Dzisiaj jest: 23.4.2019, imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Jak wygląda praca ze stylistą? Czy to usługa tylko dla sławnych lub bogatych?

Dodano: rok temu Czytane: 2186 Autor:

Jeśli planujesz metamorfozę, dowiedz się dlaczego warto skorzystać z usług stylistki...

Jak wygląda praca ze stylistą? Czy to usługa tylko dla sławnych lub bogatych?

Jak wygląda praca ze stylistą?


To TY jesteś tu najważniejszy i to TY masz czuć się w tych ubraniach dobrze. Stylistka współpracuje, a nie narzuca swoje racje. Powinien wziąć pod uwagę Twój styl, dress code pracowniczy, sposób spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim to, jaki rodzaj ubrań lubisz, a czego w życiu na siebie nie założysz. Stylista proponuje, doradza, zachęca, ale na pewno nie wciska na siłę rzeczy, w których nie czujesz się najlepiej. Jeśli decydujesz się na pracę ze stylistą, bądź otwarty, ale stanowczy. Przymierzaj proponowane stroje- co Ci szkodzi- bo bardzo często możesz być zaskoczona, że wyglądasz i czujesz się w czymś naprawdę świetnie, a w życiu być nie pomyślała, żeby to na siebie włożyć. Jeśli natomiast jesteś stanowczo na „nie”- nie bój się o tym mówić.

Różne usługi stylizacji. Jak przygotować się na spotkanie ze stylistką?


Większość usług stylizacji coraz częściej przeprowadza się online. Jest to równie skuteczny sposób na zmianę swojego wizerunku, jak osobiste spotkanie ze stylistą. Internet, komunikatory (skype, massanger, e-mail), sklepy online, z których możemy zamawiać i odyłać, dają nam warunki do tego, aby współpraca przebiegła sprawnie i z sukcesem. Jest to bardzo wygodna forma współpracy dla obu stron. Ale zacznijmy od spotkania osobistego…

Możesz iść nieprzygotowana, to nie egzamin, tylko miłe spotkanie. 

Najpopularniejszą usługą, świadczoną przez stylistów, są zakupy lub dobór stroju na konkretną okazję. W zależności od tego, jak się umówicie, możecie spotkać się jednego dnia na kawę i rozmowę, a dopiero w późniejszym terminie- na zakupy. Możecie też załatwić wszystko za jednym razem. Ja jednak preferuję pierwszą opcję, bo w między czasie, Ty możesz się zastanowić, czego jeszcze oczekujesz, czy na pewno wszystko powiedziałaś, a stylista może zrobić wstępny przegląd sklepów, specjalnie pod Ciebie, żeby następne spotkanie (zakupy) możliwie sprawnie przebiegło.

Na spotkaniu możesz spodziewać się pytań o to, jaki masz styl, w czym najbardziej lubisz chodzić, w czym się czujesz dobrze, a czego na pewno nie założysz, jak spędzasz wolny czas itd. Stylista chce poznać Twoje preferencje, dostosować strój do Twojego trybu życia i wiedzieć, na co szczególnie zwrócić uwagę przy doborze ubrań. Dokonuje się też pomiarów, aby zbadać proporcje sylwetki. 

Na zakupach najważniejsze są wygodne buty, ubrania, które łatwo zdjąć, niewielka torebka założona przez ramię i butelka wody, bo możesz się trochę zmęczyć! ;) W zależności od tego, czy wybieramy tylko jeden strój, czy kompletujemy całą garderobę, dobrze zarezerwować sobie min. 2,5 – 5h.

Zakupy online wyglądają trochę inaczej, ale są równie skuteczne. Możesz tę całą rozmowę przeprowadzić na skype lub pisząc (otrzymasz listę pytań). Na tej podstawie, dostajesz propozycje ubrań do zakupu w sklepach online. Jeśli pochodzą z sieciówek, możesz oczywiście dla pewności, zmierzyć sobie je będąc w sklepie.

 


Przegląd szafy to kolejna popularna usługa, z której warto skorzystać. Po krótkiej analizie typu sylwetki i analizie kolorystycznej, stylista eliminuje z Twojej garderoby rzeczy kompletnie nie pasujące do figury i w kolorach nie odpowiednich dla typu urody. 
 
Możesz też skorzystać z pełnej analizy sylwetki i analizy kolorystycznej, gdzie dowiesz się jaki masz typ figury i jakie kolory do Ciebie pasują, a jakich powinnaś unikać. Powinnaś otrzymać poradnik specjalnie dostosowany do Ciebie, w którym będą opisane wszystkie zalecenia i do którego zawsze możesz zajrzeć i przejść do kolejnych kroków (przeglądu szafy i zakupów) lub na jego podstawie robić samodzielnie zakupy w przyszłości. 

