Dzisiaj jest: 23.7.2024, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Sztuczne i naturalne, czyli najlepsze peruki dla Amazonek

Dodano: rok temu Czytane: 1449 Autor:

Kiedy kobieta traci włosy z powodu różnych chorób, traci także pewność siebie i sama sobie wydaje się mniej atrakcyjna. Tak być nie musi! Dobrze dobrana peruka ukryje brak włosów, a nawet doda urody.

Sztuczne i naturalne, czyli najlepsze peruki dla Amazonek

Każda kobieta dba o swoje włosy, bez względu na to, jakiego są koloru i długości. Włosy bowiem stanowią od wieków synonim kobiecości, urody, piękna. Warto o nie dbać, gdyż będąc stale na widoku, mogą być prawdziwą ozdobą. Czasami jednak zdarza się tak, że na skutek różnych chorób o podłożu onkologicznym, włosy z głowy wypadają. Utrata włosów nie musi oznaczać zamknięcia się w domu. W normalnym, codziennym funkcjonowaniu bez przyciągania na każdym kroku ciekawskich spojrzeń, pomoże dobrze dobrana peruka.
 

Po chemii z włosami? To zależy od Ciebie!


Chemioterapia jest obecnie najczęściej stosowaną metodą walki z nowotworami i zmianami rakowymi. Choć według lekarzy daje ona największe szanse nie tylko na wyleczenie, ale przede wszystkim na zahamowanie choroby, to jednak sieje spustoszenie w organizmie człowieka. Dlaczego? Ponieważ, kolokwialnie rzecz ujmując, niszczy ona nie tylko komórki rakowe, nowotworowe, zmienione mutacjami, ale także te, które są zdrowe.

Osoby, które przeszły chemioterapię wiedzą, że utrata owłosienia na ciele to często pierwszy zauważalny objaw podjęcia takiego leczenia. Czy z tą niedogodnością trzeba żyć? Odpowiedź zależy od Ciebie! Włosy mają to do siebie, że nawet kiedy wszystkie wypadną, to za jakiś czas zaczną odrastać. Można zatem przeczekać ten okres, ale czy warto?

Czy warto zamykać się w domu przed całym światem z powodu tymczasowej utraty włosów? Czy trzeba pozbawiać się możliwości normalnego funkcjonowania z jednoczesnym nienarażaniem się na spojrzenia ciekawskich? Łysy mężczyzna nie wzbudza takiego zainteresowania jak kobieta pozbawiona owłosienia. Rzęsy można doczepić sztuczne, brwi pięknie wymalować kredką, a co z włosami na głowie? Peruka! Wchodzisz w to?
 

Wymarzona fryzura? Czemu nie!


Choroby onkologiczne wyczerpują organizm pod względem psychicznym i fizycznym. Nie warto zatem dodawać sobie trosk i zmartwień. Jeśli na skutek leczenia onkologicznego traci się włosy, to bez problemu można je zastąpić sztucznymi. Peruki krótkie włosy, długie, średniej długości, kręcone, proste, z grzywką, w kolorze blond, czarnym czy rudym – tych wariantów jest naprawdę ogrom. W końcu można mieć wymarzoną fryzurę, która idealnie ułożona będzie każdego dnia dodawać pewności siebie, urody, kobiecości i wcale nie będzie widać, że nie są to włosy naturalne.

Osoby objęte leczeniem onkologicznym na skutek utraty włosów mogą skorzystać z refundacji na zakup peruki. Do 250 złotych każda peruka będzie bezpłatna, powyżej tej kwoty, trzeba będzie pokryć różnicę. Nie warto rezygnować z normalnego życia wśród innych ludzi, nie warto zamykać się w domu. Warto skorzystać z tej alternatywy, jaką są peruki, by do czasu odrostu własnych włosów, po prostu żyć i cieszyć się tym życiem, jak nigdy dotąd! Wygrana z rakiem może i jest okupiona bólem, cierpieniem, utratą włosów, ale to zwycięstwo jest przede wszystkim powodem do dumy. Amazonki, noście głowy wysoko, z idealnie dobraną peruką.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
KOSMETYKI NATURALNE***KOLAGEN NATURALNY w PROMOCYJNEJ CENIE***Użyj kodu rabatowego: (netkobieta57) ***