Dzisiaj jest: 14.8.2022, imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Dlaczego warto zapisać dziecko na półkolonie?

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 1357 Autor:
Redakcja poleca!

Półkolonie to doskonały sposób na wakacyjną nudę.

Dlaczego warto zapisać dziecko na półkolonie?
Już za chwilę wakacje. Dzieci czekają na nie z utęsknieniem. Aby tylko pogoda dopisała, znowu będzie można biegać przed blokiem albo na podwórku od rana do wieczora. Czy wiesz, że Twoje dziecko może spędzić te wakacje nie tylko przed blokiem, albo u babci? Podczas gdy ty jesteś w pracy, twoja pociecha ma możliwość odkrywać swoje talenty i rozwijać relacje z rówieśnikami. Taką możliwość dają półkolonie. Specjalnie dla was sprawdziłyśmy, dlaczego warto zapisać dziecko na półkolonie i gdzie najlepiej to zrobić!
 

Dlaczego warto zapisać dziecko na półkolonie?


1. Półkolonie rozwijają umiejętności, które przydadzą się w dorosłym życiu

Na półkoloniach dzieci uczestniczą w różnych zajęciach grupowych. Dzięki temu uczą się zasad komunikowania się z innymi dziećmi i samodzielnego rozwiązywania problemów. 
Oczywiście dzieci uczą się umiejętności społecznych również w szkole. Jednak półkolonie  łączą dzieci w środowisku, które zachęca do większego poczucia wspólnoty i doceniania indywidualnych różnic, podczas gdy szkoła koncentruje się głównie na osiągnięciach w nauce. 

2. Półkolonie premiują niezależność dziecka

Na półkoloniach dziecko spędza czas z dala od rodziców. Ten niezależny czas jest ważny, aby pomóc dzieciom rozwinąć poczucie tożsamości. Dzieci uczą się samodzielności, odkrywając swoje zainteresowania i odkrywając swoje mocne i słabe strony. Uczą się polegać wyłącznie na sobie, zamiast polegać na rodzicu lub nauczycielu, który mówi im, co mają robić. Niezależność jest niezbędna, aby stać się samodzielnym dorosłym.
Być może twoje dziecko boi się spać bez mamy i taty, a może jest zbyt nieśmiałe. Półkolonie pomogą im osiągnąć niezależność, odkrywając świat w nowy, ekscytujący sposób. Niezależność pomaga zwiększyć poczucie własnej wartości dziecka.

3. Półkolonie to nieograniczony czas na zabawę

W ciągu roku szkolnego dzieci są przyzwyczajone do rutynowego stawiania się na czas do szkoły, odrabiania lekcji, a następnie kładzenia się spać. Niektórzy mogą angażować się w zajęcia pozalekcyjne. Półkolonie, choć nadal są zorganizowanymi zajęciami, są czymś zupełnie innym niż rutyna szkolna, zapewniają czas na spontaniczną zabawę. 
Na półkoloniach dzieci mają możliwość nauczenia się jak  wchodzić w interakcje z otaczającym ich światem , rozwiązywać konflikty, budować umiejętności negocjacyjne i łagodzić stres. Nieustrukturyzowana gra niesie ze sobą niezliczone korzyści i jest to świetny sposób na poznanie nowych przyjaciół.

4. Półkolonie uczą pracy zespołowej

Bez względu na zainteresowania Twojego dziecka, czy to sport czy rzemiosło artystyczne, program kolonijny zaangażuje dziecko w zajęcia wymagające pracy zespołowej. Umiejętność pracy w zespole to przydatna umiejętność na całe życie. 
Praca zespołowa ma znaczenie, ponieważ pomaga rozwijać umiejętności komunikacyjne, inteligencję emocjonalną i umiejętności przywódcze. 
Zrozumienie pracy zespołowej pomaga dziecku uświadomić sobie, że praca z innymi czasami jest najskuteczniejszym sposobem załatwiania spraw. Będą cenić pracę zespołową jako rozwiązanie, zamiast myśleć, że muszą samodzielnie radzić sobie z zadaniami. W rezultacie dzieci będą dorastać z chęcią bycia aktywnymi członkami swojej społeczności.

5. Półkolonie uczą radzenia sobie w różnych sytuacjach

Półkolonie dają dzieciom możliwość zmierzenia się z wieloma wyzwaniami i przećwiczenia pokonywania różnych wyzwań. Na przykład mogą nie wygrać swojego pierwszego meczu piłki nożnej, ale nauczą się, że ćwiczenia uczynią ich lepszymi zawodnikami. Gdy dotrą na szczyt, poczują się silniejsi i bardziej odporni niż wcześniej.
Półkolonie uczą wartości wysiłku i pomagają dzieciom uwierzyć w siebie, gdy pokonują wyzwania z determinacją, cierpliwością i dążeniem do sukcesu. 

