Dzisiaj jest: 24.7.2021, imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny

Zdrada emocjonalna - sprawdź czy nie dotyczy ciebie!

Dodano: 4 lata temu Czytane: 4165 Autor:

Zdrada emocjonalna to brak lojalności wobec partnera, brak zaufania i złamanie zasady poufności.

Zdrada emocjonalna - sprawdź czy nie dotyczy ciebie!
Na pewno każdy nie raz spotkał się z określeniem "braterstwo dusz" albo "przyjaźń damsko-męska". Tak naprawdę od tego się zaczyna zdrada emocjonalna. Na początku to tylko niewinne rozmowy z "przyjacielem", koleżeńskie spotkania, wymiana smsów. Z czasem jednak ta granica może się zacierać i ze zdrady emocjonalnej zrobi się zdrada fizyczna.

 

Czym jest zdrada emocjonalna?


Zdrada to inaczej niewierność, a niewierność zwykle dotyczy związku małżeńskiego albo związku partnerskiego. Ważnym elementem zdrady jest odbycie dobrowolnego stosunku płciowego z osobą trzecią. Dlaczego zdrada tak bardzo kojarzy nam się z cielesnością? Bo wierzymy, że zdradzać można tylko fizycznie. To jednak nie do końca prawda. Zdrada emocjonalna także potrafi boleć i co gorsza bardzo często kończy się zdradą fizyczną.

Zdrada emocjonalna zwykle zaczyna się bardzo niewinnie. Chociaż jesteśmy w związku nagle pojawia się osoba trzeba, przyjaciel, który jak się okazuje rozumie nas lepiej niż partner. Z dnia na dzień przyjaźń staje się dla nas coraz ważniejsza. Po jakimś czasie uzmysławiamy sobie, że o wiele lepiej rozmawia nam się z przyjacielem niż z partnerem. Przyjaciel ma zawsze dla nas czas. Z przyjacielem nie ma tematów tabu! Wkraczamy na bardzo niebezpieczny grunt, chociaż tłumaczymy sobie i partnerowi, że nie ma się czego obawiać przecież to tylko przyjaźń! Czy oby na pewno?

Zdrada emocjonalna to relacje między dwoma osobami, które potrafią trwać latami. Nawet jeśli zdrada emocjonalna występuje bez zaangażowania seksualnego to nie oznacza małej szkodliwości.

Czy twój partner ma bliską przyjaciółkę, z którą jak twierdzi nic oprócz przyjaźni go nie łączy?

A może to Ty masz kolegę, który spełnia bardzo ważną rolę w twoim życiu?

Jeśli nie jesteś pewna czy zdrada emocjonalna dotyczy ciebie lub twojego partnera sprawdź jakie są jej symptomy!


 

Zdrada emocjonalna - jak ją rozpoznać?


W twoim życiu są dwie najważniejsze osoby: twój partner i twój przyjaciel. Ten drugi jest na tyle ważny, że poświęcasz mu bardzo dużo czasu, nigdy nie potrafisz mu odmówić, masz zawsze dla niego czas. Przyjaciel jest na tyle blisko, że zna najbardziej intymne szczegóły z twojego życia, nawet takie o których nie wie twój partner z którym jesteś już wiele lat.

Jeśli twój przyjaciel nie odzywa się dzień czy dwa zaczynasz się denerwować, wciąż wpatrujesz się z telefon, wyczekujesz na smsy. Irytuje cię brak kontaktu i szukasz okazji do tego, by zadzwonić chociaż na chwilę i usłyszeć jego głos.

Denerwujesz się gdy inni wypominają ci zbytnią zażyłość z przyjacielem, ale tak naprawdę nie możesz się uwolnić od ciągłego myślenia o nim. Chociaż wmawiasz sobie i innym, że nigdy nie posuniesz się o krok za daleko, ale tak naprawdę nie wiesz jakby się to skończyło gdybyś któregoś dnia dała się ponieść emocjom.

Kolejnym ważnym symptomem jest szukanie zrozumienia w przyjacielu. Jeśli czujesz, że musisz pogadać, zwierzyć się komuś, a wcale nie masz ochoty na rozmowę z przyjaciółką czy partnerem to znak ostrzegawczy, który powinien dać ci dużo do myślenia.

Nie potrafisz spędzić nawet jednego dnia, by o nim nie myśleć. Niby tylko przyjaciel, a codziennie wyobrażasz go sobie i wizualizujesz w myślach spotkania. Nie jest dobrze.

I jeszcze coś. Czy zdarzyło ci się porównywać swojego obecnego partnera do przyjaciela? Czy zdarzyło ci się wyobrażać co by było gdyby był na jego miejscu? Kto w takim porównaniu wypada gorzej? Partner! Chyba najwyższa pora, by powiedzieć sobie DOŚĆ.


 

Zdrada emocjonalna - jak do niej dochodzi?


Najłatwiej byłoby gdyby takich przyjaźni damsko-męskich po prostu nie było. Ale to niemożliwe bo jesteśmy tylko ludźmi i ludzką rzeczą jest błądzić. Jeśli jesteśmy w tzw. trójkącie wraz z partnerem i przyjacielem i nie chcemy dopuścić się zdrady fizycznej, a jesteśmy na etapie zdrady emocjonalnej najlepsze co możemy zrobić to po prostu przerwać tą "przyjaźń" z której nic dobrego nie będzie. Tylko czekać aż w naszym związku pojawi się kryzys podczas którego najczęściej dochodzi do zdrady fizycznej i to nie z przygodną osobą, a właśnie z przyjacielem.


Drogie Czytelniczki i Drodzy Czytelnicy czy doświadczyliście zdrady emocjonalnej?

Po której byliście stronie? Zdradzaliście czy zostaliście zdradzeni?

Piszcie!

Jeśli chcesz się z nami podzielić swoją historią napisz! (kontakt@netkobieta.pl)

Niebawem w dziale ZWIĄZKI pojawią się reportaże i historie pisane przez życie.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Komentarze (Ilość: 2)
Malejąco Standardowy
  • ŻE CO ??? xD
    2018-10-29 14:31:28 Zgłoś
    Autorka tej pisaniny musi być staszną jędzą na codzień ... Co za stek bzdur! Ja nie mogę !!! xD
  • Ja
    2017-10-23 16:15:17 Zgłoś
    Byłam kiedyś w takiej sytuacji i to ja byłam bliska zdradzenia narzeczonego. Na szczęście w porę się opamiętałam. Gra niewarta świeczki! Od tamtej pory nie miewam przyjaciół płci męskiej. Lepiej dmuchać na zimne.