Pyłek sosny od dawien dawna doceniany był przez medycynę chińską. Jest on traktowany nie tylko jako środek odżywczy, ale również leczniczy. Z uwagi na wzrastające nim zainteresowanie, obecnie można go kupić w większości sklepów zielarskich. Dlaczego warto się nim zainteresować?
Pyłek sosny – właściwości
Pyłek sosny jest ziołem adaptogennym, bogatym w składniki odżywcze i lecznicze. Do najważniejszych jego właściwości można zaliczyć:
- Wspomaganie procesów regeneracyjnych
- Regulowanie poziomu testosteronu, co ważne jest przy przeroście prostaty, regulowanie poziomu hormonów oraz wyrównywanie poziomu libido u obu płci
- Pomocny przy stanach depresyjnych i zaburzeniach snu
- Działa przeciwzapalnie
- Leczniczo przy chorobach skóry
- Wspomaga regenerację wątroby
- Wzmacnia odporność organizmu
- Wzmacnia płuca i serce
- Zmniejsza objawy zapalenia stawów
W pyłku sosny znajdziesz witaminy A, B1, B2, C, D, E, P, kwas nikotynowy, kwas pantotenowy, wapń, potas, chlor, jod, sód, magnez, siarkę, krzem, żelazo, bar, mangan, selen oraz chrom. Dodatkowo zawiera on naturalne antybiotyki, flawonoidy, argininę, fitohormony, fosfolipidy. Dzięki takiemu bogactwu witamin, minerałów i składników odżywczych skutecznie pomaga w wielu dolegliwościach.
Pyłek sosny działa korzystnie na organizm wtedy, kiedy jest stosowany przez dłuższy czas. W smaku jest łagodny i lekko słodki. Pomoże również w przypadku przeziębienia i gorączki.
Pyłek sosny działa korzystnie na organizm wtedy, kiedy jest stosowany przez dłuższy czas. W smaku jest łagodny i lekko słodki. Pomoże również w przypadku przeziębienia i gorączki.
Na co zwrócić uwagę kupując pyłek sosny?
Nie każdy pyłek sosny jest taki sam. Kupując go, warto zwrócić uwagę na to, by był on z pękniętymi ścianami komórkowymi. Dzięki temu zawarte w nim składniki odżywcze mogą być wchłonięte i wykorzystane przez organizm. Określa się go mianem pyłku o wysokiej biodostępności.