Dzisiaj jest: 16.8.2022, imieniny: Joachima, Nory, Stefana

Dieta w święta czy po świętach?

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 1437 Autor:
Redakcja poleca!

Odwieczny problem i zawsze to samo pytanie, święta, a co z dietą?

Dieta w święta czy po świętach?

Święta to najpyszniejszy okres w roku jednak każdy wie, że takie obżarstwo nie jest bezkarne. Oczywiście wszystko jest dla ludzi i święta są dwa razy w roku, ale o czym powinniśmy pamiętać ?
Wszystko zależy od tego, na jakim etapie jesteśmy. Możemy w sumie wymienić trzy poziomy.
Osoby aktywne, które na co dzień odżywiają się zdrowo i uprawiają sport.
Osoby na diecie, które już jakiś czas walczą z nadwagą.
Osoby myślące o diecie od jakiegoś czasu. Takie, które chcą zacząć na przykład od stycznia.

Dieta w święta czy po świętach ?

W przypadku osób aktywnych sprawa jest prosta J Pamiętaj nikt nie schudnął w jeden dzień i również nie przytył. Jeżeli Twoje święta będą trwały 2-3 dni nic się nie stanie. Jedz na co masz ochotę. Wrócisz do aktywności po świętach i po kilku dniach wszystko wróci do normy.
Uważaj tylko na jedno ! Bardzo często nasze podjadanie zaczyna się już podczas szykowania wigilijnych potraw, a kończy kilka dni po świętach. Takie objadanie się kilka dni z rzędu może spowodować przytycie. Dlatego w same święta jedz do woli, ale nie rozciągaj tego na tydzień obżarstwa.
Osoby na diecie – Jeżeli jesteś w trakcie diety redukcyjnej święta to czas, w którym powinnaś być szczególnie uważna. Nie oznacza to, że wszyscy będą jedli świąteczne pyszności , a Ty masz siedzieć przy sałatce z kurczakiem.
Skup się bardziej na spróbowaniu każdej potrawy bez przejadania się. Dodatkowo ogranicz świąteczne jedzenie do wigilii i pierwszego dnia świąt. Drugi dzień zostaw już na dietetyczne jedzenie. W okresie diety redukcyjnej należy przestrzegać założeń jednak wszystko jest dla ludzi.

WAŻNE! Przez całe święta zadbaj o nawodnienie i aktywność fizyczną. To jest obowiązkowe jeśli folgujesz lekko na święta podczas diety. Zadbaj o to by każdego dnia mieć przynajmniej godzinę aktywności. Na przykład spacer lub rower.
Osoby myślące o diecie. Święta to nie jest dobry czas na rozpoczynanie diety więc te osoby powinny raczej normalnie je spędzić. Nie ma sensu zaczynać diety przed świętami czy w trakcie, bo nic z tego nie wyjdzie. Poświęć ten czas lepiej na zorientowanie się co chcesz osiągnąć ? Możesz na przykład, zamiast godzinki przed TV poczytać informacje na temat jakiejś diety online. Dobrze jest przygotować się tak ,żeby po świętach wystartować z nowymi nawykami. Przemyśl sobie również czy wybierasz się gdzieś na sylwestra i jak go planujesz spędzić.
Dieta zaczęta 27 grudnia, która od razu zakłada imprezę 31 stycznia nie przyniesie efektu. Tak więc nastaw się na 2 stycznia. Styczeń to dobry okres, ponieważ na horyzoncie nie widać na razie żadnych świąt. Można spokojnie skupić się 3 miesiące na przestrzeganiu diety.

Dieta w święta czy po świętach ?

Najczęściej  problem z dietą mają właśnie początkujący i do nich skierowany jest ten artykuł. Osoby, które mają już za sobą sukcesy w odchudzaniu jakoś przetrwają okres świąteczny. Niezależnie od tego czy jesteś na diecie, czy nie zadbaj o ruch w święta. Moim zdaniem fajnie będzie zrobić nawet dwa spacery w trakcie dnia. Co stoi na przeszkodzie, żeby rano przed śniadaniem wybrać się na spacer i wieczorem przed kolacją. Sami wiecie, że dzień można tak zorganizować, że starczy czasu zarówno na leżenie przed Tv jak i spacer dla zdrowia.

Wesołych Świąt dla Wszystkich !
Źródło: https://zrzucbrzuch.com
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zostań konsultantką AVON. Zgarnij nawet 45% rabatu i ciesz się najlepszymi kosmetykami! Rejestracja Avonu jest zupełnie niezobowiązująca i gwarantuje Ci niskie ceny oraz dodatkowe bonusy.