Dzisiaj jest: 21.9.2023, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Najbardziej luksusowe koce wełniane

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 1819 Autor:

Miękkie i delikatne, a jednak pozwalające się szybko zagrzać w mroźne zimowe wieczory. Luksusowe koce są praktyczne, a przy tym również stanowią ekskluzywną ozdobę każdego domu.

Najbardziej luksusowe koce wełniane
Koce wełniane to świetny sposób na utrzymanie ciepła i przytulności w okresie zimowym. Wełna jest niezwykle trwałą tkaniną, która jest naturalnie oddychająca i izolująca, co oznacza, że zapewni ciepło nawet w najchłodniejsze dni. Naturalne koce wełniane to hit sezonu. Klienci coraz częściej zwracają uwagę na skład produktu, ponieważ od użytego surowca zależą jego właściwości. Istotną rolę odgrywa tutaj także ekologia i styl życia zero waste. Z tego powodu klienci coraz rzadziej wybierają tanie koce z akrylu i poliestru, kierując swoje wybory na naturalne produkty wysokiej jakości.
 

Wełna z merynosów


Szczególnie popularne stają się koce wykonane z wełny merynosów lub mieszanek różnych rodzajów wełny. Wełna owcza zmieszana z bardziej szlachetnymi odmianami zapewnia lepsze właściwości termiczne i delikatniejszy wygląd, przy czym wcale nie traci na jakości wykonania i swojej estetyce. Do wykonania takich koców stosuje się specjalnie opracowane technologie, by w jak najlepszy sposób wykorzystać właściwości surowca. Takie koce mogą służyć w nienagannym stanie przez bardzo długie lata.

Koce wełniane wykonane z naturalnej wełny merynosa są odporne na wielokrotne czyszczenie, dzięki czemu łatwo je utrzymać w czystości bez uszczerbku na gęstości włosa. Krótki, ale przyjemny w dotyku włos merynosa gwarantuje utrzymanie ciepła i jednocześnie zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, by nie pocić się. Wełna z merynosa nie gromadzi w sobie ani kurzu, ani potu, przez co staje się antyalergiczna, ograniczając ryzyko rozprzestrzeniania się roztoczy.

 

Luksusowe koce wełniane


Szczególnie wymagający klienci, którzy mogą pozwolić sobie na produkty najwyższej jakości, kierują swoje wybory na prawdziwie luksusowe koce wykonane z wełny alpak i kaszmiru. To najbardziej szlachetne gatunki wełny, ale również najbardziej kosztowne. Cena koca z kaszmiru lub najszlachetniejszej wełny baby alpaca nierzadko przekracza poziom tysiąca złotych. Ta cena jest proporcjonalna do wysokiej jakości produktu. Koce ręcznie tkane i dziergane przez rzemieślników tradycyjnymi metodami osiągają ceny jeszcze wyższe.

Wybierając luksusowy koc wełniany, należy zwracać uwagę na skład produktu oraz jego pochodzenie. Luksusowe koce kaszmirowe zwykle tkane są w Mongolii, jednak równie często można znaleźć produkty oznaczone metką „Made in Inner Mongolia”, czyli pochodzące z Mongolii Wewnętrznej – prowincji chińskiej. W przypadku koców z wełny alpak można znaleźć prawdziwie luksusowe koce 100% baby alpaca, czyli najlepszej gatunkowo wełny, lecz również produkty 100% alpaka, czyli dowolnej, również tej niskogatunkowej wełny alpak, a także produkty z domieszką włókien syntetycznych, przez które koc traci swoje unikalne właściwości. Decydując się na zakup wełnianego koca, warto uważnie przeczytać metkę i skład surowcowy. Wyższa cena nie zawsze oznacza lepszą jakość, ale dobry skład produktu jest gwarancją trwałości i tych korzystnych właściwości naturalnej wełny, za które warto zapłacić więcej.
Źródło: pexels, www.alperla.pl
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
KOSMETYKI NATURALNE***KOLAGEN NATURALNY w PROMOCYJNEJ CENIE***Użyj kodu rabatowego: (netkobieta57) ***