Dzisiaj jest: 22.9.2023, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Jak czuć się bezpiecznie we własnym domu?

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 1329 Autor:

Poczucie bezpieczeństwa jest bardzo ważne, zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy we własnym domu. Jak o to bezpieczeństwo zadbać?

Jak czuć się bezpiecznie we własnym domu?
Poczucie bezpieczeństwa we własnym domu jest tak samo ważne dla osoby, która mieszka na dziesiątym piętrze w bloku, jak dla osoby, która posiada wolnostojący domek z ogródkiem. Większe poczucie bezpieczeństwa będą mieli ci, którzy mieszkają w lepszej dzielnicy, a ich blok czy dom ogrodzone są wysokim ogrodzeniem. Przed włamaniem nie da się całkowicie zabezpieczyć i zagwarantować sobie pełne poczucie bezpieczeństwa. Jednak można przedsięwziąć pewne kroki, które sprawią, że we własnym domu będzie bezpieczniej.


Osiedlowy monitoring


Po internecie krążą żarty o osiedlowym monitoringu, czyli o sąsiadach w podeszłym wieku, emerytach, którzy z ciekawości oraz chęci zaznania rozrywki monitorują kto, kiedy, z kim, jak i gdzie. Niby śmieszne, a jednak zwiększa bezpieczeństwo, gdyż pod czujnym okiem takiego monitoringu trudniej jest złodziejowi zrobić włam, ukraść coś, stać się niezauważonym.

Pierwszą i najważniejszą zasadą zwiększenia bezpieczeństwa we własnym domu czy mieszkaniu jest poznanie sąsiadów. Zaprzyjaźniony sąsiad będzie czujny i kiedy tylko trafi na kogoś nieznajomego, kręcącego się w pobliżu, będzie reagował. W taki sposób może on zapobiec włamaniu czy kradzieży.


Wokół domu postaw ogrodzenie


W przypadku domu wolnostojącego warto jest postawić solidne ogrodzenie, wysokie, z automatyczną bramą i furtką zamykaną na zamek. Dodatkowo warto zainstalować wideodomofon, by wiedzieć, kto właśnie dzwoni do drzwi. Nie zaszkodzi również oznakowanie na bramie, że posesji strzeże groźny pies. Z reguły takie ostrzeżenia dają do myślenia potencjalnemu włamywaczowi, że istnieje spore ryzyko bycia zaatakowanym i pogryzionym przez agresywnego psa.

Kolejnym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa we własnym domu jest zainstalowanie alarmu. Jak pokazują statystyki, zamontowany alarm Warszawa gwarantuje, że znacznie spada ryzyko włamania. Zaledwie 1 na 250 domów z alarmami pada łupem włamywaczy. W przypadku braku alarmu, co trzeci domu zostaje okradziony. Alarm to przede wszystkim ochrona dla domowników, ale również wszystkiego, co znajduje się w środku, czyli sprzętów, kosztowności, pieniędzy.

Dla większej pewności można również zdecydować się na zainstalowanie kamer wokół domu. To gwarancja bezpieczeństwa i całkiem niezły odstraszacz potencjalnych rabusiów. Dodatkowo daje to szansę uwiecznienia włamania na nagraniu, co z kolei może być wykorzystane w przypadku procesu sądowego jako dowód popełnienia przestępstwa.

 

Zachowaj prywatność


Grube zasłony w oknach może i nie są najnowszym trendem mody, ale posiadają jedną bardzo ważną zaletę. Dzięki nim można zachować prywatność, o ile będzie się je zasłaniać. Kiedy okna są odsłonięte, to jak na dłoni widać, co znajduje się w domu, jakie są sprzęty, gdzie znajdują się wartościowe przedmioty, a także z powodzeniem można obserwować nawyki domowników. Często bywa tak, że włamywacze najpierw obserwują potencjalny cel. Warto zatem pokrzyżować im plany, zadbać o zachowanie prywatności, a im mniej widać przez okna, tym trudniej jest zgadywać, czy są tam jakieś kosztowności.
Źródło: pexels, mmatech.pl
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
KOSMETYKI NATURALNE***KOLAGEN NATURALNY w PROMOCYJNEJ CENIE***Użyj kodu rabatowego: (netkobieta57) ***