Dzisiaj jest: 19.4.2024, imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Sprawdzone sposoby na chorobę lokomocyjną

Dodano: rok temu Czytane: 1369 Autor:

Jakie są sprawdzone sposoby na chorobę lokomocyjną, pomijając osławioną tabletkę z apteki? Warto je poznać, zanim zacznie się sezon wakacyjny.

Sprawdzone sposoby na chorobę lokomocyjną
Ani się obejrzymy, a zacznie się sezon wakacyjny, a wraz z nim podróże małe i duże. Wiele dzieci ma problemy z podróżowaniem, nawet na niedalekie odległości. Choroba lokomocyjna może znacznie utrudniać wakacyjne wycieczki, a przecież wcale nie musi tak być. Można zakupić i odpowiednio wcześniej zażyć tabletkę z apteki, która w większości przypadków sprawdza się. Są jednak jeszcze inne sprawdzone sposoby, by choroba lokomocyjna nie zdominowała planów wakacyjnych.
 

Świeże powietrze


W czasie dłuższej podróży warto jest robić postoje. Kiedy na skutek choroby lokomocyjnej zbiera na wymioty, to najlepsza motywacja, by zrobić przerwę w podróży. Najlepiej jest zatrzymać się w miejscu, które pozwala odetchnąć świeżym powietrzem, np. na leśnym parkingu. Wówczas można nie tylko złapać świeże powietrze i chwilę odetchnąć, ale również wywietrzyć pojazd.
 

Miętowe chusteczki


Doskonałym rozwiązaniem na zmniejszenie mdłości podczas podróży jest wąchanie mięty w postaci np. zapachowych chusteczek. Miętowa chusteczka przyłożona do nosa sprawi, że chęć na wymioty zmniejszy się lub całkowicie minie. Podobnie działa również imbir, którego cienkie plasterki można przeżuwać podczas podróży.
 

Ogranicz mocne zapachy


Podczas dłuższej jazdy o mdłości może przyprawić każdy intensywny zapach w tak niewielkiej, zamkniętej przestrzeni, jak samochód. Zemdlić może nawet osobę, która nie ma choroby lokomocyjnej. Warto zatem przed podróżą pozbyć się wszelkich zapachów do samochodów, nie brać ze sobą mocno przyprawionego jedzenia i w żadnym wypadku nie należy podczas jazdy palić papierosów.
 

Pozycja do spania


Wybierając się w dłuższą podróż, warto przygotować miejsce, w którym łatwo będzie zasnąć i tym samym nie odczuwać skutków choroby lokomocyjnej. Dzieci z reguły nie mają problemu z zaśnięciem podczas jazdy, kiedy w samochodzie jest ciepło, wygodnie, buja i lekko szumi. Dzieciom jeżdżącym w fotelikach warto je rozłożyć do pozycji półleżącej, aby łatwiej i wygodniej mogły zasnąć. Najważniejsze, by żołądek nie był ściśnięty, wówczas podróż powinna przebiegać bez problemów.
Źródło: pexels
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
KOSMETYKI NATURALNE***KOLAGEN NATURALNY w PROMOCYJNEJ CENIE***Użyj kodu rabatowego: (netkobieta57) ***