Dzisiaj jest: 23.4.2019, imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Domowy piasek kinetyczny - sposobem na jesienną nudę

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1322 Autor:

Domowy piasek kinetyczny to idealny sposób na świetną zabawę i przywrócenie wakacyjnych wspomnień Twojego dziecka

Domowy piasek kinetyczny - sposobem na jesienną nudę

Kiedy za oknem jesienna plucha domowy piasek kinetyczny pomoże Ci przywrócić uśmiech na twarzy dziecka oraz wakacyjne wspomnienia. Taka zabawa pochłonie dzieci na długie godziny, a Ty będziesz mogła w spokoju zająć się swoimi sprawami. Tym bardziej, że domowy piasek kinetyczny jest bardzo łatwo przygotować, a wszystkie niezbędne składniki masz w zasięgu ręki.
Domowy piasek kinetyczny ma jeszcze kilka zalet - powstają z niego znacznie trwalsze budowle, dużo lepiej klei się od piasku z plaży i można go przygotować za przysłowiowe grosze.

 

Domowy piasek kinetyczny (księżycowy) z mąki

Szczególnie polecany przez mamy - których dzieci uwielbiają wszystko wkładać do buzi i próbować jak smakuje. Taki domowy piasek kinetyczny można przygotować z jadalnych składników i bez obawy dać dziecku do zabawy. W tym wariancie zamiast zwykłych barwników - dodajemy barwniki spożywcze - w celu urozmaicenia zabawy . Pozostałe składniki to:

  • mąka pszenna lub kukurydziana (kukurydziana ma ładniejszy, bardziej żółty kolor)
  • olej
  • barwniki spożywcze

Mieszamy 8 szklanek mąki z 1 szklanką oleju. Mieszamy składniki ze sobą. Następnie dzielimy domowy piasek kinetyczny na kilka mniejszych kulek i do każdej z nich dodajemy inny barwnik spożywczy. Następnie składniki po raz kolejny dokładnie mieszamy ze soba - do uzyskania jednolitego koloru.
I proszę - domowy piasek kinetyczny z mąki - jest gotowy.

Mała podpowiedź - jeśli dziecko nie ma tendencji do próbowania zabawek  olej spożywczy można zamienić na oliwkę do skóry. Dzięki temu piasek będzie znacznie mniej "tłusty" w dotyku

 

Domowy piasek kinetyczny z piaskiem


Wersja dla starszych dzieci - jest grubszy i mniej brudzący - właśnie dzięki zawartości piasku.
Jeśli problemem jest zdobycie piasku - to znajdziecie oczyszczony piasek sprzedawany na kilogramy w bardzo wielu sklepach z zabawkami.
Do przygotowania piasku kinetycznego będziesz potrzebować:

  • 2 szklanki piasku oczyszczonego
  • 1 łyżka skrobi kukurydzianej lub mąki ziemniaczanej
  • 2 łyżeczki płynu do mycia naczyń
  • woda - ilość uzależniona od wilgotności piasku
  • barwniki - np do malowania jaj

Wodę mieszamy z płynem do mycia naczyń, piasek z mąką ziemniaczaną. Następnie wszystkie składniki łączymy ze sobą i ugniatamy jak kruche ciasto. Jeśli domowy piasek kinetyczny jest zbyt suchy stopniowo dodajemy więcej wody do uzyskania odpowiedniej wilgotności. Następnie piasek dzielimy na kilka kulek i do każdej dodajemy inny barwnik. Dzięki temu otrzymujemy bajecznie kolorowy domowy piasek kinetyczny za grosze 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Polecane