6. Pólkolonie zapewniają kreatywnie spędzony czas bez komórki i komputera

Dzieci i dorośli spędzają zbyt dużo czasu przed komputerem. Badania naukowe wykazują, że dzieci spędzają  ponad siedem i pół  godziny dziennie przed komputerem lub z komórką w ręku. Zbyt długi czas poświęcony na media może mieć negatywny wpływ na wyniki w szkole. 
Półkolonie pomagają dzieciom cieszyć się życiem bez komórki czy komputera. 

7. Półkolonie budują poczucie własnej wartości

Poczucie własnej wartości jest ważne dla dzieci i dorosłych, ponieważ podejmujemy życiowe decyzje na podstawie tego, jak siebie postrzegamy. W życiu podejmujemy ważne decyzje, na które duży wpływ ma nasza samoocena. Dzieci uczą się poczucia własnej wartości poprzez podejmowanie działań i osiąganie wyników oraz poprzez wkład w swoją społeczność. Uczą się doceniać siebie w wyniku ciężkiej pracy i osiągnięć.

8. Półkolonie wspierają zdrowy tryb życia
 
Półkolonie mają tak ułożone programy, że zachęcają do zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Na półkoloniach dzieci mają możliwość uczestniczenia we wszelkiego rodzaju zabawnych zajęciach fizycznych na każdym poziomie umiejętności.  Według amerykańskiego Departamentu Aktywność fizyczna ma  kluczowe znaczenie dla zdrowia serca  i utrzymania prawidłowej wagi, a także zwiększa pewność siebie i pomaga radzić sobie ze stresem. Ważne jest, aby uczyć o konieczności aktywności fizycznej, gdy dzieci są małe, aby mogły przenieść nawyki ćwiczeń w dorosłość. 

9. Półkolonie pomagają rozwijać przyjaźnie

Dzieci poznają inne dzieci o podobnych zainteresowaniach. Mogą też poznać nowych przyjaciół z różnych środowisk. Bardzo często takie kolonijne znajomości przenoszą się później do codziennego życia i zostają z naszymi pociechami na dłużej.

10. Półkolonie to świetny czas spędzony w gronie swoich rówieśników
 


A gdzie na takie półkolonie zapisać swoją pociechę? Jeśli jesteś z Lublina lub okolic zapraszamy
 na:

SPORTOWO ARTYSTYCZNE PÓŁKOLONIE w Klubie FiTrain w Dominowie ul. Rynek 1

Aktywne półkolonie do nowego klubu fitness z doskonałą infrastrukturą, przestronnymi salami z dużą ilością sprzętu do ćwiczeń i zabaw, wykwalifikowaną kadrą wychowawców i trenerów, świetnymi-edukacyjnymi grami i zabawami m.in. teatralnymi, pełnym wyżywieniem, a także warsztatami kulinarnymi.

Co zyskujesz w ramach półkolonii:

* Opieka nad dziećmi w godz. 8:00-17:00

* Doskonale wykwalifikowana kadra pedagogiczna, świetni i lubiani przez dzieci trenerzy

* Półkolonie prowadzone zgodnie z wszelkimi wymogami i wytycznymi w trosce o dobro dziecka

Bogaty program zapewni Twojemu dziecku aktywnie i twórczo spędzony czas. A w finale dzieci zaprezentują nabyte umiejętności rodzicom.

W programie codzienne zajęcia:

- sportowe pod okiem fantastycznych trenerów

- hoop dance i inne zabawy taneczno ruchowe

- teatralne gry i zabawy i tworzenie mini spektaklu pod okiem dyplomowanej reżyser teatru dzieci i młodzieży, absolwentki AST we Wrocławiu

- warsztaty kulinarne w Delizioza Pizza

- gry edukacyjne i terenowe

- rękodzieło artystyczne tworzenie np. lampionów. Wszystkie prace dzieci wezmą na pamiątkę do domu

- zabawy i konkursy z nagrodami

- elementy żonglerki i poznanie najstarszych gier i zabaw

ZAPISY NA PÓŁKOLONIE
.......................................
Współpraca:

Agencja Artystyczna Raki
Jest Event
Fundacja Belriguardo – okno na historię i sztukę
Delizioza Pizza


Źródło zdjęcia
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zostań konsultantką AVON. Zgarnij nawet 45% rabatu i ciesz się najlepszymi kosmetykami! Rejestracja Avonu jest zupełnie niezobowiązująca i gwarantuje Ci niskie ceny oraz dodatkowe bonusy.