Dzisiaj jest: 21.9.2023, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Pamiętaj - zadbany dom jest Twoją wizytówką

Dodano: 4 lata temu Czytane: 2241 Autor:

Każdy właściciel domu wie jak dużo wysiłku wymaga utrzymanie nieruchomości we właściwym stanie. Ciągłe naprawy, remonty, sprzątanie pochłaniają mnóstwo czasu, energii i pieniędzy.

Pamiętaj - zadbany dom jest Twoją wizytówką

Nawet jeśli mamy najpiękniej urządzone i zadbane wnętrza, to bez ładnej i czystej elewacji nasz dom będzie jak cenny prezent zapakowany w szary papier.
 

Dlaczego elewacja się brudzi?


Czynników niszczących elewację jest bardzo wiele. Najważniejszy z nich to nasz polski klimat. Zimno i wilgoć, którymi sowicie obdarzają nas chłodne pory roku są największymi wrogami tynków i farb, którymi budynki są pokryte. Wilgoć wnikająca w strukturę tynku niszczy go, a przy tym stwarza warunki do rozwoju niebezpiecznych pleśni i grzybów, które są nie tylko problemem estetycznym, ale zagrażają zdrowiu mieszkańców oraz ich zwierząt domowych.

Zwiększony poziom wilgotności powietrza jest również wokół budynków usytuowanych w pobliżu zbiorników wodnych. Nieustanne działanie wilgoci sprzyja rozwojowi porostów i mchów, które niszczą powierzchnię ścian zewnętrznych, ogrodzeń, dachów, podjazdów, tarasów.
 

enlightened Mieszkaj z pomysłem


Nie bez znaczenia dla czystości elewacji jest odległość domu od ruchliwych dróg lub zakładów przemysłowych emitujących zanieczyszczenia. Spaliny z silników samochodowych oraz dymy i pyły z fabrycznych kominów zmieniają najpiękniejsze barwne elewacje w szarobure, smutne, zwyczajne ściany.

Nawet jeśli nasz dom jest z dala od źródeł zanieczyszczeń to i tak co kilka – kilkanaście lat wymagać będzie gruntownej rewitalizacji zewnętrznej.


 

Malowanie albo czyszczenie – co wybrać?


Malowanie ścian zewnętrznych to poważna decyzja, która wymaga znacznych nakładów finansowych. Nie ma potrzeby wydawania ogromnych sum na remont, skoro można dom po prostu umyć.
 

Każdy posiadacz domu może umyć elewację domowym sposobem. Ale czyszczenie elewacji wymaga wysiłku, pewnego doświadczenia i użycia specjalnego sprzętu a także środków myjących likwidujących każdy rodzaj zabrudzenia, grzyby, porosty. Robienie tego we własnym zakresie nie jest ani łatwe ani ekonomiczne. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie usługi w firmie specjalizującej się w myciu elewacji. Firmy posiadają doskonałej jakości sprzęt (myjnie mobilne) i środki od najlepszych producentów oraz zatrudniają najwyższej klasy fachowców, którzy solidnie i terminowo wykonają każde zlecenie.

Na terenie Szczecina i województwa zachodniopomorskiego solidne usługi w zakresie czyszczenia elewacji są szczególnie często poszukiwane, ze względu na warunki klimatyczne i przyrodnicze tego regionu. Warto korzystać z doświadczenia najlepszych specjalistów – to doskonały sposób na zapewnienie trwałości oraz pięknego wyglądu budynkom mieszkalnym i gospodarczym.
 

Czytaj także: Jak szybko posprzątać mieszkanie gdy nie sprzątasz na bieżąco?

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
KOSMETYKI NATURALNE***KOLAGEN NATURALNY w PROMOCYJNEJ CENIE***Użyj kodu rabatowego: (netkobieta57) ***