Dzisiaj jest: 1.10.2022, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza

RECENZJA: Beata Kozidrak „Beata. Gorąca Krew”

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 1270 Autor:

Autobiografia Beaty Kozidrak i zarazem biografia zespołu BAJM, który na polskiej scenie muzycznej istnieje już ponad 40 lat.

RECENZJA: Beata Kozidrak „Beata. Gorąca Krew”
Beata Kozidrak to polska wokalistka, którą zna każdy, czy młody czy starszy. Jest ona jednym z założycieli równie znanego zespołu BAJM, po ponad 40 latach istnienia wciąż aktywnego na polskiej scenie muzycznej. „Gorąca krew”, „Nie ma wody na pustyni”, „Jezioro szczęścia”, „Józek nie daruję Ci tej nocy”, „Szklanka wody” i wiele, wiele innych hitów wszyscy znamy na pamięć. Wiele z nich, choć napisanych lata temu, jest wciąż tak bardzo aktualnych.
 

Beata chciała śpiewać


Beata Kozidrak urodziła się i wychowała w Lublinie. Choć obecnie mieszka w Warszawie, to jak sama mówi, silnie związana jest z rodzimym miastem. To tutaj w Studiu Radia Lublin przez lata nagrywała wraz z zespołem BAJM swoje płyty. To tutaj znalazła muzyków, z którymi koncertowała nawet w Stanach Zjednoczonych. To tutaj poznała swojego męża, aktualnie już byłego, Andrzeja Pietrasa, z którym ma dwie córki. Niewątpliwie Lublin odegrał w jej karierze i życiu osobistym ważną rolę.

W swojej autobiograficznej książce „Beata. Gorąca krew” opowiedziała o rozwoju swojej kariery muzyczne,j nie szczędząc przy tym opowieści z życia prywatnego. Jeden z ważniejszych dni w jej życiu, dzień rozwodu, przeplata się ze wspomnieniami z przeszłości. Ciekawa forma i lekkie pióro stworzyły całkiem przyjemną lekturę.

Beata chciała śpiewać od najmłodszych lat. Jej rodzina była muzykalna. Brat Jarek założył wraz z nią zespół BAJM i przez długie lata miał duży wpływ na powstawanie utworów, produkcję muzyczną, koncerty. Choć nie ma go już na tym świecie, Beata nie ukrywa tego, że to właśnie Jarek wprowadził ją w ten muzyczny świat.

Tak zaczyna się właśnie ta biografia – od dzieciństwa Beaty, która poszukiwała swojej drogi, czując, że jej życie będzie bardzo ciekawe.

 

Jak powstały największe hity BAJMu?


BAJM zapisał się na kartach historii wieloma przebojami. Choć muzykę tworzyli różni muzycy, to słowa piosenek zawsze pisała sama Beata. Najlepiej jej się pisało o tym, co jej w duszy grało. Emocje przelewała na papier, podobnie jak wiele zasłyszanych od innych ludzi historii. Wydaje się, że to takie proste, żeby stworzyć hit muzyczny.

Jej piosenki emanują szczerością, po wielu latach od ich powstania, młode pokolenie odnajduje się w nich, co sprawia, że są one wciąż żywe. O historii powstania wielu z nich pisze Beata w swojej autobiografii, jednocześnie przytaczając ich teksty.

Niekiedy było tak, że ktoś przychodził do niej z jakimś podkładem muzycznym, a sama melodia wzbudzała w Beacie chęć napisania odpowiedniego tekstu. Z takim talentem trzeba się po prostu urodzić.

Beata i BAJM zdobywali popularność w ciężkich czasach, a jednak odnieśli sukces, choć na pierwsze nagrody muzyczne musieli trochę poczekać. W wieku 21 lat Beata urodziła pierwszą córkę i chcąc kontynuować swoją karierę muzyczną, musiała podróżować razem z małym dzieckiem podczas tras koncertowych. Może właśnie dlatego Katarzyna również próbuje swoich sił w tej branży?

Autobiografia Beaty Kozidrak to przyjemna lektura, która przybliża nam życie wokalistki. Nie zawsze było kolorowo, nie zawsze wesoło, ale takie przecież jest życie. Czy jest się gwiazdą formatu Beaty Kozidrak czy też zwykłym zjadaczem chleba.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zostań konsultantką AVON. Zgarnij nawet 45% rabatu i ciesz się najlepszymi kosmetykami! Rejestracja Avonu jest zupełnie niezobowiązująca i gwarantuje Ci niskie ceny oraz dodatkowe bonusy.