Dzisiaj jest: 17.11.2024, imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

Rozstępy u nastolatka? Jak sobie z nimi poradzić?

Dodano: 3 lata temu Czytane: 2099 Autor:

Dlaczego tak się dzieje, że już w  młodym wieku zaczynają pojawiać się problemy z rozstępami?

Rozstępy u nastolatka? Jak sobie z nimi poradzić?
Nikogo nie dziwi podatność na rozstępy u osób, które szybko przybierają na wadze, czy u kobiet w ciąży. Ale u nastolatka? Otóż, to prawda, że najbardziej narażoną grupą na powstanie rozstępów są kobiety w ciąży. To u nich występuje zjawisko gwałtownego rozciągania skóry. Takie rozciągnięcie skóry następuje również w okresie dojrzewania, gdy ciało rośnie w sposób gwałtowny, w skutek czego zostają zrywane włókna kolagenowe. Istotny wpływ ma tutaj również sposób odżywiania się oraz zbyt szybkie przybieranie na wadze. Intensywność rozciągania skóry powoduje zatem pojawienie się rozstępów. Coraz więcej młodych osób poszukuje skutecznych sposobów do walki z tymi nieatrakcyjnymi bliznami. Jeśli macie podobny problem i potrzebujecie rady, czytajcie uważnie, a znajdziecie zapewne jakąś fajną wskazówkę dla siebie. 
 

Sposoby na rozstępy


Laser frakcyjny, dermabrazja laserowa to inwazyjne zabiegi, które można wykonać jedynie w salonie medycyny estetycznej. Są o tyle dobre, że w skuteczny sposób zmniejszają rozstępowe prążki i efekt wykonania jest bardzo widoczny. Minusy zabiegów są takie, że są one kosztowne. I jak by nie patrzeć  czasami niebezpieczne. Wykonuje się je po podaniu znieczulenia przeważnie ogólnego. No i niestety okres rekonwalescencji wynosi około kilku tygodni.  Aby zobrazować sobie np. zabieg dermabrazji, możnaby powiedzieć, że dermabrazja klasyczna to złuszczanie skóry specjalnym "papierem ściernym" lub za pomocą urządzenia zwanego walcem ściernym. Natomiast dermabrazja laserowa polega na odparowywaniu uszkodzonych komórek. Co wybieracie?
 

Może jednak coś bardziej naturalnego…


Skóra nastolatków jest młoda i delikatna, dlatego raczej odradza się działanie inwazyjne. Warto na początku zacząć od naturalnych sposobów walki z rozstępami. W przypadku rozstępów u nastolatków można stosować specjalne kremy. Stosunkowo dobre kosmetyki mogą zmniejszyć widoczność tych blizn zarówno w fazie zapalnej, jak i bliznowacenia się. Jak działają takie kosmetyki? Przede wszystkim sprawiają, że blizny stają się jaśniejsze i przez to mniej widoczne. Po drugie stają się one mniej wyczuwalne w dotyku.

Nie ma co kryć, że kosmetyki takie są bardziej bezpieczne niż zabiegi. Można je stosować niezależnie od wieku – nawet osoby będące w okresie dojrzewania nie powinny mieć właściwie żadnych przeciwwskazań do ich stosowania (chyba, że ktoś cierpi na alergie skórne). Preparaty na rozstępy, które bazują na naturalnych składnikach, mają właściwości pobudzające procesy regeneracji i regeneracji komórkowej. Ponadto aktywują produkcję kolagenu, wzmacniając elastyczność skóry. Do walki z rozstępami można użyć również domowych kosmetyków wykonanych osobiście. W składzie takich preparatów powinny znaleźć się witaminy typu E i A. Nie zaszkodzą również D3 i B5. Witaminy te mają zasadnicze znaczenie dla naszej skóry. Dobrym naturalnym preparatem do walki z rozstępami jest olejek z awokado nazywany olejem młodości. Oprócz witamin zawiera on kwas palmitooleinowy, arachidonowy, linolowy, palmitynowy, skwalen i fosfolipidy. Wzbogacony jest dodatkowo o peptydy stymulujące produkcję lipidów, przez co skóra przestaje być napięta, znika swędzenie i w rezultacie rozstępy.


Dowiedz się czym jest kolagen i zgarnij kosmetyki za 1 grosz!

Kolejnym naturalnym preparatem jest olejek migdałowy zawierający, oprócz witamin,  magnez, wapń, cynk i jod. W jego skład wchodzą także nienasycone kwasy tłuszczowe, nawilża skórę, likwiduje stany zapalne. Kolejnym dobrym specyfikiem jest olejek  makadamia. Olejek ten zawiera w swoim składzie witaminy, lecytynę i fenole. Jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe takie jak kwas oleinowy 67% i palmitynowy 10%. Jest naturalnym przeciwutleniaczem, który odbudowuje warstwy lipidowe skóry. Ma niewątpliwie właściwości lecznicze w przypadku blizn i oparzeń. W końcu mamy także szereg kosmetyków w postaci kremów, balsamów czy okładów specjalnie przeznaczonych do walki z rozstępami. Uprzednio jednak należy dokładnie przeczytać skład takich preparatów, by nie płacić za kosmetyk bezużyteczny. 

Masuj…masuj i jeszcze raz masuj!


Pamiętajmy również o masażach w walce z rozstępami. Doskonale sprawdzają się one w połączeniu z odpowiednim kosmetykiem. Delikatny masaż znacznie przyspiesza działanie kosmetyku. Dzięki temu aktywne składniki szybciej i łatwiej docierają do źródła problemu, zwiększając jędrność skóry. Rozstępy u nastolatków są problemem, to fakt. Ale nie załamujcie rąk! Młodej skórze zdecydowanie łatwiej się zregenerować niż starszej, więc dobry specyfik na rozstępy powinien zadziałać. Na koniec kilka przepisów na domowe preparaty na rozstępy.

Przepis: 
1. Olejek z awokado 100% w czystej postaci
lub mieszanka: 
2. olejek z awokado, olejek lawendowy i wyciąg z rumianku. Całość wymieszać i nakładać na skórę. Masować minimum 20 minut. Sporządzony preparat przechowywać w lodówce.

Przepis: 
1. Olejek migdałowy 100% w czystej postaci
lub mieszanki:
2. Olejek migdałowy 100%, olejek eteryczny z cytrusów : np. z pomarańczy
3. Olejek migdałowy 100%, olejek z kiełków pszenicy, olejek jojoba
Do każdej z tych mikstur można dodać kapsułkę witaminy E. Stosować zwłaszcza po kąpieli.   

Przepis: 
1. Olejek makadamia 100% w czystej postaci 
lub mieszanka:
2. Olejek makadamia 100%, olejek sezamowy, olejek jojoba, olejek migdałowy.

Źródło zdjęcia
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
KOSMETYKI NATURALNE***KOLAGEN NATURALNY w PROMOCYJNEJ CENIE***Użyj kodu rabatowego: (netkobieta57) ***