Dzisiaj jest: 12.7.2020, imieniny: Brunona, Jana, Wery

Nocna terapia przeciwzmarszczkowa

Dodano: 9 miesięcy temu Czytane: 1428 Autor:

Sen jest bardzo ważny nie tylko dla zdrowia, ale i dla urody.

Nocna terapia przeciwzmarszczkowa
Nasza skóra doskonale wyczuwa, kiedy o nią dbamy, a kiedy ignorujemy jej podstawowe potrzeby. Natychmiast też reaguje i odpowiada na nie pogorszeniem swojego stanu. Jednym z czynników, które wpływają na jej wygląd i kondycję jest odpowiednia ilość snu.
 

Czym właściwie jest sen?


Jest nierozerwalnym i wbrew pozorom bardzo złożonym procesem naszego życia. W zagonionym trybie dnia codziennego jesteśmy coraz bardziej zapracowani, oczekujemy od siebie coraz więcej a chcąc osiągnąć sukces i pozycję zarywamy kolejną nockę.

Jesteśmy coraz bardziej zmęczeni, coraz częściej choruje nasze ciało a mimo to sen nadal wydaje się nam czymś mało istotnym. Nic bardziej mylnego. Bo przecież dobry sen to remedium na wiele bolączek i najlepsza inwestycja w nasze zdrowie.

Pozwala zregenerować siły i chroni organizm przed wyczerpaniem. W trakcie snu mają miejsce ważne procesy, takie jak naprawa uszkodzonych za dnia komórek, odbudowa wrażliwości receptorów czy utrwalenie pamięci. Warto więc zwrócić uwagę na to, ile czasu dajemy sobie na regenerację organizmu.

 

Tajemnica światła


Światło odgrywa istotną rolę w produkcji hormonu melatoniny, naturalnego regulatora snu i przemiany materii. Gdy do oczu wpada wiązka sztucznego światła (największego wroga melatoniny), mózg wysyła do szyszynki sygnał o zaprzestaniu produkcji tego hormonu a to z kolei może prowadzić do poważnych kłopotów ze zdrowiem. Melatonina bowiem nie tylko pełni funkcję naszego biologicznego zegara, ale też hamuje podziały i mnożenie komórek nowotworowych. Jest zwana również „hormonem młodości” bo dobry sen jest bardzo ważnym czynnikiem przeciwdziałającym starzeniu się.
 

Brak snu to spadek koncentracji, problemy z pamięcią i koncentracją. To także spadek odporności, zmiany skórne a co za tym idzie powstawanie zmarszczek.

Walka o młody wygląd


W dzisiejszych czasach zdrowy wygląd odgrywa ważną rolę. Świeża, wypoczęta i rumiana twarz może nam odjąć nawet kilka lat. Owszem, możemy ukryć jej mankamenty pod grubą warstwą makijażu, ale żeby uzyskać naprawdę naturalny i piękny wygląd musimy się dobrze wysypiać.

Dbajmy zatem o jakość snu, bo korzyści jakie za sobą niesie mówią same za siebie:

·         właściwy sen opóźnia efekty starzenia skóry

·         zapobiega powstawaniu sińców pod oczami

·         przeciwdziała w wypadaniu włosów

·         pozwala zachować młody wygląd

·         poprawia metabolizm i utrzymuje sylwetkę w dobrej kondycji

·         poprawia koncentrację, zwiększa naszą kreatywność

·         wspiera nasz system immunologiczny, zwiększa wytrzymałość

·         wyglądamy zdrowiej i przez to bardziej atrakcyjnie

·         poprawia jakość życia seksualnego

·         sprawia, że budzimy się w lepszym humorze


To jak się czujesz budząc się każdego ranka mówi wiele o jakości twojego snu. Zadbaj więc o to by był on jak najlepszy.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.