Dzisiaj jest: 22.7.2019, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Co zrobić gdy zatrujesz się grzybami?

Dodano: rok temu Czytane: 3423 Autor:

Sezon grzybowy w pełni. Czy wiesz co zrobić gdy zatrujesz się grzybami?

Co zrobić gdy zatrujesz się grzybami?
Zatrucie grzybami może zdarzyć się każdemu. Warto wiedzieć jak sobie pomóc jeśli okaże się, że zjedzenie sosu grzybowego ci nie posłużyło. Mamy dziś dla was pięć rad, które warto zapamiętać.
 

5 rad przy zatruciu grzybami


RADA 1: natychmiast wezwij karetkę! Choćbyś uważała się za najmądzrejszą z mądrych, zatrucia grzybami nie wolno bagatelizować. Jeśli masz choćby cień podejrzenia, że zaszkodziły ci grzyby natychmiast dzwoń pod 999 lub 112

RADA 2: nie kładź się na plecach. Jeśli poczujesz się źle na pewno zechcesz się położyć. Nie ma przeciwwskazań co do tego, by przyjąć wygodną pozycję w oczekiwaniu na ratunek, pamiętaj tylko, by nie kłaść się na plecach. Gdy położysz się na plecach, możesz zakrztusić się treścią żołądka. Najlepsza pozycja to pozycja na boku. 

RADA 3: zachowaj przytomność. To może być trudne, ale jest jednocześnie bardzo ważne. Postarj się za wszelką cenę zachować przytomnośc, przynajmniej do przyjazdu karetki.

RADA 4: wypij wodę z solą. Wlej do szklanki ciepłą wodę i wsyp kilka łyżek soli. Jeśli taki roztwór wypijesz duszkiem możesz wywołać odruch wymiotny, a to sprawi, że poczujesz się lepiej. Pamiętaj tylko by nie pić żadnych leków ani środków na przeczyszczenie. 

RADA 5: jeśli podejrzewasz u siebie lub bliskiej ci osoby zatrucie grzybami musisz zabezpieczyć próbkę zjedzonych grzybów. Przekazanie próbki lekarzowi pomoże określić stężenie i rodzaj trucizny.

WAŻNE!
Nie każdy potrafi rozpoznać zatrucie grzybami. Skąd masz wiedzieć, że się zatrułaś? Typowe objawy, które powinny cię zaniepokoić to: nudności, bóle brzucha, biegunka, podwyższona temperatura.
Nawet jesli nie jesteś pewna, czy zatrułaś się grzybami, nie lekceważ żadnych niepokojących objawów. 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Polecane