Dzisiaj jest: 15.4.2024, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Sprzęt fitness rehabilitacyjny - o czym mowa w praktyce?

Dodano: rok temu Czytane: 1427 Autor:

Jeśli doznałaś urazu, sprawdź, jaki sprzęt rehabilitacyjny może pomóc Ci wrócić do sprawności.

Sprzęt fitness rehabilitacyjny - o czym mowa w praktyce?
Sprzęt fitness rehabilitacyjny zalecany jest osobom, które doznały urazu. Profesjonalny sprzęt ma za zadanie pomoc im w powrocie do odzyskania zdrowia i sprawności. Wiele ćwiczeń rehabilitacyjnych nie może się bez niego obejść, a ich skuteczność w dużej mierze zależy od jego jakości. Warto jest postawić na urządzenia od renomowanych producentów.  

Sprzęt fitness rehabilitacyjny - rower
Sprzęt rehabilitacyjny - wioślarz i bieżnia
Dofinansowanie do profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego

Sprzęt fitness rehabilitacyjny - rower

Na rynku dostępnych są zarówno akcesoria fitness, jak również niejeden sprzęt fitness rehabilitacyjny. Wśród nich warto wymienić między innymi rowerki stacjonarne pionowe czy też rowerki stacjonarne rehabilitacyjne poziome. To na który sprzęt do rehabilitacji postawić jest uzależnione od indywidualnych predyspozycji i potrzeb danego pacjenta. Wybierając dany model należy mieć na uwadze jego parametry. 
Nie bez znaczenia pozostaje jakość wykonania w duecie z możliwościami treningowymi, jakie oferuje. Warto jest zweryfikować ciężar koła zamachowego, jak również zakres ustawień. Dobry przyrząd umożliwia modyfikację poziomu obciążenia, jak również siedziska. Zwracajmy także uwagę na system hamowania i to czy mamy do czynienia z czytelnym wyświetlaczem. Na tym warto, aby znalazły się takie informacje jak między innymi: czas ćwiczeń, przebyty dystans tudzież średnia osiągana przez nas prędkość. Tego rodzaju fitness sprzęt posłuży nam na długo, jeśli postawimy na renomowanego producenta w duecie z wysoką klasą wykonania. 

sprzęt fitness do rehabilitacji w domu

Sprzęt rehabilitacyjny - wioślarz i bieżnia

Sprzęt rehabilitacyjny fitness to nie tylko rowerek - pionowy lub poziomy. Specjaliści polecają również inwestycję w wioślarz, które doskonale sprawdza się jako urządzenie wspierające poprawę kondycji całego ciała. Nie tylko wzmacnia poszczególne partie mięśniowe, na których najbardziej zależy pacjentowi. Regularne ćwiczenia w zaciszu domowym pomagają w pracy nad wydolnością krążeniowo-oddechową. Świetnie sprawdza się jako sprzęt fitness do rehabilitacji w domu - zwłaszcza u osób po urazach czy zabiegach, a także tych w podeszłym wieku.
Na rynku znajdziemy także bieżnie rehabilitacyjne, które okazują się nieocenionym wsparciem podczas procesu rekonwalescencji. Są odpowiednie dla osób w każdym wieku i zróżnicowanej kondycji czy zakresie ruchu. Można na nich zarówno biegać, jak i spacerować. Tego typu sprzęt do rehabilitacji domowej pozwala dochodzić do formy osobom po urazach narządu ruchu, a nawet kręgosłupa. Dzięki ćwiczeniom na bieżni możemy wzmocnić mięśnie brzucha, nóg czy pośladków.

Dofinansowanie do profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego 

Sprzęt fitness rehabilitacyjny zaliczany jest do grupy urządzeń, z których korzystanie może być zalecone przez lekarza. Co więcej - często jest niezbędny podczas rehabilitacji w domu. Jego zakup nie jest jednak objęty przez NFZ. Pomimo tego można starać się o dofinansowanie ze środków PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych), zwłaszcza jeśli sprzęt rehabilitacyjny fitness może okazać się kluczowy dla procesu powrotu do pełnej sprawności u pacjenta.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
KOSMETYKI NATURALNE***KOLAGEN NATURALNY w PROMOCYJNEJ CENIE***Użyj kodu rabatowego: (netkobieta57) ***