Dzisiaj jest: 24.7.2021, imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny

Jak rozpoznać uzależnienie emocjonalne?

Dodano: 9 miesięcy temu Czytane: 1410 Autor:

Zastanawiasz się jak odróżnić miłość od uzależnienia emocjonalnego? Nie wiesz, czy to co Cię łączy z Twoim mężczyzną to na pewno miłość? A nie toksyczna relacja? Tu znajdziesz odpowiedź.

Jak rozpoznać uzależnienie emocjonalne?

Uzależnienie emocjonalne - a co to takiego?


Jeśli trafiłaś na tą stronę, to prawdopodobnie coś Cię mocno niepokoi, jeśli chodzi o Twój związek. Na pierwszy rzut wydaje się, że wszystko jest wspaniale i jak z bajki... Ale - no właśnie. Coś Ci nie gra w zachowaniu Twojego partnera. Zdarza się też, że masz przebłyski, że i w Twoim. Czasami myślisz, że ten związek zbyt wiele Cię kosztuje... Ale przecież miłość to poświęcenie... Więc powinno wszystko być ok. Ale czy na pewno?
O tym czym jest uzależnienie emocjonalne pisaliśmy już na tym portalu w artykule Uzależnienie emocjonalne - co warto o nim wiedzieć?. I po podstawowe informacje właśnie tam Cię odsyłamy. Natomiast dzisiaj będziesz mogła zrobić sobie szybki test.Szczerze odpowiadając sama przed sobą na pytania będziesz mogła sprawdzić, czy uzależnienie emocjonalne dotyczy Ciebie.

Jak rozpoznać uzależnienie emocjonalne?

  • Całe Twoje życie sprowadza się tylko jednego punktu - Twojego partnera. Jesteś w stanie poświęcić wszystko, by spełnić jego prośbę, czy oczekiwania. A czasami nawet zdarzają się sytuacje - że nic Ci nie musi mówić. Ty po prostu uważasz, że jest najważniejszy. I dla niego jesteś w stanie odwołać spotkanie z przyjaciółkami czy wizytę u dentysty. Bez różnicy - przecież on Cię potrzebuje.
 
  • Myśl o rozstaniu powoduje, że ogarnia Cię czarna rozpacz. Nie wyobrażasz sobie swojego życia, jeśli w nim zabraknie JEGO. I już teraz wiesz na pewno - że zrobisz wszystko, by ten związek przetrwał. Nie ma też szans - że cokolwiek by się nie stało - Ty go zakończysz pierwsza.
 
  • Twój partner ma problemy. Emocjonalne, z uzależnieniem, jest po ciężkiej relacji itp. a Ty za wszelką cenę próbujesz go chronić przed całym światem i nim samym. Myślisz, że jesteś w stanie go uratować i nikt mu nie pomoże, tak jak Ty. 
 
  • Bez najmniejszego mrugnięcia okiem - zgadzasz się na wszystko co zaproponuje. Nawet jeśli 5 minut temu miałaś inne plany - w 3 sekundy potrafisz je zmienić dla niego. Tylko po to by zobaczyć uśmiech na jego twarzy.
 
  • Nie stawiasz granic. Uważasz, że Ty i partner to jedność i zawsze powinniście chcieć tego samego. A żeby tak było - oddajesz wszystko, co masz. Od rzeczy, po poglądy, zainteresowania i sposób spędzania wolnego czasu. Jest dokładnie tak - jak on chce. Ciebie jako niezależnego człowieka - już nie ma.
 
  • Nie pozwalasz sobie na bycie sobą przy nim. Czasami wygląda to tak, że zawsze się uśmiechasz, nigdy się nie złościsz i starasz się wprawić Go w dobry humor za wszelką cenę. Innym razem udajesz kogoś innego - by był zadowolony. Nie mówisz tego, co faktycznie myślisz.Mówisz to, co wydaje Ci się,że chce usłyszeć.

Jeśli po przeczytaniu tych punktów wydaje Ci się, że ten problem Cię dotyczy, w następnym artykule dowiesz się - jak sobie z nim poradzić i wyjść z uzależnienia emocjonalnego.Grafika: Obraz Deflyne Coppens z Pixabay 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.