Dzisiaj jest: 28.5.2018, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Międzynarodowy Festiwal Renesansu

Dodano: miesiąc temu Czytane: 1196 Autor:

Niecodzienne wydarzenie, podczas którego przeniesiemy się do epoki Złotego Wieku...

Międzynarodowy Festiwal Renesansu
Zapraszamy na drugą edycję Międzynarodowego Festiwalu Renesansu:
 

Festiwal Renesansu to niecodzienne wydarzenie, podczas którego przeniesiemy się do epoki Złotego Wieku; spotkanie z tańcem, muzyką, teatrem, żywą historią i żonglerką flagami.
 

Główną tematyką tegorocznej edycji festiwalu będzie rocznica 600–lecia powstania fresków Kaplicy Trójcy Świętej na Lubelskim Zamku .

W ramach festiwalu zapraszamy na warsztaty artystyczne i taneczne, wykłady, grę miejską, a także tematyczne spacery po Lublinie.

 

Wiodącą atrakcją będą występy artystyczne znanych i cenionych w świecie zespołów muzyki i tańca dawnego, a także komedii dell'arte.
 

Muzycznie zachwycą i z energią przywołają ducha minionych epok: Zespół Lity Taler z Mińska, Zespół Fleurdelis, Zespół Muzyki Dawnej "Huskarl" z Gniezna; Kameralny Zespół Muzyki Dawnej La Folia.

Tanecznie i teatralnie zachwycą nie tylko organizatorzy wydarzenia ale także wiele sławnych, profesjonalnych zespołów tańca dawnego m.in Zespół Ver Vetustatis, Akademia Tańca Dawnego z Warszawy , Zespół Muzyki Dawnej i Tańca Historycznego „Capella Nicopolensis” z Mikołowa.

Sztukę komedii dell' arte zaprezentuje Studio Dono i jedyna w Polsce, profesjonalna Trupa Komedianty z Krakowa.

Festiwal będzie realizowany na zamku - dziedziniec zamkowy ; Muzeum Lubelskie, w krużgankach i wirydarzu klasztoru o.o. Dominikanów (Dominikanie Lublin).

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny!

Zrealizowano dzięki wsparciu miasta Lublin.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.