Dzisiaj jest: 2.4.2020, imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława

Urządzamy pokój malucha - dlaczego warto wybierać meble razem z dzieckiem

Dodano: rok temu Czytane: 1947 Autor:

Czy wiesz dlaczego przy meblowaniu pokoju dziecka warto brać pod uwagę jego zdanie?

Urządzamy pokój malucha - dlaczego warto wybierać meble razem z dzieckiem

Urządzanie pokoju dla dziecka to prawdziwe wyzwanie, wie o tym chyba każdy rodzic, który przez to przechodził. Nasze pociechy potrafią być bardzo wymagające, a rynek tak bogaty, że bardzo często trudno nam się zdecydować. Chociaż w wielu przypadkach nasz wybór jest podyktowany ceną, to warto także uwzględnić w tym wszystkim także potrzeby naszego malucha.

Jak najlepiej zagospodarować pokój, by było wygodnie i bezpiecznie? Jakie meble wybrać, by było przytulnie i funkcjonalnie? Jak nie zbankrutować, ale jednocześnie uszczęśliwić naszą pociechę? 

Największy wybór mebli do pokoju dziecięcego będziemy mieć w internecie. Buszując po blogach, sklepach internetowych i portalach tematycznych znajdziemy mnóstwo fajnych pomysłów na aranżacje pokoju dla dziecka. Jeśli twoje dziecko jest już na tyle duże, że potrafi powiedzieć jaki ma pomysł na urządzenie swojego pokoju, nie ignoruj go! Usiądźcie razem przed laptopem. Wspólne wybieranie mebli to świetna zabawa i przy okazji poznanie potrzeb swojego dziecka. Ponieważ internet to studnia bez dna, sklepów internetowych jest całe mnóstwo, aby zaoszczędzić sobie czasu warto skorzystać z wyszukiwarki mebli i dekoracji Favi. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie mnóstwo czasu i szybciej znajdziemy to czego szukamy. 

A co na to nasze dziecko?
 

Na pewno będzie zachwycone i mocno podekscytowane jeśli poprosimy, aby pomogło nam w wyborze mebli. W końcu to ono będzie z nich korzystać! 

Dlaczego warto słuchać dziecka i wspólnie urządzać pokój?


Fot. Favi.pl
 


1. Wspólne urządzanie pokoju umacnia więzi

Takie wspólne zakupy mogą nas do siebie zbliżyć. Może na pierwszy rzut oka to głupio brzmi, ale zastanów się ile czasu dziennie poświęcasz swojemu dziecku? Jak często zabierasz je do kina, teatru, na wspólną wycieczkę? Jeśli jesteś zapracowanym rodzicem pewnie niewiele czasu macie dla siebie. Wykorzystaj więc każdą okazję, by spędzić czas ze swoją pociechą. Dzieci szybko rosną i nim się obejrzysz zejdziesz na dalszy plan, a straconego czasu nie da się odzyskać.

2. Pytając dziecko o zdanie sprawiasz, że czuje się ważne

Dla ciebie to może nic takiego, w końcu nie raz podejmowałeś decyzje o różnych większych zakupach, ale dla twojego dziecka to prawdopodobnie największe wzywanie w życiu. Móc uczestniczyć w wyborze mebli do własnego pokoju - to jest coś! Biorąc pod uwagę opinię swojego dziecka przy wyborze mebli sprawiasz, że czuje się ważne.

3. Poznaj swoje dziecko lepiej

Wiesz jaki jest ulubiony kolor twojej pociechy? A jakiego bohatera z bajki lubi najbardziej? Wiesz o czym marzy twoje dziecko? Gdyby zadać to pytanie dorosłemu odpowiedzi pewnie byłyby jednoznaczne, z dziećmi jest inaczej. Za dzieckiem czasami nie da się nadążyć! Dzisiaj lubi to, jutro tamo. Pomalujesz pokój na różowo, bo wydawało ci się, że to jest ulubiony kolor twojej córki, jeszcze farba dobrze nie wyschnie, a okaże się że jednak wolałaby żółty! Jeśli nie będziesz rozmawiać z dzieckiem choćby o tak banalnych wydawałoby się rzeczach jak kolor ścian, a zaczniesz się jedynie domyślać, wcale możesz nie trafić w obecne gusta swojej córki czy syna. A tak poza tym - to przyznaj się czy chciałabyś żeby ktoś tobie urządzał pokój? 

Czy kupując meble do pokoju dziecięcego warto kierować się ceną?

Cena jest ważna, każdy ma przecież inną pojemność portfela, ale naszym zdaniem nie tylko ceną należy się kierować. Warto porównywać producentów, różne modele, wzory, kolory. Pamiętaj też, że dzieci szybko rosną, a mebli nie kupuje się przecież na całe życie.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Komentarze (Ilość: 1)
Malejąco Standardowy
Polecane