Dzisiaj jest: 6.12.2021, imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Mamusiu boję się MOMO!

Dodano: 3 lata temu Czytane: 6089 Autor:

Czy Twoje dziecko ma komórkę? Koniecznie sprawdź czy nie gra w Momo Challenge..

Mamusiu boję się MOMO!
Dzisiaj moja ośmiolatka wróciła ze szkoły mocno przejęta. Jak nigdy przyszła do swojego pokoju i pierwsze co zrobiła to zaczęła rozpakowywać plecak. Pewnie nie zwróciłabym na to uwagi gdyby nie fakt, że to rzadki widok. Chodzi do szkoły już drugi rok i nie przypominam sobie, by po powrocie od razu siadała do lekcji. Obserwowałam ją przez chwilę, byłam ciekawa co ona robi. Nie widziała mnie, więc zachowywała się naturalnie. Najpierw otworzyła plecak, potem wyjęła z niej wszystkie książki i zaczęła nerwowo przeszukiwać zeszyty. Znalazła jakąś kartkę z rysunkiem, podarła ją i wyrzuciła do kosza. W tym momencie postanowiłam zareagować.

- Kochanie co robisz? – zapytałam

- Wyrzucam śmiecia – odpowiedziała z uśmiechem.

- A czy to przypadkiem nie była praca domowa albo klasówka? – na początku pomyślałam, że zdenerwowanie mojej córki ma związek z klasówką albo jakimś zadaniem, które musi zrobić w domu, a nie lubi..

- Nie mamo, to był Twój portret, a Piotrek powiedział, że to jest MOMO, a ja się boje MOMO i nie chcę tego mieć w swoim zeszycie!


 

MOMO? Co to takiego?

 

Wystarczyło wpisać w przeglądarkę słowo MOMO, by zobaczyć czym teraz straszy się dzieci.

MOMO to postać wymyślona przez Japońskiego artystę. Rzeźba tej przerażającej postaci była elementem tegorocznej wystawy w Vanilla Gallery w Japonii. 


Jak to się stało, że MOMO zaczęła straszyć dzieci? 

Jak podaje Gazeta.pl "Tajemnicę Momo demaskuje autor kanału Nowy Hejter. Jego teoria chociaż przez nikogo niepotwierdzona brzmi o wiele logiczniej niż teoria spiskowa o lalce, która straszy przez telefon.

Zdjęcie Momo pojawiło się po raz pierwszy na Instagramie Japończyka. Wrzucił on fotografię na swojego Instagrama - between.mirrors. Następnie zdjęcie trafiło na forum internetowe Reddit, gdzie użytkownicy dopisali do niego swoją teorię.


[Źródło: http://buzz.gazeta.pl/buzz/7,156947,23714266,momo-kim-jest-momo-jaki-jest-numer-do-momo-wyjasniamy-tajemnice.html]

 

Momo Challenge

Na Gazecie Wrocławskiej przeczytamy więcej o przerażającej lalce: „Momo Challenge to forma gry, która rozprzestrzenia się dzięki mediom społecznościowym oraz komunikatorom zainstalowanym w telefonach komórkowych. Gra polega na zaakceptowaniu zaproszenia do znajomych od „Momo”, makabrycznie wyglądającej lalki. Jeśli doda się ją do swoich kontaktów, Momo zacznie przesyłać straszne wiadomości. „Ofiara” zaczyna otrzymywać groźby oraz instrukcje przekonujące do wykonywania określonych zadań. Początkowo Momo jest miła i próbuje zaprzyjaźnić się z dzieckiem.

Gra „Momo Challenge” jest przede wszystkim niebezpieczna dla dzieci, ponieważ te – ufające w prawdziwość postaci – są skłonne do wykonywania ryzykownych poleceń. Dołączenie strasznej postaci do kontaktów skutkuje zainfekowaniem urządzenia użytkownika wirusem wydobywającym prywatne dane."


[Źródło: https://gazetawroclawska.pl/momo-challenge-niebezpieczna-gra-dla-dzieci-szkoly-i-policja-ostrzegaja-rodzicow-co-to-jest-momo-challenge-zasady-gry-131018/ar/13545005]


 

Momo straszy, że upubliczni dane dziecka i członków rodzimy, albo że wyrządzi im krzywdę. Groźby te dodatkowo okraszone są strasznymi zdjęciami.

Na koniec dobiła mnie jeszcze jedna "wspaniała" wiadomość, otóż MOMO zachęca dzieci do samobójstwa! Z tego co się doczytałam są już pierwsze ofiary w Brazylii i Indiach.Drodzy rodzice!Rozmawiajcie ze swoimi dziećmi! To bardzo ważne! Warto też zwracać uwagę na dziwne zachowania dzieci. Moje dzieci nie mają swoich komórek, bo uważam, że to zdecydowanie za wcześnie by ośmiolatek miał swój telefon. Do tej pory codziennie słyszałam o tym jakie to moje dziecko jest nieszczęśliwe, bo jest jedyną osobą w klasie, która nie ma swojej komórki.

Po tym jak pojawiła się MOMO, moja córka powiedziała: "Mamusiu ja już nie chcę komórki, bo ja się boję Momo!", aż strach pomyśleć co by było gdyby gra Momo Challenge przejęła kontrolę nad moim dzieckiem, a ja nie zdążyłabym w porę zareagować!


Żródło zdjęcia: https://gazetawroclawska.pl/momo-challenge-niebezpieczna-gra-dla-dzieci-szkoly-i-policja-ostrzegaja-rodzicow-co-to-jest-momo-challenge-zasady-gry-131018/ga/13545005/zd/31492935

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Komentarze (Ilość: 2)
Rosnąco Standardowy
  • znowuuu??
    2018-10-16 09:52:08 Zgłoś
    Kolejna gierka która ma zrobić krzywdę dzieciom. Były już błękitne wieloryby i wróżki każące odkręcać gaz. Masakra jakaś
  • ŻE CO ??? xD
    2018-11-07 04:26:32 Zgłoś
    " to był TWóJ portret, a Piotrek powiedział, że to jest MOMO " buhahahahahahaaa
Polecane