Dzisiaj jest: 3.12.2020, imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Co warto zobaczyć w Bydgoszczy?

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1647 Autor:

Lubisz podróżować? Byłaś już w Bydgoszczy? Jeśli nie, to koniecznie przeczytaj co warto tam zobaczyć!

Co warto zobaczyć w Bydgoszczy?
Bydgoszcz to jedno z największych miast w Polsce, to ośrodek akademicki, naukowy i kulturalny. W niedalekiej odległości znajdują się atrkacje turystyczne, które warto zobaczyć udając się w tamte okolice. O tym co warto zobaczyć w Bydgoszczy opowiedzą wam dzisiaj Martyna i Paulina Kwiatkowskie, które prowadzą bloga podróżniczego www.pojedztam.pl

Jesteście ciekawi, co warto zobaczyć w Bydgoszczy? Mamy nadzieję, że z tą listą zwiedzanie nie nastręczy Wam większych trudności.

Co warto zobaczyć w Bydgoszczy?

 Barka Lemara – bardzo ciekawy statek, którego zwiedzanie kosztuje kilka złotych i trwa dosłownie chwilę. Odbywają się tutaj także zajęcia tematyczne dla grup zorganizowanych.

 Park Kazimierza Wielkiego – cudowne miejsce,  mnóstwo zieleni, ławeczek, na których można odpocząć w pięknym otoczeniu przyrody. Naprawdę warto się tutaj wybrać.

 Muzeum Kanału Bydgoskiego – dość niepozorne i mało znane miejsce, znajdujące się w jednej z bydgoskich szkół. Warto nieco zboczyć z drogi i tam zajrzeć w wolnej chwili.

 Spichrze nad Brdą – kolejne zajmujące muzeum na bydgoskiej mapie miasta. Wystaw jest naprawdę sporo, w tym kilka interaktywnych.

 Park Jana Kochanowskiego – w ostatnich latach przeszedł sporą renowację i teraz z pewnością można zaliczyć go do jednego z ładniejszych punktów miasta.

 Europejskie Centrum Pieniądza – miejsce idealne dla małych i dużych, sporo dowiemy się o pieniądzu, ale także można się przebrać np. w starodawny strój pielgrzyma.

Gdzie warto wybrać się w Bydgoszczy?

 Jan Twardowski na rynku – gdy będziecie mieli szczęście o 13:13 na bydgoskimrynku z okienka ukaże się Jan Twardowski. Bardzo często jest on jednak w renowacji.

 Wieża widokowa – znajduje się całkiem blisko bydgoskiego rynku, a jest dość mało znaną atrakcją. Z góry roztacza się przepiękny widok na miasto.

 Muzeum Wojsk Lądowych – dużo zwiedzania, zajmujące wystawy. Warto pojechać nieco poza centrum miasta, by się tutaj dostać.
 Ogród Botaniczny UKW – wstęp do niego jest darmowy, jest czynny przez niektóre miesiące roku. Przyjemnie uczyć się w nim np. do letniej sesji, czy po prostu pooddychać świeżym powietrzem.

 Wyspa Młyńska – chyba najpiękniejsze centrum miasta, jakie można było sobie wyobrazić. Jest mostek, rzeczka, mnóstwo restauracji i miejsc wartych uwagi.

 Muzeum Okręgowe – kolejna atrakcja z centrum miasta, idealna także dla dzieci, gdyż znajdują się tam interaktywne tablice, które zadowolą najmłodszych.

 Wystawa Lego – od czasu do czasu w Bydgoszczy pojawia się wystawa klocków Lego, dlatego warto monitorować sytuację.
Co warto zobaczyć w Myślęcinku?

 Dom do góry nogami – wielkich wrażeń to wizyta w nich w nas nie wywarła, ale może nigdy nie byliście, to dobrze wiedzieć, że coś takiego istnieje.​

 ZOO – w ostatnim czasie zostało naprawdę bardzo ładnie odremontowane, więc naprawdę warto poświęcić na nie kilka godzin.

Co warto zobaczyć w Bydgoszczy?

Mamy nadzieję, że dzięki temu wpisowi będziesz dobrze przygotowany do zwiedzania tego ciekawego miasta, jakim jest Bydgoszcz. Dla niektórych jest nieco zbyt bura, jednak my spędziłyśmy w niej przyjemne trzy lata studiów. Naprawdę warto dać jej szansę, gdy akurat będziecie w okolicy.

Martyna i Paulina Kwiatkowskie

Autorki bloga podróżniczego www.pojedztam.pl
Źródło: www.pojedztam.pl
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.