Dzisiaj jest: 10.4.2021, imieniny: Borysławy, Makarego, Michała

Rozmowa o pracę - 4 skuteczne sposoby na zaimponowanie pracodawcy

Dodano: 3 lata temu Czytane: 1792 Autor:

Przed Tobą rozmowa o pracę? Zastanawiasz się co zrobić by zaimponować i pozytywnie zaskoczyć pracodawcę? Tak aby Twoje szanse wzrosły? W takim razie zapraszamy do artykułu...

Rozmowa o pracę - 4 skuteczne sposoby na zaimponowanie pracodawcy
Szukasz pracy i po wysłaniu CV czeka Cię jeszcze rozmowa kwalifikacyjna, na myśl o której już się stresujesz. To naturalne - rozmowa o pracę zwykle jest stresująca. Tym bardziej że zdajesz sobie sprawę z faktu, iż inne osoby też starają się o to samo stanowisko. I statystycznie ktoś z nich może zaprezentować się lepiej i zgarnąć posadę o której marzysz. Dlatego zależy Ci na tym, by pozostawić po sobie dobre wrażenie oraz wyróżnić się z tłumu innych osób. 
Jak to zrobić podczas rozmowy o pracę? Już podpowiadamy
 

Rozmowa o pracę - przestań myśleć o sobie

 
To normalne, że zwykle koncentrujesz się na sobie i swoich potrzebach - szczególnie gdy szukasz pracy.  Jednak prawda jest taka - że Twojego przyszłego szefa nie obchodzi w jakiej sytuacji się aktualnie znajdujesz. Interesuje go natomiast jakie korzyści odniesie zatrudniając właśnie Ciebie. On podobnie jak Ty - myśli o sobie. I możesz to wykorzystać. Zamiast mówić o sobie, o tym co robiłaś i gdzie już pracowałaś opowiedz o tych samych doświadczeniach pod kątem Twojego przyszłego szefa i firmy w której chcesz pracować. Zastanów się czego potrzebuje ta firma i co Ty im możesz zaoferować - jakie umiejętności posiadasz - które przyczynią się do rozwoju firmy. Twój pracodawca chce mieć realne korzyści z zatrudnienia Ciebie. A Twoim zadaniem w czasie rozmowy o pracę - jest mu te korzyści wypunktować
 

Rozmowa o pracę - zadawaj pytania


 
Rozmowa o pracę to trudne doświadczenie - z jedne strony musisz przemycić informacje o sobie i swoich umiejętnościach - szczególnie tych przydatnych dla pracodawcy. Z drugiej odpowiadać na pytania zadawane podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dobrze by jednak było - gdybyś też sama pytała. I pytania te nie mają dotyczyć tylko i wyłącznie wynagrodzenia czy pakietu świadczeń socjalnych. W ten sposób nie pozostawisz po sobie pozytywnego wrażenia. Bardziej na miejscu będą pytania o przedsiębiorstwo, w którym chcesz pracować. Pytania pokazujące, że jesteś zorientowana w branży oraz, że odrobiłaś pracę domową i przygotowałaś się do tego spotkania. Wiesz, czym się firma zajmuje i na jakich rynkach działa. Najlepiej w domu przygotuj sobie listę ok 10 pytań - które sama mogłabyś zadać odnośnie firmy i wymagań jakie mają względem przyszłego pracownika.
 

Rozmowa o pracę - miej gotowe rozwiązania


 
Jeśli chcesz zaimponować szefostwu podczas rozmowy kwalifikacyjnej - musisz poświęcić trochę czasu  na przygotowanie się do takiej rozmowy oraz na wyszperaniu z jakimi problemami aktualnie się borykają. Musisz zrozumieć, że zakład szukając nowego pracownika - chce rozwiązać swoje problemy, a nie Twoje. Jeśli podczas rozmowy udowodnisz, że wiesz jakie mają problemy - oraz wiesz jak je rozwiązać - masz dużą szansę na pracę. Jeśli firma ma problem ze sprzedażą - udowodnij jak dobrym sprzedawcą jesteś. Jeśli szuka księgowej - pomyśl wcześniej jak można by było obniżyć koszty w firmie.
 

Rozmowa o pracę - zatrudnij się sama


 
Jeśli uważasz, że zatrudniłabyś siebie - gdybyś tylko była szefem - wytłumacz przyszłemu pracodawcy - dlaczego to jest najlepsza decyzja jaką może podjąć. Przytocz wszystkie swoje atuty i mocne strony - które pomogą rozwiązać problemy firmy. 
Najlepiej przygotuj listę swoich zalet - i to kilka dni wcześniej - dzięki temu Twoja pewność siebie wzrośnie i będziesz wiedziała co mówić - jeśli takie pytanie padnie.
 
Nie przejmuj się że inni mogą mieć lepsze wykształcenie czy doświadczenie do wykonywania pracy, o którą aplikujesz. Jeśli Twoja rozmowa o pracę pokaże, że już jesteś zaangażowana w problemy firmy i skupiasz się na ich rozwiązaniu - Twoje szanse znacznie wzrosną.
Czego oczywiście serdecznie Ci życzymy i trzymamy kciuki.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.