Dzisiaj jest: 4.12.2024, imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana

Zmiany skórne - jak się ich pozbyć? KURZAJKI

Dodano: 7 lat temu Czytane: 15049 Autor:

Zmiany skórne to drobne niedoskonałości, które szpecą i spędzają sen z powiek niejednemu. Sprawdź jak się ich pozbyć domowymi sposobami i na jakie zabiegi kosmetyczne warto się wybrać do kosmetyczki.

Zmiany skórne - jak się ich pozbyć? KURZAJKI
Zmiany skórne takie jak kurzajki, blizny, rozstępy, kaszaki, pękające naczynka mogą się przytrafić każdemu. Jednak nie ma co panikować! Niektóre z nich łatwo wyleczyć domowymi sposobami. W krótkim cyklu artykułów podpowiemy jak to zrobić, by było bezboleśnie i tanio! W dzisiejszym artykule powiemy jak się pozbyć kurzajek.

 

Zmiany skórne  - kurzajki


Kurzajki to niewielkie grudki w kolorze skóry, które są wywołane wirusem, a dokładniej mówiąc jedną z odmian wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Kurzajki występują zwykle na stopach i dłoniach. Na początku są małe, gładkie, nieprzeszkadzające nikomu. Z czasem jednak powiększają się i stają się szorstkie. To właśnie wtedy zaczynają wzbudzać naszą uwagę. Co to takiego? - myślimy i zaczynamy drapać, wyciskać, ścierać zmianę. Jednak nie tędy droga! Z kurzajką tak się nie da! Nie dość, że takie zabiegi nic nie dadzą, to jeszcze w ten sposób sprowokujemy powstawanie kolejnych zmian na skórze. Kurzajki należy zacząć leczyć jak tylko się zaczynają pojawiać. Gdy zaczną ciemnieć, to znak, że są już "stare" i nie będzie z nimi tak łatwo jak nam się wydawało. 

 

Kurzajki - leki z apteki


Kurzajki można spróbować leczyć dostępnymi środkami aptecznymi i tak zapewne robi większość z nas. To naturalny odruch, gdy coś nam się dzieje - lecimy do apteki po lekarstwo bez recepty. W aptece warto zapytać o płyny z kwasami monochlorooctowymi, mlekowymi, salicylowymi (np. Vericaust, Brodacid). Takie środki co prawda trzeba stosować kilka tygodni, ale całkiem nieźle sobie radzą z kurzajkami. Jeśli zależy ci na szybszym usunięciu kurzajek idź do lekarza po receptę - środki na receptę mają silniejsze działanie i leczą szybciej.

Z dostępnych w aptece preparatów warto też zapytać o: Wartix i Wartner (zawierają ciekły azot).


 

Kurzajki - zabiegi gabinetowe


Kurzajki są niestety o tyle upierdliwym problemem, że potrafią nawracać. Dlaczego czasami warto udać się na zabieg do gabinetu medycyny estetycznej, by się ich pozbyć na dłużej ( a może i na zawsze). Z dostępnych zabiegów gabinetowych działających na kurzajki warto postawić na krioterapię. Krioterapia to inaczej zamrażanie ciekłym azotem. Zabieg taki można wykonać już za 50 zł, więc nie jest to jakiś niebotyczny koszt. W niektórych gabinetach kurzajki wypala się prądem o wysokiej częstotliwości (elektrokoagulacja - ok. 100 zł). Jeśli mamy do czynienia z bardzo opornymi, nawracającymi kurzajkami czasami nie ma wyjścia i musimy poddać się leczeniu chirurgicznemu czyli np. łyżeczkowaniu, ceny zaczynają się od 100 zł.

 

Kurzajki - domowe sposoby


Kurzajki, gdy są małe można próbować leczyć domowymi sposobami. Wypróbuj olejku z drzewa herbacianego. Smaruj olejkiem skórę kilka razy dziennie. Podobne działanie ma czosnek, który jest naturalnym antybiotykiem. Obierz ząbek czosnku, przetnij go na pół i pocieraj skórę, na której jest kurzajka. Jeśli kurzajka zrobiła ci się latem, poszukaj na polu glistnika jaskółcze ziele i pocieraj kurzajkę listkami kilka razy dziennie. Glistnik bardzo ładnie wysusza takie zmiany na skórze.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Komentarze (Ilość: 2)
Malejąco Standardowy
  • do 666
    2018-10-29 01:14:29 Zgłoś
    Proszę się nie śmiać z Autorki, która jest odważna i pewnie sobie już poradziła z tym co nam pokazała odważnie!
  • FU!
    2018-01-23 15:22:54 Zgłoś
    Bosze jakie to okropne to zdjęcie!
KOSMETYKI NATURALNE***KOLAGEN NATURALNY w PROMOCYJNEJ CENIE***Użyj kodu rabatowego: (netkobieta57) ***