Dzisiaj jest: 22.11.2024, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Jak agar pomaga utrzymać szczupłą talię

Dodano: 3 lata temu Czytane: 1799 Autor:

Wzoruj się na Japonkach, które dzięki agarowi utrzymują nienaganną sylwetkę.

Jak agar pomaga utrzymać szczupłą talię
Agar czy też agar-agar to substancja roślinna żelująca działająca podobnie jak odzwierzęca żelatyna. Otrzymuje się go z krasnorostów i przetwarza w sposób naturalny. Plechy są płukane, suszone, wielokrotnie mrożone i rozmrażane, aby usunąć z nich jak najwięcej wody. Na samym końcu uzyskuje się z nich proszek zwany agarem.

Właściwości żelujące agaru odkryto w Japonii i tam właśnie jest on najbardziej rozpowszechniony. Japonki już dawno poznały się na nim i z powodzeniem stosują go, by utrzymywać nienaganną sylwetkę. Agar pęczniejąc daje szybko uczucie sytości, dodatkowo ułatwia trawienie i wydalanie.

 

Co znajdziesz w agarze?


Agar jest bardzo dobrym źródłem błonnika, witamin i minerałów. Zawiera magnez, wapń, fosfor, żelazo, potas, jod, kwas foliowy oraz witaminy K, E i niektóre z grupy B.

Ostatnimi czasy zyskuje on na swojej popularności dzięki temu, że stanowi idealną alternatywę dla żelatyny. Z uwagi na fakt, że jest substancją roślinną, doceniają go zwłaszcza weganie i wegetarianie.

Agar jest także niskokaloryczny, ponieważ zawiera zaledwie 26 kcal w 100 g, zatem zalecany jest we wszelkich dietach odchudzających, a niemal obowiązkowy jest na redukcji.

Dowiedziono również, że agar wykazuje właściwości przeczyszczające, dlatego doceniają go także osoby, które mają problemy z zaparciami. Warunkiem takiego jego działania jest nie tylko jego spożywanie, ale równoczesne picie odpowiednio dużej ilości wody w ciągu dnia.
 
 
Agar pochłania metale ciężkie, jak również inne substancje szkodliwe dla organizmu i ułatwia ich usuwanie. Działa zatem detoksykująco szczególnie w obrębie układu pokarmowego. Zaleca się go przy dietach oczyszczających, jak również wszystkim tym osobom, które mają problemy trawienne.

 

Zastosowanie agaru


Agar można stosować podobnie jak żelatynę. Odpowiednią jego ilość należy wymieszać z wodą i zagotować, by mógł się on całkowicie rozpuścić. Wówczas wystarczy go schłodzić i mamy gotową galaretkę.

Masz ochotę na galaretkę z owocami? Pokrój ulubione owoce i nałóż je go salaterek. 2 gramy agaru zagotuj w 500 ml wody, przestudź, zalej nim owoce i wstaw do lodówki na około 2 godziny. Jeśli lubisz słodsze desery, to zamiast wody użyj soku lub mleka. Wówczas agar rozpuść w niewielkiej ilości wody i dodaj do soku lub mleka tak, aby całość nie przekraczała 500 ml.

Agar także z powodzeniem możesz dodawać do przetworów owocowych, jak dżemy, marmolady, konfitury, galaretki. Jest on bezwonny, nie zmienia smaku, a jest bardziej wydajny, niż żelatyna. Przetwory z jego udziałem powinny zyskać na smaku i aromacie, ale o tym musicie przekonać się sami.

Kremy do ciast czy budynie także mogą zawierać agar, a wy z powodzeniem możecie stosować je we własnej kuchni. Jako zagęstnik może być stosowany w sosach, gulaszach, a nawet zupach. Weganie i wegetarianie doceniają go jeszcze dlatego, że bez najmniejszych problemów łączy się z innymi produktami roślinnymi, jak śmietanki czy mleka roślinne (napoje roślinne) gwarantując uzyskanie dobrej jakości, smacznego produktu końcowego.

Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania agaru jest uczulenie na wodorosty.
Źródło: medonet, pixabay
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
KOSMETYKI NATURALNE***KOLAGEN NATURALNY w PROMOCYJNEJ CENIE***Użyj kodu rabatowego: (netkobieta57) ***