Dzisiaj jest: 18.6.2019, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

3 sposoby na bezsenność

Dodano: rok temu Czytane: 1427 Autor:

Sen jest bardzo ważny dla naszego organizmu. Jeśli masz kłopoty z zaśnięciem i przesypianiem spokojnie całej nocy sprawdź nasze sposoby na bezsenność...

3 sposoby na bezsenność

Sposoby na bezsenność, które przedstawiamy w tym artykule, to tylko niektóre propozycje, tak naprawdę z bezsennością można sobie radzić na wiele sposobów. Można brać tabletki, można pić herbatki wyciszające, można regularnie przed snem wykonywać ćwiczenia. Niektórzy twierdzą, że gdy wypiją przed pójściem do łóżka ciepłe mleko z miodem to pozwala im zasnąć.

Tak naprawdę to mało ważne, z jakiego powodu nie możesz zasnąć! Ważne jest, że chcesz spać, a tu choćbyś oczy zaszyła, nie udaje się!

Też tak masz?

Nie mogę zasnąć, bo jestem przed okresem... albo po...
Nie mogę zasnąć, bo mam okres...
Nie mogę zasnąć, bo nie jestem zmęczona...

Zdarza ci się czasami mieć problem z zaśnięciem?


 


 

3 sposoby na bezsenność
 

Poznaj trzy rewelacyjne sposoby na bezsenność, być może któryś z nich ci się przyda.
 

sposoby na bezsenność
 

Sposoby na bezsenność - Porządne przewietrzenie


Czasami nie można usnąć, bo za mało mamy świeżego powietrza. Jeśli nie wietrzymy pomieszczenia przed snem to błąd! Warto wietrzyć pokój bez względu na porę roku. Nie musimy zostawiać okna otwartego na kilka godzin. Wystarczy je szeroko otworzyć na kilka minut. Takie przewietrzenie pokoju sprawia, że mamy w powietrzu więcej tlenu. Po wieczornym wietrzeniu kładziemy się do łóżka i oddychamy głęboko wsłuchując się we własny oddech.
 

Sposoby na bezsenność -  Kąpiel inna niż wszystkie

Sposoby na bezsenność - kąpiele. Świetnie działają na nasze ciało i zmysły. Pamiętajmy jednak by nie kapać się we wrzątku, bo gorąca kąpiel sprzyja pękaniu naczynek i tworzeniu się cellulitu. Aby kąpiel spełniała swoją rolę powinna być niedługa - max 20 minut. Do kąpieli warto dodawać olejki eteryczne o działaniu uspokajającym, albo sól, która pozwoli nam się zrelaksować. Dobrym sposobem, który ostatnio cieszy się sporym powodzeniem szczególnie wśród kobiet jest kąpiel w borowinie. 

borowinaBorowina ma działanie lecznicze i terapeutyczne, doskonale poprawia stan skóry, dlatego jest głównym składnikiem kąpieli i zabiegów regenerujących skórę w ośrodkach rehabilitacji i salonach kosmetycznych. Borowina stosowana jest w Polsce do zabiegów leczniczych już od 1858 roku. Zawiera bituminy, pektyny, celulozę i hemicelulozę oraz kwasy huminowe, które  przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, wpływają stymulująco na przemianę materii, dotleniają tkanki.

Borowina zawiera bituminy, pektyny, celulozę i hemicelulozę oraz kwasy huminowe. Kwasy huminowe działają bakteriobójczo, ściągająco i przeciwzapalnie oraz stymulują procesy immunologiczne. Bituminy natomiast dostarczają związków o budowie zbliżonej do estrogenów i o podobnym do nich działaniu.

Jednak to jeszcze nie wszystko, oprócz wyżej wymienionych borowina zawiera enzymy, antybiotyki, składniki mikrobiologiczne, sole mineralne (siarczany magnezu, potasu, glinu, sodu, związki żelaza, krzemu i wapnia) oraz substancje czynne biologicznie typu hormonalnego. Działanie tych ostatnich polega na polega na pobudzaniu wydzielania hormonów jajnikowych, nadnerczowych i przysadkowych.

Kąpiele borowinowe doskonale sprawdzają się w:

Zabiegach pielęgnacyjnych ciała
Kuracjach wyszczuplających, antycellulitowych, likwidujących rozstępy
Zabiegach leczących niedomaganie narządu ruchu
Leczeniu chorób zwyrodnieniowych i reumatycznych

 

Sposoby na bezsenność - Seks


A gdy już wszystkie możliwe sposoby na bezsenność zawiodą... :)

Warto postawić na starą tradycyjną i jakże przyjemną metodę - seks!
Seks usuwa wszelkie napięcia, wycisza, zmęczy, a potem pozwala spokojnie zasnąć w ramionach partnera :)

A jakie wy są wasze sposoby na bezsenność? :)

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Polecane