Dzisiaj jest: 12.7.2020, imieniny: Brunona, Jana, Wery

Najczęstsze przyczyny bólu piersi

Dodano: 9 miesięcy temu Czytane: 1539 Autor:

Ból piersi to jeden z najczęstszych bóli, które odczuwają kobiety...

Najczęstsze przyczyny bólu piersi
Jaka jest twoja pierwsza myśl, gdy zaczynają boleć cię piersi? Część z kobiet odpowie, że bolesność piersi jest związana z okresem. Pesymistki zaczną "przewidywać", że może mają niewykryty nowotwór. Prawda jest taka, że nowotwory nie bolą, a przyczyn bólu piersi może być wiele. Sprawdź najczęstsze przyczyny obrzmienia i bolesności piersi.
 

Przyczyny bólu piersiW okresie dojrzewania i rozwoju piersi

Rozwój piersi jest pierwszą oznaką dojrzałości, czas, kiedy ciało przechodzi wiele transformacji hormonalnych. Gruczoły piersiowe i tkanka tłuszczowa zaczynają rosnąć, a sutki stają się bolesne. Ze względu na te zmiany piersi stają się bardziej wrażliwe i pojawia się ból sutków. Kiedy rozpoczyna się pierwszy okres, ból może wzrosnąć.

Jajeczkowanie

Dzień owulacji nie jest ustalony w połowie cyklu, ale zmienia się w zależności od cyklu. 
Przed, w trakcie lub po owulacji, niektóre kobiety doświadczają bólu piersi. Powodów jest wiele. Podczas owulacji ciało kobiety przygotowuje się na ewentualną ciążę, więc gruczoły sutkowe rosną, ponieważ będą produkować mleko. Po drugie, wzrastający poziom progesteronu po okresie owulacji zwiększa retencję wody w organizmie w tym obszarze piersi, powodując rozciąganie i ból.

Ciąża

W ciąży poziom estrogenu i progesteronu nadal rośnie, co zwiększa wrażliwość piersi. Estrogen powoduje wzrost piersi, a progesteron powoduje gromadzenie się wody. Wszystkie te zmiany przygotowują piersi do karmienia dziecka i stąd ten ból.

Zespół przedmiesiączkowy (PMS)

Wysoki poziom estrogenu i niedobór progesteronu może przyczyniać się do tkliwości piersi i bólu sutków u kobiet cierpiących na zespół przedmiesiączkowy.

enlightened Jak ujędrnić piersi domowymi sposobami?

Zespół pomenopauzalny

Zespół pomenopauzalny jest spowodowany częstymi wahaniami hormonalnymi, prowadzącymi do licznych zaburzeń fizycznych i psychologicznych. Obejmują tkliwość piersi, nieregularne okresy, gorące fale potu zalewające ciało, bóle głowy, wzdęcia, huśtawki nastroju, dodatkowe kilogramy. Menopauza występuje, gdy owulacja i miesiączka kończy się. W tym okresie poziom progesteronu jest bardzo niski, a poziom estrogenów znacznie wzrasta. To wyjaśnia bóle piersi.

Inne przyczyny bólu piersi:

- ćwiczenia

- karmienie piersią 

- zaburzenia równowagi kwasów tłuszczowych 

- leki 

- stres

- niewygodny biustonosz
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.