Dzisiaj jest: 10.4.2021, imieniny: Borysławy, Makarego, Michała

Pracująca mama, czyli jak znaleźć swoje miejsce na rynku pracy!

Dodano: 3 lata temu Czytane: 1529 Autor:

Rynek pracy jest dzisiaj bardzo trudny. Jeśli jesteś kobietą, matką która miała długą przerwę w pracy ciężko ci będzie wrócić do gry.

Pracująca mama, czyli jak znaleźć swoje miejsce na rynku pracy!

Jeśli będziesz miała szczęście może trafisz na pracodawcę, który mimo tego, że masz dzieci na utrzymaniu zatrudni cię na umowę. Niestety takich firm jest mało. Nie ma się co oszukiwać, dzisiaj światem rządzi pieniądz, a matki nie są pożądanymi pracownikami.

Ma pani dzieci? - to jest zwykle pierwsze pytanie jakie słyszę na rozmowie kwalifikacyjnej zaraz po pytaniu o mój stan cywilny i wiek” - żali się Kasia - “Zupełnie nie rozumiem tej dyskryminacji! Dlaczego pracodawcy nie chcą zatrudniać kobiet z ustabilizowanym życiem osobistym? Matki są zwykle bardzo zorganizowane, są w stanie ogarnąć wiele rzeczy na raz, pracować pod presją czasu, hałas nie przeszkadza im w wykonywaniu ważnych zadań - tego wszystkiego uczy nas macierzyństwo!”.

Jeśli podobnie jak Kasia czujesz się dyskryminowana na rynku pracy, nie czekaj aż ktoś cię zatrudni - zatrudnij się sama! Założenie własnego sklepu, to sposób na wyjście z bezrobocia i jednocześnie fajny pomysł na biznes.

 

Pracująca mama - Pomysł na biznes?

 

Jesteś mamą, która chce pracować, ale masz małe dzieci, które mogą ci w tym przeszkadzać? Przecież to można połączyć! “Niedawno byłam w sklepie odzieżowym dla dzieci, w którym sprzedawała właścicielka ze swoimi dziećmi” - opowiada Wiola - “Byłam zachwycona! Moje dzieci weszły do sklepu i od razu nawiązały kontakt z dziećmi właścicielki, dziewczynki zaczęły oglądać ciuszki, zdejmować je z wieszaków, przymierzać… nikt nie patrzył krzywo na moje dzieci, że coś zrzucą, że ubrudzą ciuchy… zostawiłam w sklepie kilka stów i będę tam wracać, bo dawno nie widziałam tak przyjaznego dzieciom sklepu!” - opowiada z uśmiechem Wiola.

 

Jak to się mówi - dla chcącego nic trudnego! Jak widać dzieci wcale nie muszą być przeszkodą w naszej karierze, a wręcz przeciwnie, mogą nam pomóc.

Sklep odzieżowy to doskonały pomysł na biznes dla mam, a sklep odzieżowy z ubraniami dla dzieci - to pomysł jeszcze lepszy!

Jeśli zamierzasz otworzyć sklep odzieżowy warto pomyśleć o jego wyposażeniu. Przydadzą ci się stojaki sklepowe i wieszaki na ubrania. Stojaki ABM są bardzo solidne wykonane ze stali chromowanej lub szlifowanej, wyposażone w kółka dzięki, którym łatwo je przesuwać. Stojaki ABM spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki temu, że są profilowane pod praktycznie każdy produkt: ubrania, czapki, krawaty, okulary, rajstopy, torebki biżuterię sprawdzą się zarówno w sklepach odzieżowych jak i tych z galanterią skórzaną. A jeśli przyjdzie nam ochota na poszerzenie asortymentu np. o książki dla dzieci -  z łatwością na stronie ABM znajdziemy stojak na książki.


 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.