Dzisiaj jest: 15.4.2024, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Rower dobry na wszystko

Dodano: rok temu Czytane: 1559 Autor:

Rower jest nie tylko ekonomicznym i ekologicznym środkiem lokomocji, ale również przyjemną i dającą doskonałe efekty aktywnością fizyczną.

Rower dobry na wszystko
Jako dzieci wszyscy uwielbiają jeździć na rowerach, rolkach, hulajnogach. Wraz z wiekiem zapał do takiej aktywności mija, a przecież korzyści z jazdy na rowerze jest całe mnóstwo. Już od wczesnej wiosny, aż po późną jesień można jeździć rowerem nie tylko na wycieczki po okolicy, ale również do pracy czy na zakupy. Jedno jest pewne – im częściej i regularniej jeździmy na rowerze, tym bardziej zyskuje na tym nasze samopoczucie, zdrowie, kondycja i sylwetka.
 

Jakie partie ciała korzystają z jazdy na rowerze?


Najwięcej korzyści z jazdy na rowerze mają nogi i to począwszy od stóp, poprzez łydki, a na udach kończąc. Łydki i uda stają się zgrabniejsze, biodra wzmacniają się, podobnie jak mięśnie brzucha i grzbietu. Mięśnie stają się bardziej sprężyste i z każdą jazdą na rowerze ich masa wzrasta.

Podczas jazdy na rowerze pracują również mięśnie grzbietu i rąk, choć w znacznie mniejszym stopniu, niż nogi. Mięśnie rąk, ramion i barków najszybciej wzmacniają się wtedy, kiedy jeździmy po nierównym, wyboistym terenie. W takich warunkach bardzo trudno jest utrzymać kierownicę, dlatego te partie ciała muszą pracować ze wzmożoną siłą.

 

Zrzuć zbędne kilogramy


Jazda na rowerze to jedna z najprzyjemniejszych form aktywności fizycznej, która pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów. Powolna jazda przez godzinę pozwala spalić 300 kcal, a w szybkim tempie nawet 600 kcal. Porównywalnie – tyle samo można spalić kilokalorii biegając lub wchodząc po schodach, a jednak jazda rowerem wydaje się być znaczniej bardziej przyjemna.

Jazda na rowerze to również doskonały sposób na walkę z cellulitem. Jeśli podczas jazdy na rowerze spalamy tkankę tłuszczową, to zmniejsza się również cellulit, który najczęściej pojawia się na pośladkach, udach i brzuchu.

 

W trosce o zdrowy kręgosłup


Jazda na rowerze korzystnie wpływa na kręgosłup, o ile wysokość kierownicy i siodełka jest optymalnie ustawiona. Podczas jazdy na rowerze kręgosłup odciąża się i gimnastykuje. Jazda na rowerze to również korzyści dla układu oddechowego i układu krążenia. Podczas takiego wysiłku zwiększa się wentylacja całego organizmu, serce szybciej bije, krew szybciej krąży, co w efekcie powoduje lepsze dotlenienie organizmu.
 

Pomimo żylaków


Mając żylaki na nogach, można z powodzeniem jeździć na rowerze, ponieważ taka aktywność przyspiesza przepływ krwi, wymusza pracę mięśni, co przeciwdziała powstawaniu zakrzepów w żyłach.
Źródło: pexels
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
KOSMETYKI NATURALNE***KOLAGEN NATURALNY w PROMOCYJNEJ CENIE***Użyj kodu rabatowego: (netkobieta57) ***