Dzisiaj jest: 23.7.2024, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

3 najskuteczniejsze sposoby na osuszanie budynku po zalaniu

Dodano: 4 lata temu Czytane: 2336 Autor:

Zalało ci mieszkanie? Sprawdź jakie są sposoby na osuszanie budynku, mieszkania, pokoju...

3 najskuteczniejsze sposoby na osuszanie budynku po zalaniu
W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o zalanych mieszkaniach, a nawet całych domach. Awaria wodociągowa, zapominalski sąsiad czy powódź może zdarzyć się każdemu. Sytuacji losowych wielu z nas nie może przewidzieć. Jak sobie poradzić z zalanym pokojem, albo całym mieszkaniem? Podpowiadamy!

Ulewne deszcze, które prowadzą do powodzi, najczęściej zdarzają się wiosną, latem, wczesną jesienią. Jest to o tyle dobra sytuacja, że można na oścież pootwierać okna i wietrzyć przez kilka dni pomieszczenie. Mury potrzebują trochę czasu, ale w końcu wyschną. Tylko czy same? Czy trzeba im w tym pomóc? Niestety takie wietrzenie nie wystarczy, aby dobrze osuszyć budynek potrzebne są bardziej radykalne rozwiązania.

Dziś podpowiadamy wam jak szybko i skutecznie osuszyć budynek po zalaniu. 

 

Dlaczego warto osuszać mieszkanie po zalaniu?


Zanim podamy wam TOP 3 metody na osuszanie pomieszczenia po zalaniu warto wiedzieć dlaczego to jest tak ważne. Wiele osób robi podstawowy błąd - wydaje im się, że skoro przewietrzyli mieszkanie, to problem zniknął. Nawet jeśli na gołe oczy nie widać już wilgoci warto osuszanie przeprowadzić, choćby dlatego, że w wilgoci rozwijają się groźne dla naszego zdrowia pleśnie, grzyby. Poza tym w mieszkaniu mamy przecież drogie sprzęty tj. telewizor, komputer, lodówka itd. Małe i duże AGD nie lubi wilgoci. Wilgotne ściany czy posadzki nie osuszą się same! Musimy im pomóc i zrobić to skutecznie!
 

Osuszanie pomieszczeń - 3 najskuteczniejsze sposoby

1. Osuszacz powietrza


Pierwszą znaną nam metodą na pozbycie się wilgoci i osuszenie powietrza jest zakup elektrycznego urządzenia do osuszania. Takie urządzenia można kupić w wielu sklepach, marketach specjalistycznych. Cena nie powinna przerażać, ale nie to jest najważniejsze. Takie urządzenia są łatwe w użyciu i stosunkowo skuteczne, chociaż czasami mogą nie wystarczyć. Jak działa taki osuszacz powietrza? Osuszacz zasysa powietrze, przepuszcza je przez parownik, schładza i skrapla. W ten sposób wilgotne powietrze zamienia się w wodę, która trafia do zbiornika.
 

2. Pochłaniacz wilgoci


To kolejny sposób na osuszenie wilgotnego powietrza i pozbycie się wilgoci  z pomieszczenia. Ten sposób jest stosunkowo tani i wymaga zakupu pochłaniacza wilgoci, który zmniejsza wilgotność powietrza nawet o 60%. Pochłaniacze wilgoci mają czujnik, który sprawia, że urządzenie samo się uruchamia, gdy wilgotność w powietrzu znowu przekroczy dopuszczalny poziom. Urządzenie może i wygodne, ale czy doprawdy skuteczne? Pochłaniacze wilgoci sprawdzają się w mieszkaniach, w których jest wilgotne powietrze. Warto go używać nawet na codzień, by zapobiegać gromadzeniu się w pomieszczeniu wilgoci. 
 

3. Skorzystanie z profesjonalnej pomocy


Jeśli dbasz o komfort swój i domowników. Jeśli zależy ci na profesjonalnym osuszaniu budynku, mieszkania, pomieszczenia. Jeśli szkoda ci czasu i pieniędzy na próby osuszania pomieszczenia, warto zdecydować się na profesjonalną pomoc. Profesjonalne osuszanie ścian po zalaniu można przeprowadzić z pomocą Firmy Nord-Help. Jednak nie ma to jak oddać sprawy w ręce profesjonalistów.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
KOSMETYKI NATURALNE***KOLAGEN NATURALNY w PROMOCYJNEJ CENIE***Użyj kodu rabatowego: (netkobieta57) ***