Dzisiaj jest: 29.3.2023, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Natka pietruszki kontra worki i sińce pod oczami

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 1322 Autor:

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego dbanie o nią powinno być priorytetem. W przeciwnym wypadku worki i sińce pod oczami staną się nieodłącznym elementem Twojej urody.

Natka pietruszki kontra worki i sińce pod oczami
O tym, jak wygląda skóra wokół Twoich oczu może decydować kilka czynników -  genetyczne, naturalne starzenie się organizmu, a nawet problemy zdrowotne. Zupełnie naturalne jest to, że wraz z wiekiem skóra starzeje się, traci swoją elastyczność, pojawia się na niej więcej zmarszczek. Słabsze jest krążenie i większe prawdopodobieństwo przestojów limfy, stąd też naturalne jest pojawienie się worków czy sińców pod oczami. Na delikatną skórę wokół oczu działa przecież nieustannie grawitacja, mięśnie wiotczeją, a skóra na powiekach zaczyna się mocno marszczyć. Jeśli do tego w oczodołach zacznie gromadzić się tłuszcz, to muszą pojawić się też worki.


Przyczyny pojawiania się worków pod oczami


Jeśli pod Twoimi oczami pojawią się worki wraz z naturalnym procesem starzenia się organizmu, to jest to zupełnie akceptowalne. Jednak mogą one również pojawiać się z innych powodów, o których być może nie wiesz. Worki pod oczami przede wszystkim świadczą o problemach z nerkami, nieprawidłowym funkcjonowaniem tarczycy, słabo funkcjonującym układem krążenia.

Worki pod oczami często pojawiają się również u ludzi, którzy są alergikami i to pod wpływem najdrobniejszej zmiany mogącej mieć wpływ na powstanie reakcji alergicznej, np. zmiana detergentu do czyszczenia lub płynu do płukania tkanin.

O tym, że worki pod oczami masz po nieprzespanej nocy, chyba wiesz najlepiej sama. Im jesteś starsza, tym bardziej widoczne będą worki pod Twoimi oczami, nawet przy niewielkim niewyspaniu się.

 

Nie tylko worki, ale i sińce


Sińce najczęściej występują w parze z workami i z reguły są spowodowane tymi samymi przyczynami. Jest jednak jeszcze kilka innych powodów, które odpowiadają za sińce. Przede wszystkim mogą one świadczyć o anemii, a jeszcze pewniej o cukrzycy. Pojawią się one również wtedy, kiedy kobieta przekwita, bo mogą one być skorelowane ze zmianami hormonalnymi.

Plusem sińców pod oczami jest to, że bez problemu można je zamaskować dobrze kryjącym korektorem. Z workami pod oczami nie jest już tak łatwo, bo nawet najlepszy fluid czy korektor na niewiele się tutaj zda.

 

Natura kontra sińce i worki pod oczami


Najszybciej i najskuteczniej na worki pod oczami i sińce zadziałają różnego rodzaju okłady z naturalnych składników, które na pewno zawsze masz w swoim domu. Każdorazowo okłady na powiekach należy trzymać około 15 minut, aby dały one widoczne efekty.

Do naturalnych sprzymierzeńców walki z sińcami i workami pod oczami należą: plasterki świeżego ogórka, przestudzone saszetki po zaparzonej herbacie, płatki kosmetyczne nasączone ostudzoną herbatką z lipy, kostki lodu zawinięte szczelnie w bawełnianą szmatkę.
Sprawdzonym sposobem na worki pod oczami jest oczywiście domowa maseczka z natki pietruszki. 2-3 łyżki posiekanej drobno natki pietruszki należy wymieszać z 1 łyżką zsiadłego mleka. Najskuteczniej maseczka ta zadziała, jeśli będzie zaaplikowana prosto na skórę i pozostawiona na około 15 minut. Można również nasączyć nią płatki kosmetyczne i położyć je na skórę pod oczami, nigdy nie na powieki. Następnie należy zmyć maseczkę letnią wodą i zaaplikować krem pod oczy.
Źródło: pexels
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
KOSMETYKI NATURALNE***KOLAGEN NATURALNY w PROMOCYJNEJ CENIE***Użyj kodu rabatowego: (netkobieta57) ***