąpienie nietrzymania moczu, a wśród nich są:
  • osłabienie mięśni dna miednicy, czyli mięśni Kegla
  • menopauza, czyli zmiany hormonalne
  • nawracające infekcje dróg moczowych
  • stres
  • ciężka praca fizyczna
  • nieodpowiednia dieta
  • otyłość, a nawet nadwaga
  • palenie papierosów i nadużywanie alkoholu
  • liczba porodów.
W bardzo wielu przypadkach można poradzić sobie z problemem nietrzymania moczu bez konieczności sięgania po leczenie farmakologiczne czy też zabiegi chirurgiczne.


Jak leczyć nietrzymanie moczu?


Najprostszym i zarazem najbardziej skutecznym sposobem leczenia problemu nietrzymania moczu jest zmiana wszystkich tych czynników, które powodują jego powstawanie. Na to jednak potrzeba czasu, bo ciężko jest z dnia na dzień zrzucić nadprogramowe kilogramy, zmienić nawyki żywieniowe, zerwać z nałogami czy zacząć regularnie stosować ćwiczenia wzmacniające mięśnie Kegla.

W tym czasie warto szybko reagować na pojawiające się uczucie parcia w pęcherzu i niezwłocznie ten pęcherz opróżniać. Istotne również jest dbanie o higienę osobistą i w tym pomocne będą pieluchomajtki damskie, które można nabyć w sklepie internetowym ortomedico.pl. Ta komfortowa bielizna damska jest niezwykle chłonna, dzięki czemu nietrzymanie moczu przestaje być problemem ograniczającym codzienną aktywność. Materiał, z którego wykonane są pieluchomajtki, nie podrażnia skóry, jest przetestowany dermatologicznie i pozwala na swobodną cyrkulację powietrza, co zwiększa komfort ich noszenia. Pieluchomajtki są przeznaczone dla osób, które są aktywnie fizycznie, jak również dla tych, które mają ograniczoną mobilność.

Pieluchomajtki zapinane na rzepy pozwalają dopasować ich szerokość do własnych potrzeb, jak również gwarantują wielokrotne ich zapinanie i rozpinanie. Dzięki odpowiednio chłonnemu wkładowi pieluchomajtki są w stanie odizolować mocz od skóry, by nie powodować podrażnień i dawać uczucie suchości, jak również specjalny system potęgujący uczucie świeżości dzięki neutralizacji brzydkiego zapachu.
Źródło: pexels, https://ortomedico.pl
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
KOSMETYKI NATURALNE***KOLAGEN NATURALNY w PROMOCYJNEJ CENIE***Użyj kodu rabatowego: (netkobieta57) ***