Dzisiaj jest: 30.7.2021, imieniny: Julity, Ludmiły, Zdobysława

Wesele jakich jeszcze niewiele

Dodano: 3 lata temu Czytane: 2020 Autor:

Ślub marzeń i wesele, które wszyscy zapamiętają na długo to pragnienie niemal wszystkich decydujących się na zawarcie związku małżeńskiego. Niektórzy uważają, że to najważniejszy dzień w życiu.

Wesele jakich jeszcze niewiele

Skoro tak, to wszystko w tym dniu powinno być jedyne i niepowtarzalne, wyjątkowe.

Przygotowanie perfekcyjnego ślubu i wesela jest wyzwaniem. Najlepiej zdać się na profesjonalistów, którzy znając nasze preferencje urządzą nam najwspanialszą uroczystość. Jednak gdy nie chcemy lub nie możemy zlecić organizacji ślubu wyspecjalizowanej w tym agencji, sami też sobie poradzimy.
 

Dobrze jest na początku, po wstępnym ustaleniu terminu, znaleźć i zarezerwować salę weselną.

Ma to szczególne znaczenie, gdy poszukujemy pomieszczenia na określoną liczbę osób – zbyt mała, albo zbyt duża sala mogą zepsuć charakter i atmosferę uroczystości. Rezerwacja odpowiedniej sali weselnej bywa czasem trudna - w niektórych przypadkach na wolny termin trzeba czekać kilka lat.

Gdy już znajdziemy salę o wielkość nam odpowiadającej musimy sprawdzić, czy nadaje się ona do organizacji wesela o określonym profilu. Jeśli nie mamy specjalnych wymagań, to pewnie każda sala nada się na nasze wesele. W przypadku, gdy pragniemy wesela w określonym stylu, to musimy zwrócić baczną uwagę na wygląd sali oraz jej otoczenia.
 

Przykładem takich działań może być wesele w stylu boho. Bardzo modny od ponad 10 lat na świecie styl dotarł również do Polski. Ten styl to weselny hit tego roku. Coraz więcej par decyduje się na ślub o takim charakterze. Gdy chcemy mieć wesele w stylu boho, czy boho chic to nie wybierajmy sal marmurowych, ociekających złotem, w stylu glamour, a raczej takie, które można udekorować w stylu naturalnym, rustykalnym, wiejskim, kolorowym i kwiecistym, w stylu boho.

Styl boho daje parze młodej poczucie większej swobody. To możliwość zorganizowania uroczystości w rzeczywiście własnym, autorskim stylu. Być może nie wszystkim wbitym w sztywne garnitury czy obcisłe suknie gościom taki szalony pomysł się spodoba, ale to przecież jest dzień Pary Młodej. A na weselu panowie i tak prędzej czy później zrzucają marynarki, a Panie nie marzą o niczym innym ja o uwolnieniu stóp z ciasnych pantofli. Styl swobody i tak zwycięży!
 

Takie swobodne powinny też być dekoracje w sali weselnej. Styl boho daje nam możliwość mieszania kolorów i faktur, dokonywania łączeń, których raczej nikt nie nazwie eleganckimi. One będą zwiewne i piękne. Bez zadęcia, sztywności, patosu. Do dekoracji sali używa się sporej ilości wielu gatunków kwiatów. Najlepiej swojsko wyglądających, ogrodowych czy polnych.
 

Poza wnętrzem sali weselnej ważny jest wygląd i położenie budynku, w którym sala się znajduje. Warto znaleźć miejsce o walorach przyrodniczych i architektonicznych odpowiadających naszemu stylowi. Mogą to być budynki będące kiedyś dworkami szlacheckimi albo pałacami, bądź budynki współczesne naśladujące dworki czy pałacyki. Położone wśród pięknej roślinności w parku, bez wydumanych ozdób, rzeźb czy fontann.
 

Gdzie więc szukać sal spełniających takie parametry?

Sale weselne na Dolnym Śląsku
znajdują się w obiektach położonych wśród zadbanych parków w stylu angielskim. Wyobraźmy sobie wesele w sali udekorowanej w szalonym stylu bohemy, a wcześniej ślub w plenerze – panna młoda w stylu boho może podążać do ołtarza boso po pięknie wystrzyżonym trawniku.

 

W Wielkopolsce sale weselne położone w obiektach o charakterze dworków są doskonałym miejscem do urządzenia uroczystości o nieszablonowym, niepowtarzalnym charakterze. Rosnące naturalnie lub hodowane przez ogrodników w Wielkopolsce kwiaty dają doskonałej jakości materiał służący do dekoracji.
 

Takie sale weselne spełniają nie tylko wszelkie funkcje niezbędne do organizacji wesela, ale też położone są w miejscach z dogodnym dojazdem, posiadają wystarczającą ilość miejsc parkingowych.

Jak się Wam podoba taki pomysł?
Kto urządziłby swoje wesele w stylu boho?

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.