Dzisiaj jest: 28.5.2023, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Stres pod kontrolą

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 1254 Autor:

Sytuacji stresowych nie da się uniknąć, ale można zapanować nad własnym ciałem i umysłem, by łatwiej było znieść trudne chwile.

Stres pod kontrolą
Każdego dnia człowiek narażony jest na sytuacje stresowe. Jeden poradzi sobie z nimi lepiej, drugi gorzej. Ważne, by umieć i dać sobie sposobność odreagowania. Kumulacja stresu to ciągle napięte mięśnie, problemy ze snem i koncentracją, problemy z pamięcią i normalnym funkcjonowaniem, a także problemy ze snem. Nic dobrego nie wynika z faktu, że człowiek jest zestresowany. Jakie metody są najbardziej skuteczne w radzeniu sobie z codziennym stresem?
 

Jak samemu radzić sobie ze stresem?


Każdego dnia trzeba obserwować siebie, swoje emocje i reakcje własnego organizmu na sytuacje stresowe. To punkt wyjścia do prawidłowej regeneracji, a także samodzielnego radzenia sobie z napięciem. Wielu specjalistów poleca terapię oddechem. Co to takiego jest?

Świadome kierowanie własnym oddechem pozwala wprowadzić się w stan głębokiego relaksu. Dowiedziono, że wówczas organizm jest w stanie oczyszczać się oraz regenerować. Oba te procesy są niezwykle istotne, kiedy codzienność wiąże się z permanentnym stresem.

Warto wiedzieć, że wraz z oddechem organizm wydala aż 70 procent toksyn. Warunkiem zachodzenia tego procesu jest prawidłowe, głębokie i świadome oddychanie, bo tylko takie ma zbawienne działanie na zestresowany organizm. O najskuteczniejszych technikach oddychania warto uczyć się od najlepszych, a ich wskazówki można znaleźć w internecie, bo terapia oddechem to skuteczny sposób samoleczenia organizmu znany ludziom od wieków. Co jeszcze jest potrzebne?

 

Ukierunkowanie myśli


Jesteś tym, co jesz i jesteś tym, co myślisz. Tak w skrócie można opisać kreowanie własnego życia, manifestowanie zdrowia, obfitości i powodzenia. To, w którym kierunku biegną myśli, ma znaczenie dla własnego dobrego samopoczucia i zdrowia całego organizmu. Po pełnym stresu dniu warto zatrzymać się i skierować swoje myśli tam, gdzie są przyjemności. Rajska plaża, oaza spokoju, wymarzone podróże, spełnione marzenia – każdy ma coś, co jest dla niego przyjemnością. Skierowanie myśli na te właśnie przyjemności pozwoli organizmowi rozluźnić się, odprężyć, zrelaksować.

Uwolnienie emocji to ważny etap w walce ze stresem. Oddychanie dostarcza organizmowi tlenu i pozwala rozluźnić napięte mięśnie, ale to, co siedzi w głowie, musi również zostać uwolnione. Należy zidentyfikować własne emocje, dzięki czemu można stać się bardziej świadomym swoich zachowań, reakcji, ale również swoich potrzeb. To porozumienie z sobą samym pozwala zrozumieć, co nami kieruje w danej sytuacji, ale także pozwala poczuć się pewniej i bezpieczniej w każdej następnej stresowej sytuacji.
Źródło: pexels
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
KOSMETYKI NATURALNE***KOLAGEN NATURALNY w PROMOCYJNEJ CENIE***Użyj kodu rabatowego: (netkobieta57) ***