Dzisiaj jest: 23.7.2024, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Diety – 3 najpopularniejsze, które warto stosować

Dodano: rok temu Czytane: 1526 Autor:

Wśród niezliczonej ilości diet my wybrałyśmy trzy, które warte są Twojej uwagi i mogą stać się Twoim nowym stylem życia.

Diety – 3 najpopularniejsze, które warto stosować
Diet obecnie jest tak dużo, że trudno się w nich połapać. Jednak co roku, kiedy przychodzi wiosna, można zaobserwować większe zainteresowanie odchudzaniem. Wszak zrzucenie ciepłych, zimowych ubrań wiąże się niechybnie z odsłonięciem ciała. Jak pokazują statystyki, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, coraz więcej ludzi dotyka problem nadwagi i otyłości, a to z kolei wiąże się z dyskomfortem codziennego życia, ale przede wszystkim ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia różnych chorób i dolegliwości. Dziś bierzemy zatem na tapetę 3 najpopularniejsze diety, które naprawdę warte są uwagi i to nie tylko do lata. One mogą naprawdę stać się codzienną dbałością o własne zdrowie i dobre samopoczucie bez ogromnego poświęcenia, wyrzeczeń i żmudnego liczenia kalorii.
 

Dieta na płaski brzuch


Istnieją trzy proste zasady, dzięki którym można cieszyć się płaskim brzuchem i wcale nie trzeba liczyć kalorii czy katować się brzuszkami. By mieć płaski brzuch, wystarczy:
  1. Nie przejadać się – nakładaj na mały talerz małe porcje jedzenia. Przygotowuj posiłki w taki sposób, by wizualnie atrakcyjnie wyglądały na talerzu. Postaw na chude mięso, nabiał, pełne ziarna, warzywa i owoce.
  2. Nie objadać się wieczorami – jeśli nie jesz cały dzień, to wieczorem zjesz za trzech i to jest najgorsze, co możesz zrobić. Wieczorami zwalnia przemiana materii, dlatego kolacja powinna być niewielka i lekka.
  3. Nie głodować – jeśli omijasz posiłki albo jesz zbyt mało, czyli po prostu głodujesz, to Twój organizm przestawia się na tryb awaryjny. Wydaje mu się, że więcej jedzenia już nie będzie, więc zaczyna akumulować zapasy wszystkiego, co mu dostarczysz, wszak nastały ciężkie czasy. Efektem takiej głodówki jest gromadzenie zapasów tłuszczu i przybieranie na wadze przy jednoczesnym niedożywieniu organizmu.
Stosując się do tych trzech prostych zasad, możesz nie tylko utrzymać szczupłą sylwetkę i płaski brzuch, ale również zrzucić kilka zbędnych kilogramów bez zbytniego wysiłku.
 

Dieta wegetariańska


Dieta wegetariańska jest dietą lekką, lekkostrawną i zdecydowanie niskotłuszczową. Odżywiając się w tradycyjny sposób, a więc jedząc mięso, zwłaszcza takie kupowane w marketach, dostarczamy organizmowi hormony i antybiotyki powszechnie stosowane przez producentów żywca. Jak wygląda przemysłowy tucz zwierząt, wiedzą wszyscy. Zatem przejście na dietę wegetariańską, wykluczenie z codziennego menu mięsa i ryb, wyklucza ten problem, a organizm odżywiony warzywami i owocami zaczyna się oczyszczać.

Dzięki temu, że wegetarianie głównie spożywają warzywa i owoce, w niewielkiej ilości nabiał i jaja, ich organizmy są lepiej odżywione, ponieważ taka dieta jest bardzo bogata w witaminy. Przekłada się to również na większą odporność organizmu na choroby, o 40% zmniejsza się ryzyko zachorowania na raka, o 30% na chorobę wieńcową, o 20% przedwczesnej śmierci.

Oprócz licznych korzyści, jakie daje dieta wegetariańska dla własnego dobrego samopoczucia i zdrowia, warto także wspomnieć o tym, że daje ona odetchnąć również naszej planecie. Mniejszy popyt na mięso wymusza mniejszą jego produkcję. Farmy, na których hodowane są zwierzęta na ubój, są tykającymi bombami i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ogromna produkcja metanu, zanieczyszczenie środowiska i wiele innych, to problemy, które można rozwiązać już dziś. Myślisz, że Ty sama jedna nic nie zmienisz? A jeśli tak pomyśli kilka milionów ludzi w tym samym czasie i jednak przejdzie na dietę wegetariańską?

 

Dieta oczyszczająca


Ta dieta oczyszczająca pozwala organizmowi odetchnąć, kiedy na co dzień niekoniecznie liczymy kalorie i często posiłkujemy się gotowcami z braku czasu na samodzielne gotowanie. Nie jest ona mocno restrykcyjna, nie trzeba liczyć kalorii. Absolutnie nie wolno głodować. Chodzi o spożywanie konkretnych produktów, które pomogą oczyścić organizm i lepiej się poczuć.

Poniedziałek i wtorek: tylko warzywa i owoce bez żadnych dodatków prócz ziół. Mogą być surowe, mogą być gotowane. Można wyciskać z nich soki, robić surówki i sałatki.

Środa i czwartek: Nadal warzywa i owoce, ale do tego trzeba jeszcze dodać maślankę lub kefir. Można na ich bazie przygotowywać koktajle.

Piątek: Dodajemy płatki owsiane, kasze, chleb razowy. Nadal jemy owoce, warzywa, kefiry lub maślanki.

Sobota i niedziela: do tych wszystkich produktów dodajemy chudy ser biały.

Od poniedziałku można dołożyć do diety chudy drób.

UWAGA! Każdego dnia tej diety należy zjadać 3 orzechy włoskie, a warzywa skrapiać 3 łyżkami oliwy z oliwek.
Źródło: pexels
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
KOSMETYKI NATURALNE***KOLAGEN NATURALNY w PROMOCYJNEJ CENIE***Użyj kodu rabatowego: (netkobieta57) ***