Dzisiaj jest: 9.5.2024, imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola

Karnozyna – eliksir młodości

Dodano: rok temu Czytane: 1426 Autor:

Jak spowolnić procesy starzenia się organizmu? Czy to w ogóle jest możliwe?

Karnozyna – eliksir młodości
W 1900 roku rosyjski badacz Gulewicz po raz pierwszy wyizolował karnozynę. Od tamtego czasu związek ten został dość dobrze przebadany i naukowcy twierdzą jednogłośnie, że jest to substancja opóźniająca procesy starzenia się organizmu oraz hamująca degradację DNA.

Wielu specjalistów rekomenduje suplementację karnozyny już od 40. roku życia, gdyż poziom tej naturalnie znajdującej się w ludzkim organizmie, drastycznie w tym wieku się zmniejsza. Karnozyna obecna jest w ośrodkowym układzie nerwowym, nerkach i w mięśniach szkieletowych.

 

Karnozyna eliksirem młodości


Żaden suplement nie zadziała od pierwszej tabletki, dlatego osiągnięcie efektu antystarzeniowego wymaga długoterminowej suplementacji. Karnozyna wykazuje działanie ochronne na białka komórkowe, przez co działa jak antyoksydant. Wpływa na odmłodzenie mitochondriów komórkowych na wysokim poziomie. Hamuje utlenianie lipidów i świetnie radzi sobie z unieszkodliwianiem wolnych rodników, które w głównej mierze odpowiadają za procesy starzenia się organizmu.
 

Karnozyna a choroby nowotworowe


Dowiedziono, że karnozyna znacznie zmniejsza uszkodzenia DNA, które, jak wiadomo, są przyczyną powstawania nowotworów. W przypadku już istniejących w organizmie nowotworów karnozyna hamuje ich wzrost i zapobiega przerzutom.

 

 

Karnozyna a cukrzyca


Z całą pewnością kranozyna obniża poziom glukozy we krwi. W przypadku zdiagnozowanej cukrzycy regularne jej suplementowanie znacznie ogranicza ryzyko powikłań, w tym niewydolność narządów, osłabienie wzroku i słuchu, amputację kończyn czy osteoporozę.
 

Karnozyna a układ nerwowy


Ma ona dobroczynne działanie na neurony i cały układ nerwowy. Niektórzy twierdzą, że jest ona doskonałym lekiem na chorobę Alzheimera. Pomimo wielu badań nad karnozyną, jeszcze nie do końca poznano i opisano mechanizm jej działania. Jednak wiadomo, że może ona również być pomocna w leczeniu autyzmu u dzieci, gdyż wspomaga pracę układu nerwowego w płatach skroniowych oraz czołowych kory mózgu. Karnozyna wspomaga także powstawanie nowych komórek układu nerwowego.
 

Karnozyna na zaćmę


Udowodniono, że karnozyna zapobiega zaćmie, dlatego do kupienia są krople do oczu z jej zawartością. Już sama jej suplementacja powinna korzystnie wpływać na wzrok i poprawiać jakość widzenia.
 

Karnozyna a jony metali


Badania wykazały, że karnozyna wykazuje właściwości chelatujące jony metali, w tym cynku, miedzi, żelaza i kobaltu. Wiążąc jony metali i usprawniając ich usuwanie z organizmu, zmniejsza ich toksyczność i tym samym odtruwa organizm.
 

Karnozyna a układ krążenia


Wspomaga pracę mięśnia sercowego i chroni go przed uszkodzeniami. Reguluje również ciśnienie krwi, a także rozszerza naczynia krwionośne.

Karnozyna ma wiele zalet, dlatego warto jest ją suplementować. Poprawia ona sprawność nerek, ochrania wątrobę oraz mózg, wspomaga leczenie depresji oraz mgły mózgowej, poprawia wchłanianie pokarmów. Zalecana jest również pacjentom po przebytym udarze, gdyż usprawnia pracę mózgu i przyspiesza proces leczenia. Wspomaga układ odpornościowy organizmu, przyspiesza gojenie się ran oraz regeneruje naczynia krwionośne po urazach.

Zapewne nie znamy jeszcze wszystkich właściwości tej cudownej substancji, jednak już dziś wiemy, że ma ona bardzo korzystny wpływ na zdrowie i dobrą kondycję psychiczną. Wśród ciekawostek warto nadmienić, że pomocna jest ona w niwelowaniu skutków kaca oraz skuteczniejsza jest, niż owiana sławą niebieska tabletka na męskie problemy.
Źródło: pexels
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
KOSMETYKI NATURALNE***KOLAGEN NATURALNY w PROMOCYJNEJ CENIE***Użyj kodu rabatowego: (netkobieta57) ***