Dzisiaj jest: 12.7.2020, imieniny: Brunona, Jana, Wery

Ból ucha - 3 domowe sposoby

Dodano: rok temu Czytane: 1704 Autor:

Ból ucha to jeden z najczęstszych bóli jakie doświadczamy. Wiesz jak sobie z nim poradzić gdy do lekarza daleko?

Ból ucha - 3 domowe sposoby
Ból ucha jest częstym problemem występującym szczególnie u dzieci. Zazwyczaj ból ucha związany jest z infekcja i mija po kilku dniach. Czy zawsze z bolącym uchem należy jak najszybciej kontaktować się z lekarzem? Żadnych objawów chorobowych nie należy lekceważyć, szczególnie jeśli chodzi o zdrowie dziecka. Warto jednak na początku sprawdzić skąd bierze się ból ucha i czy przypadkiem nie jest początkiem choroby.

 

Trzy najczęstsze powody dla których bolą uszy:1. Ból ucha jest początkiem choroby jeśli oprócz tego mamy gorączkę, katar, kaszel, czujemy ogólne osłabienie.

2. Ból ucha może być także spowodowany niegromadzeniem woskowiny, która rozpycha ucho od środka, a jeśli jest twarda powoduje ból.

3. Ból ucha u dziecka może być wynikiem tego, że dziecko włożyło sobie coś do ucha. Takie przypadki bardzo często zdarzają się u małych dzieci.

 

4. Ból ucha czasami ma swój początek w bólu zęba. Jeśli mamy ropiejącego zęba ból z takiego zęba może być przeniesiony na ucho. 

5. Ból ucha czasami spowodowany jest zgrzytaniem zębami. Osoby, które w nocy zgrzytają zębami rano skarzą się na bóle uszu. Lekarze fachowo nazywają to bólami stawowo-żuchwiowymi.


 

Jak sobie pomóc, gdy do lekarza daleko, a ból nie przechodzi?Oczywiście, że najlepiej byłoby po prostu udać się do lekarza po pomoc. Najczęściej nie jesteśmy się w stanie sami zdiagnozować. Do ucha samemu ciężko jest zajrzeć, a wszelkie nasze diagnozy to zwykle przypuszczenia, które z rzeczywistością mogą mieć niewiele wspólnego.

Są jednak takie przypadki, gdy do lekarza daleko, albo jesteśmy w obcym mieście, kraju. Czasami ból ucha dopada nas w niedzielę gdy przychodnia jest zamknięta, co wtedy?

Są takie trzy sposoby, które pomogą nam ulżyć z bólu. Bólu ucha nie wyleczą, ale znacznie złagodzą objawy. Te sposoby są bezpieczne i nieszkodliwe. Możemy je zastosować nawet u małych dzieci.

1. Antybakteryjne krople do ucha - rozgnieć ząbek czosnku, wymieszaj z kilkoma kroplami oliwy z oliwek i wkrapiaj do ucha kilka razy dziennie.

2. Wkrapiaj kilka kropli wody utlenionej do ucha 2-3 razy dziennie.

3. Rozgrzewaj i schładzaj na zmianę ucho - to powinno załagodzić ból. Chłodzić możesz kostkami lodu, a ogrzewać suszarką.

A Ty jakie znasz domowe sposoby na ból ucha?
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.