Dzisiaj jest: 26.4.2024, imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Zrób sobie przeciwbólowy olejek do masażu

Dodano: 4 lata temu Czytane: 2183 Autor:

Przepis na olejek do masażu, który możesz zrobić sama w domu.

Zrób sobie przeciwbólowy olejek do masażu
Zdarza się też, że po rozgrzanych plecach przewieje nam wiatr i przeziębienie gotowe. Co robić jeśli rozbolą nas plecy, ramiona albo kolano? Najlepiej rzecz jasna, takie miejsce wymasować. Czym? Olejkiem! Jeśli Jesteś zwolennikiem gotowych maści, to nic tu po tobie – goń do apteki po jakiś dobry specyfik. Wszystkich pozostałych zapraszam po świetny przepis na olejek przeciwbólowy, który z łatwością zrobisz w domu.
 

Przeciwbólowy olejek do masażu - przepis

Składniki:
5 papryczek cayenne
1 szklanka oleju roślinnego
1/4 łyżeczki olejku goździkowego
1/4 łyżeczki olejku z eukaliptusa
1/4 łyżeczki olejku miętowego

Papryczki kroimy w drobne kawałki, wsypujemy do słoika lub innego pojemnika (najlepiej szklanego) zalewamy olejem. Papryka musi być cała pod powierzchnią oleju. Słoik odstawiamy w ciepłe, ciemne miejsce na jakiś tydzień. Po tygodniu odcedzamy papryczki, a do oleju dodajemy olejki wedle przepisu. Dokładnie wszystko razem mieszamy.
Ten olejek świetnie sprawdza się na różnego rodzaju bóle, reumatoidalne, mięśniowe. Pamiętajmy jednak, że mimo iż robiony w warunkach domowych jest bardzo silnym środkiem przeciwbólowym. Dlatego jeśli dostanie się na miejsce z otwartą ranką lub nie daj boże do oka – natychmiast należy zmyć to miejsce wodą, bo może być nieciekawie ;)

A teraz słów kilka o składnikach, bo to w nich ukryta jest największa moc tegoż olejku.

Papryka cayenne

Papryczki, z których produkowany jest pieprz popularnie zwany kajeńskim mają działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i antyrakowe. Wszystko dzięki dużej zawartości kapsaicyny, która także sprawia, że papryczki są tak bardzo ostre. Pieprz kajeński z racji swoich silnych właściwości nie jest zalecany osobom, które mają problemy z sercem lub ciśnieniem.

Olejek goździkowy

Olejek goździkowy z kolei zawiera w swoim składzie eugenol. Eugenol silnie odkaża, miejscowo znieczula. Eugenol bardzo często wykorzystywany jest przez stomatologów, którzy łagodzą dzięki niemu dolegliwości bólowe pacjenta podczas np. leczenia kanałowego. Poprzez znieczulenie miejsca do których przykładamy olejek goździkowy rozgrzewają się. Olejek ten w połączeniu z pieprzem kajeńskim to naprawdę silna dawka środka przeciwbólowego.

 

Olejek z eukaliptusa

Eukaliptus zawiera eukaliptol, alfa-terpineol, linalol i pinen – olejki, które sprawiają, że ta roślina ma właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze, uspokajające. Ponieważ w eukaliptusie znajdują się także garbniki eukaliptus ma właściwości oczyszczające. Ze względu na to eukaliptus często dodawany jest do mydła.

Olejek miętowy

Olejek miętowy zawiera mentol, substancję, która ma działanie łagodzące, znieczulające. Olejek miętowa, a właściwie sama mięta działa trochę inaczej niż pozostałe wymienione wyżej olejki, bo ten nie rozgrzewa, a chłodzi. Nie umniejsza to jednak jego roli w tym przepisie. Olejek miętowy działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwświądowo rozkurczowo, antyseptycznie i odświeżająco.

Eukaliptus - ciekawostki i fakty, które warto znać

Czy trzeba czegoś więcej?
Wypróbujecie ten przepis?
Źródło: https://herbs4theburbs.com
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
KOSMETYKI NATURALNE***KOLAGEN NATURALNY w PROMOCYJNEJ CENIE***Użyj kodu rabatowego: (netkobieta57) ***