Dzisiaj jest: 1.3.2021, imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

W Walentynki siedzę w domu!

Dodano: 2 lata temu Czytane: 2323 Autor:

Walentynki w domu czy na mieście? Poznaj 5 powodów dla których warto zostać w domu w ten dzień.

W Walentynki siedzę w domu!
Już jutro Walentynki dzień zakochanych. A my siedzimy w domu! Nie dlatego, że nie lubimy Walentynek, tylko hmmm... jakby to powiedzieć, z wygody! Znalazłam 5 powodów dla których warto jednak zostać w domu 14 lutego, chcecie je poznać? To zapraszam do czytania!

Znacie historie tego święta? Wiecie skąd pomysł na Dzień Świętego Walentego?

 
Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.
Dawniej popularne było wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne, wiersze. Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.
Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Europa północna i wschodnia dołączyła do walentynkowego grona znacznie później. {Źródło}

Tak po krótce przedstawia się historia Walentynek. Dziś zakochani świętują na różne sposoby. Jedni biorą urlopy i wyjeżdżają gdzieś z dala od cywilizacji (tak wierzcie mi, znam takich szaleńców!), inni idą do kina, niektórzy przygotowują romantyczna kolację w domu.. Są też tacy, którzy nie świętują wcale, bo nie uznają tego święta, albo po prostu nie mają drugiej połówki.

A Ty jak spędzasz 14 lutego ze swoją Walentynką?

Wybieracie się gdzieś, czy raczej zostajecie w domu?


Pomysłów na wyjście jest bardzo wiele, powodów do świętowania na mieście również, a ja dzisiaj chciałam wam podać 5 powodów dla których spędzam Walentynki z moim facetem w domu.

 

heart 5 powodów dla których warto spędzić Walentynki w domu heart

 


Nie ukrywam, że jestem przekorna, jesli wszyscy robią tak, ja zrobię inaczej. To pewnie jeden z powodów, który przekonuje mnie do tego, by jednak nie lecieć do tego kina, bo tak robią wszyscy. Chociaż jakby się tak dłużej zastanowić, powodów do zostania w domu jest więcej!

1. Na mieście jest tłoczno i głośno, wszędzie kolejki. To mało romantyczne obijać się łokciami w restauracji, albo stać pół godziny w kolejce do kina.

2. W Walentynki wszystko nagle staje się drogie. Niestety żyjemy w świecie, w którym rządzi pieniądz. W sklepach i restauracjach tego dnia są tylko pozorne przeceny, a tak naprawdę wszystko co się tylko da jest droższe. Dlatego lepiej zostać w domu i przygotować coś w domu.

 

3. Lubię walentynki, ale ostatnio zauważyłam, że robi się z tego mocno kiczowate święto. Kiedyś to było romantycznie listy miłosne, wiersze... dziś Walentynki to przepych, kiczowate ozdoby i prześciganie się w robieniu zdjęć wszystkiemu i wszystkim, aby tylko było czym się pochwalić na Fejsie albo na Instagramie.

4. Uważam, że zdecydowanie lepiej jest kupić fajny prezent kochanemu niż przepuszczać kasę na mieście. Wyjście do kina i na romantyczną kolację kosztuje prawie tyle co piękna biżuteria, jakiś fajny zestaw kosmetyków albo seksowna bielizna.

5. W domu mam pełną swobodę. Jeśli zechce mi się spać, idę spać, jeśli nie podoba mi się film, zmienię film. takiej wygodny nie mam na zaplanowanym wieczorze w kinie czy restauracji.

To jak, Walentynki w domu czy na mieście?
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Komentarze (Ilość: 1)
Rosnąco Standardowy
  • To jest super felieton !!!
    2019-02-13 19:34:32 Zgłoś
    Ale dwa bilety do kina to tyle co kosztuje fajna biżuteria ?