Dzisiaj jest: 11.7.2020, imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi

Jak robić zakupy w internecie - by były bezpieczne?

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1560 Autor:

Zakupy w internecie - są coraz bardziej popularną formą kupowania towaru.

Jak robić zakupy w internecie - by były bezpieczne?

Zakupy w internecie - plusy


Sprzedawcy cenią sklepy internetowe za znacznie mniejsze koszty prowadzenia takiej działalności i dostępność dla klienta zawsze i wszędzie. Klienci - za prostotę i wygodę. Często ceny są również znacznie mniejsze niż w sklepach stacjonarnych. Zakupy można zrobić zawsze i wszędzie. Nawet o 2 nad ranem - jeśli akurat wtedy mamy czas i chęci na zakupy w internecie. Pełna swoboda i dowolność - coraz więcej ludzi coraz bardziej docenia możliwości zakupów w internecie.

Zakupy w internecie - minusy


Taka forma zakupów niesie ze sobą też zagrożenia. Nie widzimy sprzedawcy oraz towaru, który chcemy kupić. Musimy uwierzyć na słowo - że sprzedawca ma uczciwe zamiary - ma towar i chce go nam sprzedać. A przecież nie zawsze tak się dzieje. Czasami przedmioty sprzedają ludzie - oszuści. Dla których szybki zysk jest ważniejszy od uczciwości i opinii w internecie. Ludzie Ci myślą, że są bezkarni. Mogą oszukiwać - i żadna kara ich nie spotka. Ogłaszają rzeczy na sprzedaż w internecie - klient potwierdza chęć zakupu i płaci za nie. Następnie słuch po sprzedawcy przepada. Nie odpowiada na maile, nie odbiera telefonu. Znika z pieniędzmi - a nam wydaje się - że ponieśliśmy stratę. Na założenie sprawy w sądzie nie mamy czasu, a zgłoszenie sprawy na policje nie daje żadnych rezultatów. Czy w takiej sytuacji musimy pogodzić się ze stratą pieniędzy i brakiem zamówionego produktu?

Zakupy w internecie - Program Ochrony Kupujących Allegro


Nie zawsze. Jeśli dobrze wybierzesz miejsce zakupów w internecie - możesz liczyć na zwrot pieniędzy nie tylko od nieuczciwego sprzedawcy. Taką platformą jest na przykład Allegro. Jeden z najbardziej popularnych serwisów aukcyjnych w Polsce. mają setki tysięcy sprzedających i kupujących dzień w dzień. Nic więc dziwnego - że wśród tej ilości sprzedawców - znajdzie się czasami osoba - która próbuje oszukać kupującego. Jednak na Allegro plus jest taki - że jeśli zdarzy nam sie taka sytuacja - pieniądze możemy odzyskać dzięki Programowi Ochrony Kupujących - POK Allegro

Zakupy w internecie - kilka faktów o POK Allegro


Zostałem oszukany na Allegro  - no niestety - stało się. Padłam ofiarą oszusta. Co mogę zrobić teraz? - To jest dobry moment na bliższe zapoznanie się z POK Allegro. Jeśli faktycznie doszło do oszustwa dzięki Ochronie kupujących możesz odzyskać wszystkie pieniądze - pod warunkiem , ze Twoje zamówienie było do kwoty 10 tysięcy PLN.


Zostałem oszukany na Allegro jak odzyskać pieniądze - Pierwsze co powinnaś zrobić - to zebrać wszystkie dokumenty potwierdzające oszustwo. Wydruki e-maili potwierdzających zakup, wydruki potwierdzające przelew pieniędzy, wydruki rozmów z nieuczciwym sprzedawcą - na pewno takie były. A następnie całą dokumentację powinnaś zabrać na policję i złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Policja naszej sprawie nada bieg - i opatrzy ją odpowiednim numerem urzędowym RSD. Będzie Ci on potrzebny - by skorzystać z POK Allegro. Jeśli zapłaciłeś za towar i go nie otrzymałeś lub otrzymałeś towar, który różni się od tego w opisie - wtedy powinnaś zainteresować się POK - dzięki niemu odzyskasz pieniądze szybciej.

Zostałem oszukany na Allegro co zrobić? Jeśli już zgłosiłaś sprawę na policji - i sprawie został nadany bieg. Czas na skorzystanie z programu Ochrony Kupujących Allegro. W tym celu należy złożyć wniosek on-line - po zalogowaniu się na konto Allegro. Pamiętaj, że na zgłoszenie oszustwa masz czas przez najbliższe 6 miesięcy od zdarzenia.

Zostałem oszukany na allegro jak odzyskać pieniądze? - po pierwsze musisz sprawdzić - czy Twoja sprawa nie łamie któregoś punktu POK Allegro. Dla przykładu - zwrotu pieniędzy przez POK nie otrzymasz jeśli uiściłeś opłatę za aukcję w której przegrałeś. Albo gdy za zakupiony towar na aukcji płaciłeś sprzedawcy osobiście - bez przelewu bankowego. To samo - gdy odbierałaś towar osobiście. Obostrzeń - kiedy wykluczone jest skorzystanie z POK Allegro jest więcej - dlatego warto poczytać o nich wszystkich

Oszustwo na Allegro - spełniam wszystkie warunki, zgłosiłam sprawę na policję. Ile będę musiała czekać na decyzję Allegro i zwrot pieniędzy ?Allegro na rozpatrzenie Twojego wniosku daje sobie czas maksymalnie 30 dni. Jeśli rozpatrzy go pozytywnie - kolejne 7 dni poczekasz na przelew. Na szczęście - to i tak znacznie szybciej niż dochodzenie policji czy sprawa w sądzie.

Jak widzisz - dzięki POK Allegro zakupy w internecie są znacznie bardziej bezpieczne
 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.