Dzisiaj jest: 31.5.2024, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Zadbaj o swoje plecy

Dodano: rok temu Czytane: 1416 Autor:

Plecy nierzadko stają się obiektem pożądania dla mężczyzn, zwłaszcza te gładkie i odpowiednio wyeksponowane.

Zadbaj o swoje plecy
Pielęgnacja pleców jest dość kłopotliwa z uwagi na fakt, że jest utrudniony dostęp do nich. Na ich niekorzyść działa również to, że najczęściej przypominamy sobie o nich, jak zaczynają boleć. Zła postawa, nieprawidłowe siedzenie, noszenie obciążenia – to wszystko może powodować deformację kręgosłupa i powstawanie różnego rodzaju wad postawy, a tym samym szpecić plecy.
 

Jak dbać o własne plecy?


Wielu ludzi błędnie zakłada, że jeśli podczas brania prysznica nie można sięgnąć dłonią bądź gąbką do pleców, by je umyć, to wystarczy je opłukać wodą. Tak jednak nie jest, a boleśnie można przekonać się o tym latem podczas upałów, kiedy całe ciało bardziej się poci i brudzi. Brak odpowiedniej higieny może prowadzić do powstawania stanów zapalnych, pryszczy, ropni, które uwielbiają pojawiać się w fałdach skórnych. Najlepszym rozwiązaniem dla utrzymania odpowiedniej higieny pleców jest zakupienie szczotki na dłuższej rączce, dzięki której można dosięgnąć do każdego zakamarka ciała.

W lecie, kiedy temperatura jest naprawdę wysoka, warto nosić ubrania zwiewne, które zapewnią dobrą cyrkulację powietrza. Ubrania powinny być wyprodukowane z bawełny, która przyjazna jest dla skóry. Przed opalaniem pleców warto nałożyć na skórę filtr przeciwsłoneczny. Przepoconą koszulkę należy od razu zmienić na suchą, a nie czekać aż wyschnie na ciele. To może powodować podrażnienie skóry.

Co najmniej raz w tygodniu warto poprosić partnera o nałożenie balsamu nawilżającego na plecy i delikatny masaż. Zadziała to odprężająco na cały organizm. Raz na jakiś czas warto wybrać się na profesjonalny masaż do gabinetu SPA.

Zdecydowanie lepsze dla pleców są prysznice, niż długie kąpiele w wannie pełnej gorącej wody. Długie moczenie się w wodzie sprawia, że skóra na plecach staje się przesuszona.

Codzienna gimnastyka z kompletem ćwiczeń gwarantujących wzmocnienie i rozciągnięcie mięśni pleców jest wskazana dla każdego w każdym wieku. Nawet najbardziej zapracowane osoby powinny znaleźć 15-20 minut na takie codzienne ćwiczenia.
Źródło: pexels
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
KOSMETYKI NATURALNE***KOLAGEN NATURALNY w PROMOCYJNEJ CENIE***Użyj kodu rabatowego: (netkobieta57) ***