Kompletna metamorfoza- to usługa, gdzie cały team (stylistka, fryzjer i kosmetyczka) tworzą Twój nowy look. Strój, fryzura i makijaż będą indywidualnie dobrane do Ciebie, Twojej sylwetki, typu urody i kształtu twarzy. 

Jest jeszcze szereg innych usług, np.: stworzenie garderoby dla Twojego dziecka lub męża, warsztaty stylizacyjne, spotkanie stylizacyjne podczas wieczoru panieńskiego dla wszystkich kobiet, stworzenie 10 gotowych zestawów do pracy itd.

 

Stylista jest dla bogatych lub znanych osobistości z mediów?


Na szczęście pogląd, że korzystanie z usług osobistego stylisty to luksus, odchodzi w zapomnienie, a ludzie coraz częściej decydują się na ulepszanie swojego wizerunku, z pomocą eksperta. Ludzie zaczynają dostrzegać mnóstwo zalet, korzystania z tego rodzaju usług i po udanym spotkaniu ze stylistą, mówią: „Ranyyy, czemu tak późno się zdecydowałam?”. Klientami, nie są tylko zamożne kobiety i businesswoman. Mogą to być młode dziewczyny szykujące się na studniówkę lub swoje 18ste urodziny, bo to wyjątkowe dni w ich życiu. Panie pracujące w Urzędzie, które są już znudzone codziennym standardowym kompletem spódnica + marynarka. Pary szykujące się do ślubu. Kobiety po wielkich życiowych zmianach, typu urodzenie dziecka, rozwód, przeprowadzka do nowego miasta. Kobiety idący na rozmowę kwalifikacyjną do wymarzonej pracy. Młode dziewczyny wchodzące na rynek pracy. I wiele, wiele innych.
 

Plusy korzystania z usług stylisty


- Dobry wygląd to większa pewność siebie, zadowolenie z siebie. Chętniej wychodzimy do ludzi i jesteśmy otwarci, w rozmowach z innymi nie czujemy się skrępowani, czy gorsi. 

- Znając swój typ figury, wiesz jakie fasony ubrań do Ciebie pasują, a w jakich wyglądasz niekorzystnie, dzięki czemu na zakupach, wybierasz odpowienie kroje i możesz cieszyć się pięknie podkreśloną sylwetką!

- Wiedząc jakim typem kolorystycznym urody jesteś, możesz dobierać odpowiednie kolory, które podkreślają Twoją urodę, dzięki czemu wyglądasz na wypoczętą i rozpromienioną, a nie smutną i zmęczoną.

- W dłuższej perspektywie oszczędzasz pieniądze- z usług stylisty możemy korzystać, np. 3-4 razy w roku. Wszystkie elementy garderoby pasują do siebie, masz spokojną głowę, bo zawsze masz w co się ubrać, nie masz w szafie setki ubrań, na które wydałaś pieniądze, a tak naprawdę nigdy w tym nie chodzisz.

 


- Oszczędność czasu! Nie włóczysz się po galeriach bez sensu. Na początku intensywnie współpracujesz kilka razy ze stylistą, a później, jak już nauczysz się siebie to kupujesz wszystko sprawniej lub jeśli zdecydujesz się na stałą współpracę ze stylistą, to często nawet nie musisz pojawiać się na zakupach. Stylista już dobrze Cię zna i nie będzie potrzebował Cię za każdym razem. Idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy nie znoszą chodzić po galerii.

- Zadbany wygląd to wyrażenie szacunku do drugiego człowieka. Miło, gdy się z kimś umówiliśmy i osoba ta przychodzi schludnie ubrana, uczesana, podmalowana- i wiemy, że zrobiła to po części lub całkowicie dla nas.

- Jeśli zbliża się dla Ciebie bardzo ważne wydarzenie (ślub, wystąpienie, studniówka, rozmowa o wymarzoną pracę lub inna okazja)- przejmujesz się, stresujesz, masz dużo na głowie, to może chociaż w kwestii stroju, warto zwrócić się o pomoc do kogoś innego? W tym czasie skupisz się na kluczowych rzeczach i możesz mieć gwarancję, że co jak co, ale wyglądać, to Ty będziesz świetnie!

- Po prostu potrzebujesz pozytywnej zmiany. Niby wyglądasz ok., ale coś Ci nie pasuje. Może jest nudno, nieciekawie, zwyczajnie, a chcesz czegoś nowego? Stylista pomoże Ci spojrzeć na Twoją szafę z nowej perspektywy.


Autor: Natalia Basińska, nataliabasinska.pl
Kontakt: natalia.basinska@gmail.com

Źródło: nataliabasinska.pl
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Polecane