Dzisiaj jest: 27.10.2021, imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

Pięć powodów dla których powinnaś spędzać codziennie czas z dzieckiem

Dodano: rok temu Czytane: 1456 Autor:

Twoje dzieci potrzebują cię dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek. Poświęć im czas.

Pięć powodów dla których powinnaś spędzać codziennie czas z dzieckiem
Żyjemy w ciągłym biegu, pochłonięci pracą i zarabianiem pieniędzy. Sytuacja, w której ostatnio znajdują się ludzie na całym świecie nie napawa optymizmem. Trudno jest nam odnaleźć się w covidowej rzeczywistości. Trudno ostatnio nam, dorosłym normalnie funkcjonować, a co dopiero mówić - dzieciom!

Dlatego tak ważne jest teraz wsparcie dla naszych pociech. Rozmowa, zabawa, wspólny spacer, rodzinne posiłki, albo choćby obejrzenie razem z dzieckiem bajki, naprawdę nie znajdziesz na to czasu? Choćbyś była bardzo zajęta, choćbyś musiała zrezygnować z czegoś istotnego, twoje dzieci są naprawdę bardzo ważne! Twoje dzieci potrzebują cię dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek. Proszę, poświęć im choćby kilkanaście minut dziennie. Podamy ci dzisiaj pięć powodów (a to i tak tylko kilka z nich) dla których powinnaś poświęcić każdego dnia trochę czasu swojemu dziecku.

 

Pięć powodów dla których powinnaś spędzać codziennie czas z dzieckiem

1. Odkrywaj potrzeby


Spędzając czas z dzieckiem masz możliwość obserwować jego zachowanie i dowiedzieć się jakie są jego potrzeby. Pamiętaj, że nie tylko twoje potrzeby są ważne, dziecko też je ma. Jeśli ich nie poznasz nie będziesz wiedziała jakie są mocne i słabe strony twojej pociechy, a co za tym idzie nie będziesz umiała w przyszłości dobrze go pokierować. Wspieranie rozwoju dziecka od najmłodszych lat jest bardzo ważne, bo będzie miało ogromny wpływ na dalsze jego życie.
 

2. Rozwijaj zainteresowania


Czy wiesz czym interesuje się twoje dziecko? Co lubi robić, czego nie znosi? Jeśli jeszcze tego nie wiesz, to znak, że poświęcasz mu za mało czasu i należałoby to zmienić. Twoje dziecko potrzebuje uważnego opiekuna, który pomoże mu wybrać kółko zainteresowań i rozwijać swoje umiejętności. 


 

3. Buduj relacje


Aktywnie spędzany czas z dzieckiem pozwala na budowanie relacji. Poprzez zabawę, dzielenie zainteresowań zaspokajamy podstawowe potrzeby - społeczne i emocjonalne. Pamiętaj o tym, że jeśli w młodości zbudujesz dobre relacje z twoim dzieckiem, w przyszłości będziesz miała w nim wiernego przyjaciela. 
 

4. Wychowuj


Kolejnym powodem dla których warto jest spędzać czas z twoim dzieckiem jest wychowywanie. Kto jak nie ty może powiedzieć dziecku co dobre, a co złe? Kto jak nie ty pokaże dziecku czym jest miłość, przyjaźń, zaufanie, piękno? Dzieci, które nie spędzają czasu z rodzicami wychowywane są przez rówieśników, telewizję, komputer... czy naprawdę chcesz, by twoje dziecko wychowywał ktoś inny? Ktoś kto bardzo często nie potrafi przekazać mu dobrych wartości? Straconego czasu nie da się odzyskać.
 


5. Odpoczywaj


Spędzanie czasu z dzieckiem może być odpoczynkiem także dla ciebie. Chociaż wydaje ci się, że to męczące zajęcie w rzeczywistości rodzinne zajęcia są bardzo relaksujące! Bawcie się! Śmiejcie! Przytulajcie! Dzieci mają bardzo kojący wpływ na nas, a wspólna zabawa pozwoli nam odpocząć psychicznie. 

Czas z dzieckiem możesz spędzać na wiele sposobów. Jeśli jest ładna pogoda warto wyjść na spacer i przewietrzyć głowę, jeśli za oknem plucha fajnym sposobem jest np. rozwiązywanie krzyżówek granie w planszówki albo malowanie. Na tej stronie znajdziecie mnóstwo fajnych kolorowanek - top coloring pages, w różnych kategoriach. Są tam zarówno kolorowanki dla dziewczynek jak i dla chłopców. Każde dziecko znajdzie tam coś dla siebie bez względu na wiek. Kolorowanki mają różny poziom trudności. Nawet fani popularnej gry Minecraft znajdą coś dla siebie!

A ty jak spędzasz czas ze swoim dzieckiem?
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Polecane