Dzisiaj jest: 10.4.2021, imieniny: Borysławy, Makarego, Michała

Dlaczego zazdrość i rozwój zawodowy - mogą iść w parze?

Dodano: 3 lata temu Czytane: 1724 Autor:

Zazdrość towarzyszy Ci na każdym kroku - zarówno w pracy i domu? Z tego artykułu dowiesz się jak wadę przekuć na zaletę ułatwiającą rozwój zawodowy.

Dlaczego zazdrość i rozwój zawodowy - mogą iść w parze?
Zazdrość utrudnia Ci życie? Zazdrościsz koleżankom sukcesów w pracy, wyglądu, dobrze zarabiającego męża czy sukcesów dzieci w szkole? Nie przejmuj się - nie jesteś sama. Już za chwilę dowiesz się jak wykorzystać zazdrość by osiągać sukcesy w życiu zawodowym.
 

Zazdrość - skąd to się wzięło?

 
O zazdrości przeczytasz już na pierwszych stronach Starego Testamentu. Ewa zazdrościła Bogu, Kain Ablowi i tak dalej... Uczucie to towarzyszy nam już od zarania dziejów. Mimo to - zazdrość nie jest naszą naturalną cechą - jak kolor włosów. Uczymy się jej obserwując innych. A skoro jesteśmy w stanie jej się  nauczyć - to są duże szanse by z nią zerwać - jak z każdym innym szkodliwym nawykiem czy przyzwyczajeniem.
 
Zastanawiasz się czasem - dlaczego Ciebie czy Twoją koleżankę dopada zazdrość - która aż zżera od środka? Z reguły ma związek z brakiem wiary we własne siły, brakiem jasno określonego celu czy marzenia. Nie wiesz co daje Ci zadowolenie i radość w życiu - więc zazdrościsz innym - którzy to wiedzą. I zanim się spostrzeżesz do uczucia zazdrości dołączą jej 2 wierne towarzyszki - zawiść i wrogość. A z nimi - Ty stajesz się z dnia na dzień coraz bardziej smutna, nieszczęśliwa i złośliwa. Stajesz sie osobą - której inni ludzie po prostu unikają.
 

Zazdrość atutem

 
Jeśli potrafisz choć trochę zapanować nad zazdrością - to spokojnie jesteś w stanie wykorzystać to uczucie do rozwoju zawodowego.
Umiarkowaną zazdrość łatwo przekształcisz w koło napędowe rozwoju zawodowego. Motywację do lepszego i skuteczniejszego działania, rozwijania się. Ostatecznie - skoro komuś się już udało - a Ty chcesz być w tym samym miejscu - zazdroszcząc mobilizujesz się do działania i bardziej wytężonej pracy nad sobą. Wykorzystując zazdrość w ten sposób - jesteś w stanie osiągnąć sukces, o którym marzysz znacznie szybciej. Zazdrość może być motorem Twoich działań - oraz powodem zdrowej rywalizacji z innymi kobietami.
 
A jeśli już tego próbowałaś - i na Ciebie ten sposób nie działa - spróbuj spojrzeć na całą sytuację z innej strony.
Koleżanka ma przystojnego i dobrze zarabiającego męża - którego jej zazdrościsz? Równie dobrze może się okazać - że ten mąż ją zdradza - albo nie chce dalej z nią żyć.
 
Inna odnosi sukcesy zawodowe? Jeśli przyjrzysz się bliżej zauważysz, że jest to okupione setkami nadgodzin i brakiem czasu dla rodziny. Dodatkowo dochodzi stres, wrzody na żołądku czy nerwica.
 
Po prostu zanim zaczniesz zazdrościć - uważnie przyjrzyj się wszystkiemu i zauważ drugie dno. W życiu zwykle tak jest - że coś trzeba poświęcić - by coś innego zyskać. A skoro tak - to czy warto zazdrościć?
 

Zazdrość - jak sprawdzić czy Cię dotyczy?

  • cały czas porównujesz się z koleżankami i zauważasz tylko te - które mają od Ciebie lepiej
  • prowadząc rozmowę z koleżanką której czegoś zazdrościsz dość często powtarzasz co Ci w życiu się nie udało
  • bardzo dużo czasu spędzasz na rozmyślaniu o sukcesach innych kobiet, przez co nie masz ochoty ani siły na własne działanie

Czego nie lubi zazdrość

  • samozadowolenia
  • uśmiechu i wiary we własne siły
  • poczucia humoru i braku śmiertelnie poważnego podejścia do życia
  • konkretnego celu w życiu czy marzenia
  • odwagi i przełamywania schematów
  • radości z sukcesów innych
  • docenianie tego , co już posiadasz
 
A jak jest u Ciebie z tą zazdrością?
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.