Dzisiaj jest: 23.7.2024, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Głodówka – sprawdzona metoda oczyszczania organizmu

Dodano: rok temu Czytane: 1472 Autor:

Czasami po zatruciu organizm sam domaga się wprowadzenia głodówki, nie ma apetytu, wręcz jest wstręt do jedzenia. Kiedy jeszcze warto zastosować głodówkę?

Głodówka – sprawdzona metoda oczyszczania organizmu
Głodówka jest sprawdzoną metodą na oczyszczenie organizmu, odtrucie, jak również odmłodzenie go. Niewątpliwie przyczynia się ona także do utraty zbędnych kilogramów, choć powinna być zaledwie krótkim etapem w tym procesie, a nie metodą samą w sobie. Głodówka, choć ma wiele zalet, nie powinna być eksperymentem. Należy ją przeprowadzać pod kontrolą lekarza, najlepiej według ustalonego planu.
 

Głodówka – jak to działa?


Głodówka to niedostarczanie organizmowi pokarmów stałych, przegłodzenie go, oczyszczenie. Organizm, który zostaje pozbawiony pożywienia z zewnątrz, szybko przechodzi na odżywianie wewnątrzustrojowe, a zatem zaczyna korzystać ze zgromadzonych zapasów.

W pierwszej kolejności spala wszystko, co uzna za zbędne i co faktycznie upośledza jego prawidłowe funkcjonowanie. W starych komórkach zalega tak zwane białko złogowe, które podczas głodówki ulega zużyciu w pierwszej kolejności. Następnie pochłaniane są wszelkie martwe fragmenty tkanek, a także ogniska zapalne. Z tych powodów każdy powinien systematycznie przechodzić głodówkę, dzięki której odczuje znaczącą różnicę w funkcjonowaniu własnego organizmu.

 

Głodówka – objawy niepożądane


W czasie głodówki mogą pojawić się niepożądane objawy. Wynikają one z tego, że w różnych częściach organizmu nagromadziły się toksyny, które teraz zostaną wydalone. Do tych niepożądanych objawów zalicza się wszelkiego rodzaju bóle głowy, mdłości, a nawet podwyższona temperatura ciała.

Wielu ludzi uważa, że takie dolegliwości są efektem osłabienia organizmu wywołanego brakiem jedzenia. Fakt jednak jest taki, że są one objawami zatrucia organizmu. Kiedy organizm głoduje, to pracuje na najwyższych obrotach, żeby się oczyścić i wyrzucić z siebie wszystko, co niepotrzebne.

Efektem tego jest większa odporność organizmu, ponieważ wzrasta ilość białych krwinek. Najtrudniejsza zawsze jest ta pierwsza głodówka, a każda następna przebiega znacznie łatwiej. Osoby, które regularnie poddają się kontrolowanym głodówkom, mają lepsze samopoczucie psychiczne, większą wydolność umysłową, więcej energii, a przy tym niesamowitą lekkość.

 

Głodówka według planu


Nie warto robić głodówki na własną rękę, ponieważ nieprawidłowo przeprowadzona może jedynie zaszkodzić. Należy skonsultować się z lekarzem i przeprowadzić ją według planu. Skuteczność głodówki zależy od jej właściwego przygotowania i od konsekwentnego jej stosowania. W ten sposób również ogranicza się niepożądane objawy występujące podczas trwania postu.

Zanim organizm zostanie poddany głodówce, najpierw musi być odpowiednio przygotowany. Już na około 2 tygodnie przed rozpoczęciem głodowania, należy wykluczyć z diety mięso, cukier, nabiał i jasne pieczywo, a zamiast kawy i czarnej herbaty należy pić napary ziołowe. Oczywiście nie wszystko na raz, po kolei trzeba robić eliminację z codziennego jadłospisu.

Podstawą diety przed głodówką powinny być owoce i warzywa, a także grube kasze. Rano dobrze jest wypić szklankę ciepłej wody. Można również jeść jedną łyżeczkę siemienia lnianego dziennie, koniecznie z łyżeczką oliwy z oliwek.

Pierwszym posiłkiem powinna być świeża surówka, a na dwa dni przed rozpoczęciem głodówki należy spożywać jedynie surowe warzywa i owoce. Można również pić świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców.

Dobrze przygotowana głodówka może trwać kilka lub kilkanaście dni, a organizm jedynie może na tym zyskać. Należy jednak być wówczas pod kontrolą lekarza.
Źródło: pexels
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
KOSMETYKI NATURALNE***KOLAGEN NATURALNY w PROMOCYJNEJ CENIE***Użyj kodu rabatowego: (netkobieta57) ***