Dzisiaj jest: 14.8.2022, imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

7 rodzajów zmarszczek i sposoby ich wygładzania

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 1215 Autor:

Zmarszczki to naturalny efekt starzenia.

7 rodzajów zmarszczek i sposoby ich wygładzania
Dla niektórych zmarszczki to powód do smutku. Zmarszczki przecież są oznaką upływającego czasu, starzenia się. Są takie kobiety, które nie mogą się z tym pogodzić (zresztą mężczyźni też) usilnie próbując się odmłodzić. I nie mamy tutaj na myśli tych osób, które kupują na masę różnego rodzaju kosmetyki, a raczej te osoby, które wydają fortuny na operacje plastyczne, botoksy, liftingi i innego tego typu zabiegi.

Zabiegi medycyny estetycznej nie są złe, ale jak wszystko, w nadmiarze szkodzą. Jeśli masz dość swoich zmarszczek, nie masz fortuny do wydania na zabiegi u specjalisty, ale chętnie poznasz rodzaje zmarszczek i dowiesz się jak można je wygładzić, to ten artykuł jest dla ciebie! Zapraszamy do czytania.

 

7 rodzajów zmarszczek i sposoby ich wygładzania1. Zmarszczki płodowe – występują już od urodzenia, np. w poprzek szyi. Tych zmarszczek nie da się niczym usunąć. Są to naturalne bruzdy, z którymi nie wygrasz. Musisz uznać je za swoją cechę szczególną. Pogódź się z tym, zaprzyjaźnij się z nimi.

2. Bruzdy ruchome – nie zależą od stanu skóry, gdyż powstają na naturalnych zagłębieniach ciała, u osób otyłych tworzą się od nowa i też są to takie zmarszczki, których nie zmienisz. To tak jakbyś chciała walczyć ze zmarszczkami na kolanach czy łokciach.

3. Zmarszczki mimiczne – powstają pod wpływem ruchów mięśni twarzy. Możesz z nimi walczyć, ale tylko metoda polegająca na zapobieganiu ma tutaj jakikolwiek wpływ — minimalny, ale ma. Możesz się kontrolować, nie uśmiechać się, nie marszczyć czoła.. Próbuj! 

4. Zmarszczki suche – powstałe w wyniku wysuszenia naskórka. I w końcu dobra wiadomość! Zmarszczek suchych można się pozbyć. Potrzebne Ci do tego będą: dużo wody i odpowiedni kosmetyk. Ze zmarszczkami suchymi pomoże ci walczyć Kolagen Platinim. Wystarczy 3 miesiące regularnego stosowania. 

5. Worki pod oczami – nie są w istocie zmarszczkami, lecz wynikiem osłabienia mięśni twarzy, w dużym stopniu uwarunkowane genetycznie. Można z nimi walczyć np. takimi kremami - Masterpiece of Eye Contour

6. Zmarszczki owalu twarzy – występują u ludzi w wieku podeszłym na skutek braku zębów, zanikania kości szczękowej, torebki tłuszczowej wokół oczu itp. takich zmarszczek nie da się już niczym "wyleczyć". Najlepiej się z nimi po prostu pogodzić.

7. Zmarszczki starcze – powstałe wskutek degradacji w skórze włókien kolagenu i elastyny. Te zmarszczki powstają naturalnie wraz z upływem czasu. W naszej skórze z biegiem lat jest coraz mniej elastyny i kolagenu, a jeśli ich zabraknie to powstają zmarszczki. Czy można się pozbyć takich zmarszczek? Niektórych tak, ale tylko tych płytkich. Głębokie starcze zmarszczki mogą się delikatnie wygładzić, niestety cudów nie ma!


enlightened CZYTAJ TAKŻE: Dowiedz się czym jest kolagen i zgarnij kosmetyki za 1 grosz!

Źródło zdjęcia
Źródło: www.adelia.com
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zostań konsultantką AVON. Zgarnij nawet 45% rabatu i ciesz się najlepszymi kosmetykami! Rejestracja Avonu jest zupełnie niezobowiązująca i gwarantuje Ci niskie ceny oraz dodatkowe bonusy.