Wiele z nas ma za sobą jakieś nieudane związki. Niektóre osoby zaliczyły pewnie w życiu jakieś spektakularne zerwania. W miłości niestety nie zawsze jest tak kolorowo jak by nam się wydawało. Zdarza się, że dwie osoby, chociaż bardzo się kochają, tak samo mocno nie mogą się ze sobą dogadać. W czym tkwi problem? Najczęściej pewnie w niedojrzałości partnerów lub w braku komunikacji. Zgodnie ze znanym powiedzeniem „Do tanga trzeba dwojga”, a stały związek wymaga ciągłych kompromisów, na które wiele osób nie potrafi się zdobyć. Dlatego rezygnujemy z miłości, porzucamy, poddajemy się... W jaki sposób to robimy? Istnieje 6 typów zerwań.
6 typów zerwań
1. Zdrada
Zdrada dla każdego człowieka oznacza co innego. Dla jednych zdradą będzie umówienie się na kawę z kolegą, dla innych flirtowanie z kolegą w pracy. Tak naprawdę w zdradzie chodzi o jedno - o utracone zaufanie, którego odbudować się nie da. Nawet jeśli damy komuś drugą szansę, ten niepokój, o to czy sytuacja się nie powtórzy, zostanie z nami już an zawsze. Jedni wybaczają zdradę, dla innych oznacza to koniec związku. Tak czy siak, zdrada jest jednym z typów zerwań.
2. Za zgoda obu stron
Czasami zdarza się tak, że miłość wygasa, kończy się i zdajemy sobie z tego sprawę zarówno my same, jak i nasz partner. Jeśli obie strony decydują się na rozstanie, to tak naprawdę jest to komfortowa sytuacja. Wspólna decyzja. Nikt nie zawinił. Każdy idzie w swoją stronę, zostają miłe wspomnienia.
3. Ja wiedziałam, że tak będzie...
Czasami wchodzimy w relacje, z góry zdane na niepowodzenia. Chociaż nie jest to regułą, bo przecież w życiu czasami dzieją się rzeczy niesamowite, nieprzewidywalne. Jednak jeśli decydujemy się np. na związek na odległość, albo na związek z o dużo młodszym czy starszym partnerem, spodziewamy się już na samym początku, że to relacja tzw. "wysokiego ryzyka". Chcemy dać sobie szansę, jednak okoliczności nam nie sprzyjają i niestety związek kończy się zerwaniem.
4. Od miłości do nienawiści krótka droga
Miłość i nienawiść to dwa przeciwstawne uczucia, jednak łączy je cienka nić. Możemy kochać najbardziej na świecie, a "za chwilę" mocno nienawidzić. Tak w związkach też się zdarza, czego jesteśmy bardzo często świadkiem obserwując niektóre medialne pary. Przyznajcie same, że zdarzają się takie rozstania, które odbijają się echem w plotkarskich serwisach. Taka wielka miłość była, a teraz... nienawiść i publiczne pranie brudów. Jednak takie rzeczy nie dzieją się wyłącznie u celebrytów. Zwykłym śmiertelnikom też się to zdarza, tylko nie patrzy na to wszystko cały świat.
CZYTAJ TAKŻE: Jak rozpoznać uzależnienie emocjonalne?
5. Uciekaj jak najdalej stąd!
Ten rodzaj rozstania to jeden z najbardziej ekstremalnych. Gdy w związku pojawia się przemoc fizyczna, psychiczna, gdy pojawia się alkohol, narkotyki, nie ma dużych mozliwości - albo terapia, albo rozstanie. Przy tak dużych problemach niestety związek nie ma szans na przetrwanie, bez specjalistycznej pomocy. Wiele kobiet znajdując się w takiej sytuacji, wybiera ucieczkę, najlepiej jak najdalej stąd. Jednak warto podkreślić, że taka decyzja nie jest prosta, szczególnie jeśli jesteśmy w związku małżeńskim lub długoletnim i mamy dzieci.
6. Córeczka i syneczek mamuni?
Jesteś córeczką mamusi? Z nieodciętą pępowiną, której trudno się pozbyć? A może twój partner jest maminsynkiem, który o wszystkim mówi rodzicielce? Codziennie się z nią konsultuje i jej pod jej silnym wpływem? Jeśli rozstanie wiąże się z udziałem osoby trzeciej - mamy, taty, siostry... to wiedz, że nie jest dobrze. Najpewniej jedna ze stron w ogóle nie dojrzała do związku, skoro zdanie mamy jest ważniejsze niż partnerki. Niestety nie da się żyć w trójkącie.
A ty przeżyłaś już rozstanie?
Który z wymienionych typów?
A może w twoim przypadku była to zupełnie inna sytuacja, o której tu nie napisaliśmy?
Źródło zdjęcia: Pexels