Dzisiaj jest: 16.8.2022, imieniny: Joachima, Nory, Stefana

Aktywność dla kobiet po 50-tce jaką wybrać?

Dodano: rok temu Czytane: 1853 Autor:
Redakcja poleca!

Powinnyśmy się ruszać w każdym wieku...

Aktywność dla kobiet po 50-tce jaką wybrać?
Aktywność fizyczna to klucz do długowieczności. Potwierdziły to nie jedne badania naukowe. Powinniśmy się ruszać w każdym wieku, nawet jeśli mamy jakieś jednostki chorobowe. Oczywiście swoją aktywność należy tak dobrać, żeby nie pogarszać naszego stanu. Niektóre przypadki nie pozwalają niestety na aktywność ale ten wpis kierujemy do wszystkich po 50 tce (i nie tylko), którzy szukają dla siebie aktywności.
Niezależnie od Twojej płci warto pamiętać o codziennej dawce ruchu. Obecnie niewiele nie ogranicza. Żyjemy w czasach gdzie każdy może być kim chce więc nie ma już aktywności typowo męskich czy damskich. Jest jednak kilka spraw, na które każdy musi zwrócić uwagę podczas wyboru swojej aktywności . Zobaczcie sobie na co zwrócić uwagę.

Poziom obecnej formy / wytrenowania -  Jeżeli wcześniej nic nie trenowaliście albo robiliście to bardzo okazjonalnie to warto zacząć od podstawowych aktywności typu spacer.

Poziom tkanki tłuszczowej / ogólny stan układu ruchu (kości i stawy) – Jeżeli mamy sporą nadwagę albo problemy ze stawami warto rozpocząć swoją aktywność w wodzie. Pływanie na basenie będzie najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku. W przypadku osób otyłych możemy potem zmieniać aktywność jeśli uda się zredukować kilogramy.

Przebyte urazy / operacje – w tym przypadku warto skonsultować decyzję z lekarzem. Jeżeli wybierzemy sobie jakiś rodzaj aktywności warto z nim to skonsultować.

Miejsce treningów. Niektórzy nie lubią trenować na świeżym powietrzu (na przykład boją się przeziębienia ). Inni na odwrót – woleli by trenować tylko w plenerze. Ty musisz zdecydować czy wybierasz siłownię czy spacery, a może siłownie pod chmurką.

Nie bój się siłowni. To, że jesteś w okolicach 40 – 50 lat nie wyklucza Cię z treningów siłowych. Wręcz przeciwnie trening tego typu powinien być obecny w Twojej aktywności. Oczywiście jeśli nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Trening siłowy pozytywnie wpływa układ mięśniowo – szkieletowy, o który powinniśmy szczególnie dbać wraz z wiekiem.
Więcej o tym jaką aktywność wybrać po 50 roku życia przeczytasz tutaj.


Zdjęcie: Zdjęcie autorstwa RODNAE Productions z Pexels
Źródło: https://zrzucbrzuch.com/
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zostań konsultantką AVON. Zgarnij nawet 45% rabatu i ciesz się najlepszymi kosmetykami! Rejestracja Avonu jest zupełnie niezobowiązująca i gwarantuje Ci niskie ceny oraz dodatkowe bonusy.