Dzisiaj jest: 25.6.2024, imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Czy znasz już postać Neville'a Goddarda?

Dodano: rok temu Czytane: 2362 Autor:

Przeczytaj historię mistyka, który może zmienić Twoje życie na lepsze...

Czy znasz już postać Neville'a Goddarda?
Neville Goddard, urodził się 19 lutego 1905 roku. Był duchowym nauczycielem i pisarzem, który zyskał uznanie dzięki swoim naukom na temat twórczego myślenia, wyobraźni i manifestacji rzeczywistości. Choć nie jest tak szeroko znany jak niektórzy inni nauczyciele duchowi, jego wpływ na dziedzinę rozwoju osobistego i duchowego był znaczący.
 

Krótka biografia Neville'a Goddarda:Neville Goddard urodził się na Barbadosie, wówczas kolonii brytyjskiej, jako dziecko brytyjskiego plantatora cukru Josepha Nathaniela Goddarda i jego żony Wilhelminy Nee Hinkinson. W wieku 17 lat przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie zainteresował się duchowym poszukiwaniem i metafizyką.

W latach 30. XX wieku Neville zaczął wygłaszać wykłady na temat duchowych koncepcji i znaczenia Biblii. Jego podejście do interpretacji biblijnych tekstów było oryginalne i oparte na przekonaniu, że biblijne historie są alegorycznymi opowieściami odzwierciedlającymi wewnętrzne doświadczenia ludzkiej psychiki i procesy manifestacji.

Neville Goddard głosił, że wyobraźnia jest kluczowym narzędziem w procesie tworzenia rzeczywistości, a to, co jest wyobrażone i doświadczone w umyśle, ma moc manifestowania się w rzeczywistości zewnętrznej.

W ciągu swojej kariery Neville Goddard napisał wiele książek i wygłosił liczne wykłady, w których rozwinął swoje nauki na temat manifestacji, wyobraźni i mocy wewnętrznej. Jego prace często koncentrowały się na tematach takich jak przekształcanie myśli, wywoływanie pozytywnych emocji i wewnętrzne przekonania.

Neville zmarł 1 października 1972 roku. Jego nauki pozostały wpływowym elementem ruchu rozwoju osobistego i duchowego. Choć nie zdobył szerokiego rozgłosu za życia, jego książki i wykłady znalazły nowe życie w erze internetu, przyciągając nowych czytelników zainteresowanych duchowym rozwojem i sposobami manifestacji.

 

Neville Goddard - co głosił i w co wierzył?


Wyobraźnia i wizualizacja: Neville Goddard uważał, że wyobraźnia jest kluczowym narzędziem do tworzenia rzeczywistości. Poprzez tworzenie w umyśle żywych i realistycznych obrazów swoich celów, ludzie mogą przyciągać pożądane zmiany do swojego życia.

Myślenie od wewnątrz: Według Goddarda, aby osiągnąć pożądane rezultaty, należy najpierw zmienić swoje przekonania i myśli. Wewnętrzna zmiana jest kluczowa dla manifestacji zewnętrznych zmian.

Uważność i kontrola nad myślami: Goddard podkreślał, że istotne jest, aby być świadomym swoich myśli i odrzucać negatywne lub niewłaściwe myśli, które mogą przeszkadzać w procesie manifestacji.

Wewnętrzne przekonania: Neville Goddard wierzył, że to, w co wierzymy na poziomie głębokiego przekonania, staje się naszą rzeczywistością. Dlatego ważne jest, aby w pełni uwierzyć w to, co chcemy osiągnąć.

Odczucia i emocje: Goddard kładł nacisk na to, że manifestacja wymaga nie tylko wyobrażenia sobie celu, ale także doświadczania go w myślach i emocjach tak, jakby już się spełnił. To ma wspomagać przyciągnięcie pożądanej rzeczywistości.

Świadomość własnej mocy: W nauczaniu Goddarda istotne jest uznanie, że każdy posiada wewnętrzną moc tworzenia swojej rzeczywistości i że nie jesteśmy bezsilni wobec wydarzeń.

Dziedzictwo Neville'a Goddarda nadal pozostaje inspiracją dla wielu ludzi, którzy poszukują sposobów na rozwijanie swojej świadomości, zmianę myślenia i osiąganie pozytywnych zmian w swoim życiu poprzez wykorzystanie wyobraźni i wewnętrznej mocy.
 Należy jednak zauważyć, że nauki Neville'a Goddarda są często interpretowane indywidualnie, a ich skuteczność może się różnić w zależności od osoby. Niektórzy ludzie uważają jego nauki za inspirujące i pomocne, podczas gdy inni mogą mieć inny pogląd na te kwestie.

Polecamy przeczytać:
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nauk Nevilla Goddarda i poznać ludzi, którzy stosują jego nauki, zapraszamy na grupę na Facebooku.

Źródło zdjęcia FLICKR
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
KOSMETYKI NATURALNE***KOLAGEN NATURALNY w PROMOCYJNEJ CENIE***Użyj kodu rabatowego: (netkobieta57) ***