Dzisiaj jest: 22.7.2019, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Międzynarodowy Festiwal Renesansu

Dodano: rok temu Czytane: 1608 Autor:

Niecodzienne wydarzenie, podczas którego przeniesiemy się do epoki Złotego Wieku...

Międzynarodowy Festiwal Renesansu
Zapraszamy na drugą edycję Międzynarodowego Festiwalu Renesansu:
 

Festiwal Renesansu to niecodzienne wydarzenie, podczas którego przeniesiemy się do epoki Złotego Wieku; spotkanie z tańcem, muzyką, teatrem, żywą historią i żonglerką flagami.
 

Główną tematyką tegorocznej edycji festiwalu będzie rocznica 600–lecia powstania fresków Kaplicy Trójcy Świętej na Lubelskim Zamku .

W ramach festiwalu zapraszamy na warsztaty artystyczne i taneczne, wykłady, grę miejską, a także tematyczne spacery po Lublinie.

 

Wiodącą atrakcją będą występy artystyczne znanych i cenionych w świecie zespołów muzyki i tańca dawnego, a także komedii dell'arte.
 

Muzycznie zachwycą i z energią przywołają ducha minionych epok: Zespół Lity Taler z Mińska, Zespół Fleurdelis, Zespół Muzyki Dawnej "Huskarl" z Gniezna; Kameralny Zespół Muzyki Dawnej La Folia.

Tanecznie i teatralnie zachwycą nie tylko organizatorzy wydarzenia ale także wiele sławnych, profesjonalnych zespołów tańca dawnego m.in Zespół Ver Vetustatis, Akademia Tańca Dawnego z Warszawy , Zespół Muzyki Dawnej i Tańca Historycznego „Capella Nicopolensis” z Mikołowa.

Sztukę komedii dell' arte zaprezentuje Studio Dono i jedyna w Polsce, profesjonalna Trupa Komedianty z Krakowa.

Festiwal będzie realizowany na zamku - dziedziniec zamkowy ; Muzeum Lubelskie, w krużgankach i wirydarzu klasztoru o.o. Dominikanów (Dominikanie Lublin).

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny!

Zrealizowano dzięki wsparciu miasta Lublin.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Polecane