Dzisiaj jest: 28.5.2023, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Paznokcie – mocne, zadbane, czyste

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 1254 Autor:

Większość kobiet dba o swoje dłonie i paznokcie, a te nawet jeśli nie są pomalowane, to na pewno są równo przycięte i czyste.

Paznokcie – mocne, zadbane, czyste
Czyste paznokcie to w głównej mierze kwestia estetyki, jednak nie tylko o to chodzi. Biorąc jedzenie palcami, zanieczyszczamy je brudem z palców i spod paznokci. Brudnymi paznokciami można zakazić spojówki, pocierając oko, a drapiąc skórę, można spowodować jej podrażnienie lub zakażenie.

Mając słabe i łamliwe paznokcie, nie wzmocnimy ich warstwą lakieru czy naklejając tipsy albo kładąc akryl. W pierwszej kolejności powinna być pielęgnacja paznokci, a dopiero później ich upiększanie. Przebarwienia, łamliwość, skórki wokół paznokci – to najczęstsze problemy, z jakimi borykają się kobiety na całym świecie. Mogą one mieć swój początek w zaburzeniach hormonalnych, niezdrowym odżywianiu, stosowaniu nieodpowiedniej pielęgnacji lub całkowitym jej braku, a nawet używaniu słabej jakości lakierów do paznokci.

Raz w tygodniu obowiązkowym punktem właściwej pielęgnacji paznokci powinno być ich przycinanie i piłowanie pilniczkiem dla uzyskania równej krawędzi. Dodatkowo nie należy zapominać o skórkach, które uprzednio należy zmiękczyć odpowiednim preparatem, a następnie usunąć drewnianym patyczkiem. Na sam koniec warto nawilżyć zarówno skórki, jak i same paznokcie. W przypadku bardzo zniszczonych paznokci świetnie sprawdza się kuracja sokiem z cebuli. Przez kilka kolejnych dni sokiem tym należy nacierać paznokcie, by je szybko wzmocnić i przyspieszyć ich regenerację.

 

Jak prawidłowo dbać o paznokcie?


Stosując codziennie kremy nawilżające skórę dłoni, warto również wcierać je w paznokcie. Jeśli krem do rąk będzie dodatkowo posiadał właściwości regenerujące, to korzystnie zadziała na paznokcie, wzmacniając je i nawilżając.

W codziennej diecie nie powinno zabraknąć białka, żelaza, cynku i wapnia. Te składniki mają ogromny wpływ na to, czy paznokcie są zdrowe i mocne.

Kruche, łamliwe, zniszczone paznokcie warto regenerować preparatami zawierającymi ceramidy. Te składniki nie tylko wzmacniają płytkę paznokciową, ale przede wszystkim pomagają ją odbudować.

Jeśli z natury paznokcie są słabe i kruche, to nie ma co na siłę zapuszczać ich bardzo długich. Jeśli są one słabe, to im będą dłuższe, tym ich kondycja będzie jeszcze gorsza.

Zarówno długie moczenie paznokci w wodzie, jak i kontakt z detergentami osłabiają je, mogą powodować powstawanie przebarwień i rozwarstwienie się paznokci.

Warto stosować odżywki wzmacniające paznokcie, a w przypadku stosowania zmywaczy do paznokci, należy wybierać te, które bogate są w witaminy.

Mając długie paznokcie i pisząc na klawiaturze komputera, należy wystukiwać klawisze opuszkami palców, a nie samymi paznokciami. To znacznie je osłabia i zwiększa ich kruchość.

Nie wolno obgryzać paznokci, nawet jeśli niefortunnie się złamie, a pod ręką nie ma cążek.

Podczas polerowania należy robić to z wyczuciem, ponieważ zbyt cienkie paznokcie stają się łamliwe i słabe.

Na noc warto co jakiś czas posmarować paznokcie gliceryną w celu ich wzmocnienia.
Źródło: pexels
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
KOSMETYKI NATURALNE***KOLAGEN NATURALNY w PROMOCYJNEJ CENIE***Użyj kodu rabatowego: (netkobieta57) ***